Stena Line jaunais prāmis veicis pirmo braucienu no Ventspils

Stena Line jaunais prāmis veicis pirmo braucienu no Ventspils

Zviedrijas prāmju kompānija Stena Line šogad maršrutā starp Ventspili Latvijā un Nīnashamnu Zviedrijā norīkos divus jaunus, lielus un modernus prāmjus. Pirmais no tiem – Stena Scandica Nīnashamnas ostā ieradās 27. jūlijā, veicot savu pirmo nakts reisu no Ventspils. Jaunajā prāmī ir par 70 % palielināta pasažieru salona ietilpība salīdzinājumā ar esošajiem kuģiem, kā arī gandrīz par 30 % lielāka kravas ietilpība, turklāt tiek nodrošināti apstākļi patīkamai laika pavadīšanai, ceļojot pa Baltijas jūru.

Kravu pārvadājumi uz un no Vācijas

Kravu pārvadājumi uz un no Vācijas

Vācija daudziem asociējas ar alus cienītāju pasākumu “Okotberfest”, kalnu kūrortiem un pompozajiem Ziemassvētku tirdziņiem, taču tas nebūt nav viss. Vācija atrodas Eiropas sirdī un, pēc iedzīvotāju skaita, tā ir lielākā valsts Eiropas Savienībā, ar jaunākajām tehnoloģijām un augsti kvalificētu darbaspēku. Saistībā ar Latviju, Vācija ir viens no nozīmīgākajiem partneriem Latvijas ārējā tirdzniecībā, 2020. gadā ierindojoties 2. vietā importā un 4. vietā eksportā starp citiem ārējās tirdzniecības partneriem.

Daimler Truck, Traton Group un Volvo Group plāno izveidot kravas automašīnu lieljaudas uzlādes tīklu Eiropā

Daimler Truck, Traton Group un Volvo Group plāno izveidot kravas automašīnu lieljaudas uzlādes tīklu Eiropā

Trīs vadošie kravas transportlīdzekļu ražotāji – Daimler Truck, Traton Group (kas zināms kā Vācijas autobūves uzņēmuma "Volkswagen" meitasuzņēmums) un Volvo Group – ir vienojušies par augstas veiktspējas publisko uzlādes tīkla ierīkošanu kravas transportlīdzekļiem visā Eiropā. Kopīgais mērķis ir uzsākt un paātrināt uzlādes infrastruktūras izveidi, lai atbalstītu Eiropas Savienības pāreju uz klimatneitrālu, videi draudzīgāku transportu.

Rīgas ostā pieaugums mežsaimniecības un lauksaimniecības kravām

Rīgas ostā pieaugums mežsaimniecības un lauksaimniecības kravām

Neraugoties uz pandēmijas laika satricinājumiem, globālo konteinerkrīzi, kā arī nestabilo ģeopolitisko situāciju kaimiņvalstīs, pirmais pusgads Rīgas ostā noslēdzies ar stabiliem kravu pārkraušanas rādītājiem, Rīgas ostas stividorkompānijām kopumā pārkraujot 10,15 miljonu tonnu dažādu kravu.

Bez fosilajiem energoresursiem (ogles un naftas produkti), kravu apgrozījuma rādītāji 2021. gada sešos mēnešos ir palielinājušies par +1.3% jeb 112 tūkst.t, šobrīd sasniedzot 8,88 milj. t. jeb 88% no visām kravām.

Nestandarta situācijas kravu pārvadājumiem

Nestandarta situācijas kravu pārvadājumiem

Veicot vietējos vai starptautiskos kravu pārvadājumus, vienmēr pastāv risks, ka procesa laikā būs dažādi izaicinājumi un nestandarta situācijas, jo loģistika – tas ir komplicēts process, kurā iesaistītas ir vairākas puses. Pirms katra kravu pārvadājuma ir ļoti svarīgi, ka klients nodod precīzu informāciju par kravu, taču ne vienmēr tas atbilst realitātei – bieži vien procesa laikā tiek veiktas izmaiņas – vai tas būtu kravas apjoms, svars vai, piemēram, maršruts un izkraušanās adrese.

Neskatoties uz ierobežojumiem, kravas pārvadātāju skaits šogad palielinājies

Neskatoties uz ierobežojumiem, kravas pārvadātāju skaits šogad palielinājies

Ņemot vērā, ka arī pandēmijas apstākļos starptautiskie kravas autopārvadājumu pakalpojumi bija pieprasīti, licencēto kravas uzņēmumu un transportlīdzekļu skaits šogad ir nedaudz palielinājies, informē Autotransporta direkcija.

Tomēr sakarā ar valstu noteiktajiem ierobežojumiem un apgrūtināto situāciju pārvadājumos uz Baltkrieviju un Krieviju, ir samazinājies kravu apgrozījums.

Kravu pārvadātājiem, iebraucot no Krievijas un Baltkrievijas, nepieciešams Covid-19 tests

Kravu pārvadātājiem, iebraucot no Krievijas un Baltkrievijas, nepieciešams Covid-19 tests

Sākot no 12. jūlija kravu pārvadātājiem, kas iebrauc no Krievijas un Baltkrievijas, jāuzrāda Covid-19 vakcinācijas apliecinājums, pārslimošanas apliecinājums vai negatīvs Covid-19 tests. Covid-19 sertifikāts tiks pieprasīts robežšķērsošanas vietās "Grebņeva", "Terehova", "Pāternieki" un "Silene". Ja šoferis nespēj uzrādīt nevienu no iepriekš minētajiem dokumentiem, robežšķērsošanas vietā būs jāveic maksas Covid-19 tests.

Stena Line papildina Baltijas jūras floti

Stena Line papildina Baltijas jūras floti

Zviedrijas prāmju kompānija Stena Line nostiprina savas pozīcijas un paplašina pakalpojumus Baltijas jūras reģionā, šogad maršrutā starp Ventspili Latvijā un Nīnashamnu Zviedrijā norīkojot divus jaunus prāmjus, informē uzņēmums.

Kravu pārvadājumi uz un no Polijas

Kravu pārvadājumi uz un no Polijas

Polija ir Latvijai nozīmīgs importa un eksporta sadarbības partneris, un lielākā daļa kravu pārvadājumu tiek veikti ar autotransportu, jo veicamais attālums ir salīdzinoši mazs. Protams, Latvijas autopārvadātāji, veicot kravu pārvadājumus uz un no Rietumeiropas valstīm, iet tranzītā caur Polijas teritoriju. Transporta un loģistikas uzņēmuma SIA Vervo TOP 5 eksporta kravu pārvadājumos ir Polija. Kā liecina Latvijas Investīciju un attīstības aģentūra, 2020. gadā Polija ierindojās 5. vietā Latvijas ārējās tirdzniecības apjomā, veidojot 2,2 miljardu EUR kopējo tirdzniecības apgrozījumu. Tas apliecina to, ka Polija Latvijas autopārvadātājiem ir viena no nozīmīgākajām valstīm gan importā, gan eksportā, gan arī tranzītā.

Līgo veci, līgo jauni - Vervo vēl lustīgus Līgo!

Līgo veci, līgo jauni - Vervo vēl lustīgus Līgo!

Esam sagaidījuši vasaras saulgriežus, kad gada īsākajā naktī un garākajā dienā varam nodoties vislabākajām Līgo tradīcijām! Maģiskā nakts ir apvīta dažādām burvestībām, pareģojumiem un ticējumiem, līdz ar to, iespējams, varam izspēlēt nākotni sev par labu! Kas visu gadu labi strādā, tas Jāņu naktī labi atpūšas – arī transporta un loģistikas uzņēmuma SIA Vervo darbinieki ir dalījušies ar savām Līgo tradīcijām, ko turpinās arī šī gada saulgriežos!

Piegāžu izaicinājumi ievilksies arī nākamgad

Piegāžu izaicinājumi ievilksies arī nākamgad

Ekonomikas uzrāviens, kas sekojis pasaules cīņai ar pandēmiju, nozīmējis milzīgu pieprasījumu pēc dažādām izejvielām un detaļām. Savukārt to piedāvājums ne vienmēr šim pieprasījumam spējis tikt līdzi.

Darba laiks Jāņu brīvdienās

Darba laiks Jāņu brīvdienās

Darba laiks Jāņu brīvdienās:
S. 19.06.2021 - 9:00 - 17:00
Sv.20.06.2021 - Brīvs
P. 21.06.2021 - 9:00 - 17:30
O. 22.06.2021 - 9:00 - 17:00
T. 23.06.2021 - Brīvs
C. 24.06.2021 - Brīvs
P. 25.06.2021 - 9:00 - 17:00

Kravu pārvadājumi uz Sardīniju

Kravu pārvadājumi uz Sardīniju

Sauszemes kravu pārvadājumi pa Eiropu aizņem lielāko daļu transporta un loģistikas uzņēmuma SIA Vervo darbības. Viens no pēdējiem galamērķiem, uz kurieni devās Vervo kravas transportlīdzeklis, ir Itālijas valstij piederošā sala – Sardīnija, kur tika piegādāta koka moduļu māja. Sardīnija ir otra lielākā sala Vidusjūrā un tās kopējā platība sasniedz aptuveni 24 tūkstošus kvadrātkilometrus. Ņemot vērā, ka Sardīnija ir sala, tai ir ierobežotas piekļuves iespējas, tāpēc kravu pārvadājumi uz Sardīniju var tikt veikti ar avio transportu, taču visekonomiskākais transportēšanas veids ir, kombinējot sauszemes transportu un jūras transportu, šajā gadījumā – prāmi.

Kā 5G var uzlabot transporta un loģistikas nozari?

Kā 5G var uzlabot transporta un loģistikas nozari?

Apzīmējums 5G nāk no angļu valodas “5th generation”, kas burtiskā tulkojumā nozīmē piektās paaudzes mobilo tehnoloģiju kopums. Līdz ar 5G attīstību, tuvā nākotnē gaidāmi arvien jauni tehniskie risinājumi vēl ātrākai datu pārraidei un analīzei, efektīvāka saziņa starp dažādām ierīcēm, nodrošinot vēl kvalitatīvāku darbu dažādās nozarēs, tajā skaitā arī transporta un loģistikas nozarē.

Vervo savā dzimšanas dienā dāvina kravas auto!

Vervo savā dzimšanas dienā dāvina kravas auto!

SIA Vervo ir transporta un loģistikas uzņēmums, kas jau kopš 2008. gada nodrošina augstas kvalitātes vietējos un starptautiskos kravu pārvadājumus uz vairāk nekā 120 pasaules valstīm. Mūsu pieredzējusī komanda ir radusi un joprojām rod risinājumus ikvienai kravai, izpildot klientu vēlmes un vajadzības – vai būtu jāpiegādā standarta paletes vai gluži pretēji – nestandarta krava, piemēram, trausls mākslas priekšmets vai koka moduļu māja, kas pārsniedz noteiktos standarta izmērus.

Kas jāņem vērā, veicot piegādi uz būvniecības objektu?

Kas jāņem vērā, veicot piegādi uz būvniecības objektu?

Būvniecība ir nozare, kurā viena no procesa sastāvdaļām ir kravu pārvadājumi, jo nepieciešams piegādāt būvmateriālus uz būvniecības objektiem, izmantojot atbilstošus transporta veidus un strikti ievērot piegādes termiņus, kas dažkārt ir stundu jautājumi, kā piemēram, piegādājot cementu. Otrs svarīgākais aspekts ir būvtehnikas piegāde precīzi noteiktajos laikos, jo bieži vien nevar veikt kādu no būvniecības procesiem bez konkrētās tehnikas, attiecīgi būvlaukumā iestājas dīkstāve, kas rada papildu izmaksas. Transporta un loģistikas uzņēmums SIA Vervo veic kravu piegādes, kā piemēram, koka paneļus, metāla konstrukcijas vai būvtehniku uz būvniecības objektiem Latvijā, Eiropā un citviet pasaulē.

Ko nozīmē prakse SIA Vervo?

Ko nozīmē prakse SIA Vervo?

Transporta un loģistikas uzņēmuma SIA Vervo viena no prioritātēm ir izglītoti darbinieki, kas sniedz augstvērtīgu servisu mūsu klientiem. Lai to nodrošinātu, aktīvi iesaistāmies transporta un loģistikas izglītības programmu pilnveidošanā, sniedzot savu pienesumu to attīstībā. Kā viens no nesenākajiem piemēriem ir Biznesa vadības koledžas programma ar nosaukumu “Biznesa loģistika”.

Smagā transporta nākotne: gāze, ūdeņradis, elektrība vai varbūt visi trīs?

Smagā transporta nākotne: gāze, ūdeņradis, elektrība vai varbūt visi trīs?

Elektriskajām automašīnām piepildot Eiropas ielas un ceļus, loģiski rodas jautājums – kur tad ir elektriskie kravas automobiļi? Eksperti norāda, ka ar dažiem no vidi visvairāk piesārņojošajiem transportlīdzekļiem ir jārisina vairāk attīstības rēbusu, nekā sākotnēji gaidīts. Taču tirgus, bruņojies ar pacietību, gaida jaunus izrāvienu un turpina investēt daudzsološākajās tehnoloģijās.

Kravu pārvadājumi uz Baltkrieviju

Kravu pārvadājumi uz Baltkrieviju

Baltkrievija ir mūsu kaimiņvalsts un 2020. gadā tā ierindojās 15. vietā Latvijas ārējās tirdzniecības partneru starpā, veidojot 567,4 miljonus eiro apgrozījumu. No Latvijas uz Baltkrieviju visbiežāk transportētās preču grupas pagājušajā gadā bija mašīnas un elektriskās ierīces, pārtikas rūpniecības produkti un ķīmiskās rūpniecības produkcija, savukārt importā no Baltkrievijas uz Latviju īpaši izceļas koksne un tās izstrādājumi, minerālie produkti un metāli.