Kravu apdrošināšana

Drošības spilvens kravu transportēšanai
Vēlaties transportēt kravu, bet baidāties par tās drošību?
Vervo piedāvā pilna spektra loģistikas pakalpojumus, tajā skaitā ir arī kravu apdrošināšana, kas pasargās jūs no neplānotiem finansiāliem zaudējumiem.
Esat ieinteresēts?
Veicot vērtīgas kravas pārvadājumu, papildu kravu apdrošināšana var pasargāt jūs no finansiāliem zaudējumiem gadījumos, ja tā tiek sabojāta laikapstākļu vai citu iemeslu rezultātā.

Kas ir kravu apdrošināšana?

SIA Vervo vietējie vai starptautiskie kravu pārvadājumi vienmēr notiek zinošu speciālistu pavadībā, sākot no kravas iekraušanas, transportēšanas, pārkraušanas vai uzglabāšanas, ja nepieciešams, un kravas izkraušanas. Bet, pat tad, kad katrs loģistikas process notiek ar īpašām rūpēm un uzmanību, vienmēr pastāv risks sabojāt kravu. Kravas bojājumi var rasties dažādu nelaimes gadījumu, kā piemēram, dabas stihiju, zādzības, ugunsgrēka vai ceļu satiksmes negadījuma rezultātā. Šādos gadījumos kravu apdrošināšana pasargā jūs no finansiāliem zaudējumiem, atmaksājot jums naudu sabojātās kravas vērtībā.

Ir vairākas kravu apdrošināšanas iespējas – CMR kravas apdrošināšana ir visiem kravu pārvadātājiem, taču tā sedz tikai 8,33 aprēķina vienības (SDR – Special Drawing Rights, valūtas kods: XDR) par bojātas vai zaudētas kravas vienu bruto svara kilogramu. Vērtīgām kravām, kas pārsniedz šo vērtību pret vienu kravas kilogramu (kas var būt no 8 EUR – 10 EUR par kilogramu), iesakām veikt papildu apdrošināšanu, kas sniegs papildu 100% drošības sajūtu.

Kādas kravas var apdrošināt?

Kravu apdrošināšana
Vienreizēji vai regulāri kravu pārvadājumi
Autotransporta, jūras, dzelzceļa vai avio kravas
Vienreizēji vai regulāri kravu pārvadājumi
Saliktu kravu (LTL) vai pilnas kravas (FTL) pārvadājumi
SIA Vervo piedāvātā kravu apdrošināšana ir piemērota visa veida kravām, neatkarīgi no piegādes maršruta, kravas lieluma vai vērtības, taču biežāk iesakām apdrošināt vērtīgas kravas, trauslas, ātri plīstošas kravas vai tādas preces, kas var ātri sabojāties (piemēram, medikamenti).

Kravu apdrošināšanas līgums

Apdrošināšanas līgumu var noslēgt par vienreizēju pārvadājumu vai uz noteiktu laika periodu (līdz 1 gadam, pusēm vienojoties). Kravas apdrošināšanas līgums aizsargā dažādu zaudējumu veidu pārvadāto preču un kravu īpašniekus no zaudējumiem un ļauj kompensēt zaudējumus, kas saistīti ar kravas bojāšanu vai nozaudēšanu neatkarīgi no pārvadātāja vainas esamības vai neesamības.
Jebkura kravu apdrošināšana notiek saskaņā ar ICC noteikumiem, un apdrošināšana tiek iedalīta 3 ICC klasēs – A, B un C. Klases nosaka atbildību par riskiem:
 • ICC (A)- Atbildība par visiem riskiem
 • ICC (B)- Atbildība par nosauktajiem riskiem
 • ICC (C)- Ierobežota atbildība par nosauktajiem riskiem

Cik maksā kravu apdrošināšana?

Kravu apdrošināšanas cena ir atkarīga no vairākiem faktoriem, kā piemēram,
- Kravas veida – ugunsdrošība, preces izturība un citi parametri
- Kravas kopējās vērtības – jo lielāka kravas vērtība, jo dārgāka polises cena
- Kravas apjoma – cik daudz kravas telpas aizņem krava? Vai tā ir salikta krava vai pilna?
- Transportēšanas veida – vai kravas pārvadājums būs ar autotransportu, kuģi, lidmašīnu vai vilcienu?
- Ģeogrāfiskā reģiona – kur iegādāsieties apdrošināšanu un kāds būs pārvadājuma maršruts?
- Apdrošināšanas seguma, izvēlētā pašriska un ICC klases
Vervo komandā strādā zinoši un pieredzējuši loģistikas speciālisti, kas izvēlēsies jums atbilstošāko kravu apdrošināšanas polisi. Sazinoties ar mums, jūs saņemsiet bezmaksas konsultāciju, kuras laikā noskaidrosim optimālāko risinājumu, apdrošinot jūsu kravu.
Esat ieinteresēts?
Veicot vērtīgas kravas pārvadājumu, papildu kravu apdrošināšana var pasargāt jūs no finansiāliem zaudējumiem gadījumos, ja tā tiek sabojāta laikapstākļu vai citu iemeslu rezultātā.

Kurš var uzņemties kravas apdrošināšanu?

Kravas apdrošināšana ir svarīga ikvienam uzņēmumam, kas ir saistīts ar preču pārvadāšanu. Kravas apdrošināšana ir veids, kā pasargāt sevi un savu uzņēmumu no iespējamiem materiāliem zaudējumiem. Pie mums kravas apdrošināšanu var uzņemties:

Īpašnieks
Atbildību no kravas iekraušanas līdz tās izkraušanas brīdim uzņemas tikai kravas īpašnieks.
Pasūtītājs
Sazinieties ar mums un kravas apdrošināšana tiks noformēta ātri un ērti, atbilstoši jūsu kravai, vēlmēm un budžetam.
Dalītā apdrošināšana
Daļu no ceļa posma atbildību uzņemas īpašnieks, bet otru daļu – pasūtītājs.

Kādos gadījumos kravu apdrošināšana sedz zaudējumus?

Pasargā sevi no finansiāliem zaudējumiem, kas var rasties kravas zādzības vai bojājumu rezultātā. Kravu apdrošināšana zaudējumus sedz šādos gadījumos:

 • Ceļu satiksmes negadījums, avārija;
 • Kravas zādzība, zādzības mēģinājuma sekas, vandalisms;
 • Dabas stihijas ietekme (plūdi, vētra)
 • Ugunsgrēks, sprādziens;
 • Neuzmanīgas rīcības rezultātā sabojāta krava, to iekraujot, transportējot vai izkraujot;
 • Citu apstākļu rezultātā, par ko var vienoties, iegādājoties apdrošināšanas polisi.

Kravu apdrošināšana jūras kravām

Saskaņā ar starptautiskajiem tirdzniecības noteikumiem (Incoterms 2020), dažiem starptautiskajiem kravu pārvadājumiem tiek noteikta obligāta kravu apdrošināšana. Piemēram, CIP (Carriage and Insurance Paid To) – jeb “transportēšana un apdrošināšana apmaksāta līdz…”, kas nozīmē to, ka pārdevēja uzdevums ir ne tikai atmuitot preci un nogādāt to līdz saskaņotai vietai, bet arī iegādāties vismaz minimālo kravu apdrošināšanu. Tāpat ir ar noteikumiem CIF (Cost, Insurance and Freight) jeb “cena, apdrošināšana un frakts”, kas paredz, ka pārdevējs nogādā preces līdz saņēmēja ostai, apmaksā fraktu, veic eksporta muitas procedūras un iegādājas kravu apdrošināšanu.

Kravu apdrošināšana avio kravām

Kravu apdrošināšana avio kravām notiek līdzīgi kā ģenerālām kravām. Ja uzņēmumam nepieciešams veikt tikai vienu avio kravas piegādi, tad var iegādāties vienreizēju kravu apdrošināšanas polisi, savukārt, ja ieplānoti vairāki starptautiskie kravu pārvadājumi, iesakām slēgt sadarbības līgumu un iegādāties ģenerālo jeb atvērto kravu apdrošināšanas polisi, kam var noteikt konkrētu termiņu. Šis ir izdevīgs risinājums tiem uzņēmumiem, kas pārvadā vērtīgas, trauslas vai ātri bojājošas kravas.

Kravu apdrošināšana SIA Vervo

Individuāla pieeja

Individuāla pieeja

Katram mūsu klientam ir savs loģistikas menedžeris, ar kuru notiek komunikācija par visiem ar loģistiku saistītajiem jautājumiem. Mēs izvēlēsimies jums atbilstošāko kravu apdrošināšanas polisi.
Drošības sajūta

Drošības sajūta

Kas var būt labāks par kravas nosūtīšanu, zinot, ka jūsu maciņš ir 100% pasargāts. Novērs neparedzamo, apdrošinot kravu. Kamēr krava tiek transportēta, varat pievērsties savām prioritātēm, piemēram, sava biznesa attīstībai.
Ātri un ērti risinājumi

Ātri un ērti risinājumi

Apdrošini kravu, neizejot no sava biroja! Sazinies ar SIA Vervo speciālistiem, un attālināti mēs vienosimies par optimālāko risinājumu gan tavas kravas pārvadājumam, gan arī kravu apdrošināšanai.

Mēs ticam, ka individuāla pieeja ir atslēga ilgtermiņa sadarbībai, jo tādā veidā varam izzināt visas klienta vēlmes, līdz ar to – arī izpildīt tās. Mūsu sadarbības partneri atrodas visā pasaulē, tāpēc, iestājoties kravas apdrošināšanas gadījumam, iespējams piesaistīt vietējo speciālistu, kurš palīdzēs notikuma vietā. Papildus kravu apdrošināšanai, piedāvājam arī kravas izsekošanu, noliktavu pakalpojumus un muitas brokeru pakalpojumus. Sadarbojieties ar mums un ietaupiet laiku un finanses!

Esat ieinteresēts?
Veicot vērtīgas kravas pārvadājumu, papildu kravu apdrošināšana var pasargāt jūs no finansiāliem zaudējumiem gadījumos, ja tā tiek sabojāta laikapstākļu vai citu iemeslu rezultātā.

Darba laiki

Birojā - Tīraines iela 1, 3. stāvā


P. 9.00 - 17.30
O. 9.00 - 17.30
T. 9.00 - 17.30
C. 9.00 - 17.30
P. 9.00 - 17.00
Se. - Sv.  - -

Kontakti

 • Adrese: Tīraines iela 1, Rīga, LV-1058

 • Telefons: +371 67674570

 • E-pasts: info@vervo.lv