Kādus dokumentus skenēt, iebraucot Francijā

Kādus dokumentus skenēt, iebraucot Francijā

Esam jau iepriekš informējuši par turpmāko rīcību, šķērsojot Lielbritānijas un Francijas robežu. Tātad – veicot kravu pārvadājumu no Lielbritānijas uz Franciju, ir jābūt iepriekš sagatavotiem un elektroniski iesniegtiem muitas dokumentiem. Uz robežas kravu pārvadātājiem tie ir jāspēj uzrādīt un noskenēt, lai nodrošinātu ātru satiksmes plūsmu.

Kravu pārvadātājiem pēc Brexit jārēķinās ar muitas un robežkontroli

Kravu pārvadātājiem pēc Brexit jārēķinās ar muitas un robežkontroli

No 2021. gada 1. janvāra, beidzoties Apvienotās Karalistes (AK) izstāšanās pārejas periodam no Eiropas Savienības (ES), starptautiskajiem kravu pārvadājumiem būtisku izmaiņu nav. Pārvadātājam ir jābūt licencei, kā arī jārēķinās ar muitas un robežkontroli, kas prasīs vairāk laika un radīs papildu izmaksas, informē Satiksmes ministrija.

Kravu piegāde uz Īriju, nešķērsojot Lielbritāniju

Kravu piegāde uz Īriju, nešķērsojot Lielbritāniju

Prāmju kompānija DFDS ir ieviesusi jaunu maršrutu starp Īrijas Republiku un Ziemeļfranciju, lai pēc iespējas vairāk atvieglotu un attīstītu tirdzniecību Eiropas Savienībā. Šis ir ideāls risinājums, kā izvairīties no Brexit izraisītajiem sarežģījumiem, saglabājot ātru un viengabalainu satiksmes plūstu starp valstīm.

Kas jāievēro, šķērsojot Nīderlandes un Apvienotās Karalistes robežu

Kas jāievēro, šķērsojot Nīderlandes un Apvienotās Karalistes robežu

SIA Vervo no Latvijas Ārlietu ministrijas saņēma skaidrojošu materiālu par robežas šķērsošanu ar Apvienoto Karalisti pēc Brexit iestāšanās, tas ir, sākot ar 2021.gada 1.janvāri. Šoreiz iesaistītas ir Nīderlandes ostas un to digitālā sistēma Portbase (https://www.portbase.com/en/). Tāpat kā Francijas Smart Border, arī šis risinājums ātrākai satiksmes plūsmai ir balstīts uz elektroniskām, iepriekš paredzamām, aizpildītām un iesniegtām muitas formalitātēm.

Brexit – starptautiskie kravu autopārvadājumi

Brexit – starptautiskie kravu autopārvadājumi

2020. gada 31. janvāra pusnaktī pēc Centrāleiropas laika (attiecīgi 1. februārī plkst.1.00 pēc Latvijas laika) notika Apvienotās karalistes (AK) izstāšanās no Eiropas Savienība (ES) – Brexit. Lai nodrošinātu sakārtotu izstāšanās procesu, Izstāšanās līgums paredz regulējumu saistībām, ko AK uzņēmusies kā ES dalībvalsts un rada pakāpenisku pāreju uz AK kā trešās valsts ārpus ES statusu.

Franču Smart Border

Fraču Smart Border

Kā zināms, 2020.gada 31.janvārī Apvienotā Karaliste izstājās no Eiropas Savienības, kas turpmāk ietekmēs valstu savstarpējo tirdzniecību. Līdz 31. Decembrim norisinās pārejas periods, tāpēc, sākot ar 2021.gada 1. Janvāri, noteikumi un procedūras muitas un nodokļu jomā mainīsies. Darījumos ar Lielbritāniju būs jāievēro tās pašas muitas formalitātes, kas tiek piemērotas jebkurai citai trešai valstij. Būs nepieciešams iesniegt muitas deklarācijas, importējot vai eksportējot no, uz vai caur Apvienoto Karalisti. Tā kā pārmaiņas skar piegādes ķēdi, būs jāpārdomā preču pārvietošanas maršruti, iesaistītās dalībvalstis un transportlīdzekļu veidi.

Kā sagatavoties bez vienošanās Brexit?

Kā sagatavoties bez vienošanās Brexit.

Ja Apvienotā Karaliste izstāsies no ES bez Izstāšanās līguma, ar kuru tiktu ieviests pārejas periods, tad no izstāšanās datuma Apvienotā Karaliste muitas vajadzībām tiks uzskatīta par trešo valsti.

Brexit ietekme uz eksportu un importu!

Brexit ietekme uz eksportu un importu!

Ko tas nozīmē mūsu klientiem, kas importē vai eksportē uz Apvienoto Karalisti?

Kad Apvienotā Karaliste kļūs par trešo valsti un, ja nebūs panākta cita vienošanās, muitas administrācijām ES būs jānodrošina ES noteikumu izpilde attiecībā uz eksportu un importu.

Turpinot lietot lapu, Jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanas noteikumiem. Iepazīties ar noteikumiem. Lietošanas noteikumi.