Kravu pārvadājumi un Brexit

Lielbritānijas izstāšanās no Eiropas Savienības ir nesusi vairākas pārmaiņas un arī apjukumu kravu pārvadājumu un loģistikas nozarē. Turpmāk, pēc Brexit, kravu pārvadājumi uz, no vai tranzītā caur Lielbritāniju prasīs vairāk laika un izmaksu. Atjaunota ir arī muitas un robežkontrole, kas kravu pārvadātājiem rada papildu stresu un apjukumu. Transporta un loģistikas uzņēmums SIA Vervo seko līdzi jaunākajām aktualitātēm par Brexit un šeit apkopota visa Jums nepieciešamā informācija, lai saglabātu tirdzniecības attīstību starp Lielbritāniju un Eiropas Savienību.

Informējam arī par jaunākajiem un efektīvākajiem Brexit risinājumiem lai saglabātu vienmērīgu un ātru satiksmes plūsmu.

 

Izmaiņas kravu pārvadājumos uz un no Lielbritānijas

Izmaiņas kravu pārvadājumos uz un no Lielbritānijas

Jau pagājušā gada sākumā Lielbritānija ziņoja par to, ka no 2022. gada 1. janvāra visām precēm, kas tiek pārvietotas starp Eiropas Savienību un Lielbritāniju, tiek piemērota pilna muitas kontrole. Šis datums ir pienācis un ostās, no kurām prāmji dodas uz Lielbritāniju, ir vērojams rindu pieaugums, kā arī ir autotransports, kas griežas apkārt un dodas prom – nezināšanas dēļ.

Arī "afterbreksitā" ir kāpums

Arī "afterbreksitā" ir kāpums

Latvijas preču eksporta apjoms uz Apvienoto Karalisti (AK) turpina pieaugt arī pēc tam, kad šī valsts ir pametusi Eiropas Savienību (ES). Šā gada pirmajos divos mēnešos, salīdzinot ar šo pašu laika periodu pērn, eksporta apjoms, rēķinot eiro izteiksmē, kāpis par 31,8%.

Lielbritānijas valdība nosaka jaunus piemērošanas termiņus atsevišķu ES kravu kontroles pasākumiem

Lielbritānijas valdība nosaka jaunus piemērošanas termiņus atsevišķu ES kravu kontroles pasākumiem

Lielbritānijas valdība ir pārskatījusi iepriekšējā gadā noteiktos termiņus, kādos tika plānots piemērot prasības noteiktu ES preču kravu kontrolēm. Izmaiņas Lielbritānijas valdība pamato ar situāciju, uzņēmumiem pielāgojoties jaunajām prasībām saistībā ar Lielbritānijas izstāšanos no ES, ko ietekmē arī Covid-19 infekcijas izplatība.

Protokols par Īriju un Ziemeļīriju

Protokols par Īriju un Ziemeļīriju

Brexit ietekmē skarta ir ne tikai Apvienotā Karaliste un Eiropas Savienība, bet arī Īrijas sala. Gan AK, gan ES atzina, ka nepieciešams pasargāt 1998.gadā pieņemto Lielās piektdienas (Belfāstas) nolīgumu, kas nepieļauj fiziskās robežas izveidošanu Īrijas salā un aizsargā ziemeļu un dienvidu sadarbību.

Brexit haoss kravu pārvadājumu un loģistikas nozarē

Brexit haoss kravu pārvadājumu un loģistikas nozarē

Pagājušas jau gandrīz 6 nedēļas kopš Lielbritānija oficiāli ir kļuvusi par trešo valsti, izstājoties no Eiropas Savienības. Ņemot vērā, ka vienošanās par izstāšanās nosacījumiem tika noslēgta gandrīz vai vecgada vakarā, tas pamatīgi ir ietekmējis transporta un loģistikas nozari, īpaši kravu pārvadātājus, kas regulāri veic kravu pārvadājumus uz un no Lielbritānijas.

Kādus dokumentus skenēt, iebraucot Francijā

Kādus dokumentus skenēt, iebraucot Francijā

Esam jau iepriekš informējuši par turpmāko rīcību, šķērsojot Lielbritānijas un Francijas robežu. Tātad – veicot kravu pārvadājumu no Lielbritānijas uz Franciju, ir jābūt iepriekš sagatavotiem un elektroniski iesniegtiem muitas dokumentiem. Uz robežas kravu pārvadātājiem tie ir jāspēj uzrādīt un noskenēt, lai nodrošinātu ātru satiksmes plūsmu.

Kravu pārvadātājiem pēc Brexit jārēķinās ar muitas un robežkontroli

Kravu pārvadātājiem pēc Brexit jārēķinās ar muitas un robežkontroli

No 2021. gada 1. janvāra, beidzoties Apvienotās Karalistes (AK) izstāšanās pārejas periodam no Eiropas Savienības (ES), starptautiskajiem kravu pārvadājumiem būtisku izmaiņu nav. Pārvadātājam ir jābūt licencei, kā arī jārēķinās ar muitas un robežkontroli, kas prasīs vairāk laika un radīs papildu izmaksas, informē Satiksmes ministrija.

Kravu piegāde uz Īriju, nešķērsojot Lielbritāniju

Kravu piegāde uz Īriju, nešķērsojot Lielbritāniju

Prāmju kompānija DFDS ir ieviesusi jaunu maršrutu starp Īrijas Republiku un Ziemeļfranciju, lai pēc iespējas vairāk atvieglotu un attīstītu tirdzniecību Eiropas Savienībā. Šis ir ideāls risinājums, kā izvairīties no Brexit izraisītajiem sarežģījumiem, saglabājot ātru un viengabalainu satiksmes plūstu starp valstīm.

Kas jāievēro, šķērsojot Nīderlandes un Apvienotās Karalistes robežu

Kas jāievēro, šķērsojot Nīderlandes un Apvienotās Karalistes robežu

SIA Vervo no Latvijas Ārlietu ministrijas saņēma skaidrojošu materiālu par robežas šķērsošanu ar Apvienoto Karalisti pēc Brexit iestāšanās, tas ir, sākot ar 2021.gada 1.janvāri. Šoreiz iesaistītas ir Nīderlandes ostas un to digitālā sistēma Portbase (https://www.portbase.com/en/). Tāpat kā Francijas Smart Border, arī šis risinājums ātrākai satiksmes plūsmai ir balstīts uz elektroniskām, iepriekš paredzamām, aizpildītām un iesniegtām muitas formalitātēm.

Brexit – starptautiskie kravu autopārvadājumi

Brexit – starptautiskie kravu autopārvadājumi

2020. gada 31. janvāra pusnaktī pēc Centrāleiropas laika (attiecīgi 1. februārī plkst.1.00 pēc Latvijas laika) notika Apvienotās karalistes (AK) izstāšanās no Eiropas Savienība (ES) – Brexit. Lai nodrošinātu sakārtotu izstāšanās procesu, Izstāšanās līgums paredz regulējumu saistībām, ko AK uzņēmusies kā ES dalībvalsts un rada pakāpenisku pāreju uz AK kā trešās valsts ārpus ES statusu.

Franču Smart Border

Franču Smart Border

Kā zināms, 2020.gada 31.janvārī Apvienotā Karaliste izstājās no Eiropas Savienības, kas turpmāk ietekmēs valstu savstarpējo tirdzniecību. Līdz 31. Decembrim norisinās pārejas periods, tāpēc, sākot ar 2021.gada 1. Janvāri, noteikumi un procedūras muitas un nodokļu jomā mainīsies. Darījumos ar Lielbritāniju būs jāievēro tās pašas muitas formalitātes, kas tiek piemērotas jebkurai citai trešai valstij. Būs nepieciešams iesniegt muitas deklarācijas, importējot vai eksportējot no, uz vai caur Apvienoto Karalisti. Tā kā pārmaiņas skar piegādes ķēdi, būs jāpārdomā preču pārvietošanas maršruti, iesaistītās dalībvalstis un transportlīdzekļu veidi.

Kā sagatavoties bez vienošanās Brexit.

Kā sagatavoties bez vienošanās Brexit?

Ja Apvienotā Karaliste izstāsies no ES bez Izstāšanās līguma, ar kuru tiktu ieviests pārejas periods, tad no izstāšanās datuma Apvienotā Karaliste muitas vajadzībām tiks uzskatīta par trešo valsti.

Brexit ietekme uz eksportu un importu!

Brexit ietekme uz eksportu un importu!

Ko tas nozīmē mūsu klientiem, kas importē vai eksportē uz Apvienoto Karalisti?

Kad Apvienotā Karaliste kļūs par trešo valsti un, ja nebūs panākta cita vienošanās, muitas administrācijām ES būs jānodrošina ES noteikumu izpilde attiecībā uz eksportu un importu.

'Brexit' ietekmi uz kravu pārvadājumiem ir grūti prognozēt

ATD: 'Brexit' ietekmi uz kravu pārvadājumiem ir grūti prognozēt

Lielbritānijas izstāšanās no Eiropas Savienības jeb "Brexit" ietekmi uz kravu pārvadājumiem ir grūti prognozēt, atzina Autotransporta direkcijas (ATD) valdes priekšsēdētājs Kristiāns Godiņš.

Darba laiki

Birojā - Tīraines iela 1, 3. stāvā


P. 9.00 - 17.30
O. 9.00 - 17.30
T. 9.00 - 17.30
C. 9.00 - 17.30
P. 9.00 - 17.00
Se. - Sv.  - -

Kontakti

  • Adrese: Tīraines iela 1, Rīga, LV-1058

  • Telefons: +371 67674570

  • E-pasts: info@vervo.lv