SARS-CoV-2 jeb Covid-19 vīrusa izraisītā pandēmija ietekmē arī kravas pārvadājumu un loģistikas nozari. Transporta un loģistikas uzņēmums SIA Vervo seko līdzi jaunākajām ar Covid-19 saistītajām ziņām, kas skar transporta nozari. Esam veikuši pētījumus par ieviesto ierobežojumu ietekmi uz mūsu klientu un sadarbības partneru profesionālo darbību. Arī ikdienas dzīve Covid-19 vīrusa dēļ ir ietekmēta, iemainot tikšanās klātienē pret video zvaniem un ne tikai. Masku lietošana biroja telpās un loģistikas darbs no mājām ir kļuvis gandrīz jau par normu.

Šajā sadaļā varat sekot līdzi gan SIA Vervo, gan kravas pārvadājumu un loģistikas nozares aktualitātēm, kas saistīti ar Covid-19.

 

Patērētāju uzvedības tendences Covid-19 laikā

Patērētāju uzvedības tendences Covid-19 laikā

Kopš 2020. gada sākuma pasaules ekonomikas dienaskārtību nosaka Covid-19 izraisītā pandēmija. Sākumā vīrusa ietekmi uz globālajiem procesiem bija grūti paredzēt, jo, pirms gadiem atklātā Ebolas vīrusa dēļ, bija priekšstats, ka arī šis būs īslaicīgs posms. Sākotnēji ekonomika darbojās kā iepriekš, taču, vīrusam strauji izplatoties, daudzviet pasaulē tika norauts stop krāns.

Covid-19 pandēmija ir būtiski ietekmējusi autopārvadājumu nozari

Covid-19 pandēmija ir būtiski ietekmējusi autopārvadājumu nozari

Covid-19 pandēmijas dēļ 2020. gadā kravu apgrozījums ir samazinājies par 20% līdz 30%, salīdzinot ar 2019. gadu. Ir samazinājies arī izsniegto licences kartīšu, Eiropas Kopienas atļaujas kopiju, digitālā tahogrāfa karšu un starptautisko atļauju skaits, informē Autotransporta direkcijā.

Kravu pārvadātāji: Situācija ar pārvadājumiem uz Lielbritāniju šoferos rada stresu

Kravu pārvadātāji: Situācija ar pārvadājumiem uz Lielbritāniju šoferos rada stresu

Situācija ar garajām kravas automašīnu rindām uz Lielbritānijas robežas, kas saistīta ar noteiktajiem aizliegumiem pārvadājumiem, kravas auto šoferiem rada papildu stresu, bet ne paniku, jo pirmā Covid-19 "viļņa" sākumā šāda veida situācija jau pieredzēta, sacīja Latvijas Nacionālā kravas ekspeditoru un loģistikas asociācijas (LAFF) ģenerālsekretārs Māris Dreimanis.

Jaunie ierobežojumi neskars kravu pārvadājuma un loģistikas nozari

Jaunie ierobežojumi neskars kravu pārvadājuma un loģistikas nozari

Pastiprinoties ierobežojumiem Covid-19 straujās izplatības dēļ, pārmaiņas ir ietekmējušas vairākus uzņēmumus Latvijā. Kravu pārvadājumu un loģistikas uzņēmuma SIA Vervo darbība nav apstājusies un, kā sacīja satiksmes ministrs Tālis Linkaits (JKP), tad gadījumā, ja valdība lemtu par vēl stingrāku ierobežojumu ieviešanu, kravu pārvadājumi, pasta un sakaru pakalpojumi tiks turpināti jebkuros apstākļos.

"Tallink" pārtrauks darbību Rīgas-Stokholmas maršrutā

"Tallink" pārtrauks darbību Rīgas-Stokholmas maršrutā

"Tallink Grupp" nolēmusi pārtraukt kuģa "Victoria I" darbību maršrutā Tallina-Stokholma-Rīga-Stokholma-Tallina un maršrutā Tallina-Helsinki no 2021. gada 1. janvāra.

Uzņēmuma mājaslapā norādīts, ka pēdējais reiss no Stokholmas uz Rīgu notiks 2020. gada 14. decembrī, pēdējais reiss no Rīgas uz Stokholmu notiks 15. decembrī.

Pandēmijas izraisītās pārmaiņas!

Pandēmijas izraisītās pārmaiņas!

Pandēmijas dēļ valstī izsludinātais ārkārtas stāvoklis ir nesis papildu izaicinājumus, ar kuriem veiksmīgi tiekam galā, ievērojot visus Latvijā noteiktos ierobežojumus. Mūs nebiedē ne drēgnums aiz loga, ne arī pandēmijas izraisītās pārmaiņas! SIA Vervo turpina priecēt klientus ar lielisku servisu, sniedzot kravu transporta un loģistikas pakalpojumus ar pievienoto vērtību!

Valstu noteiktie ierobežojumi autopārvadājumu jomā saistībā ar Covid-19 vīrusa ierobežošanas pasākumiem (aktualizēts 17.11.2020. plkst.15.20)

Valstu noteiktie ierobežojumi autopārvadājumu jomā saistībā ar Covid-19 vīrusa ierobežošanas pasākumiem

Eiropas Komisija publicējusi “Vadlīnijas par nodarbināto brīvas pārvietošanās īstenošanu Covid-19 uzliesmojuma laikā” - https://eur-lex.europa.eu/legal-content/EN/TXT/?uri=uriserv:OJ.CI.2020.102.01.0012.01.ENG&toc=OJ:C:2020:102I:TOC, skaidrojot darba ņēmēju (tai skaitā transporta sektora darbinieku) pārvietošanās nosacījumus Eiropas Savienībā Covid-19 uzliesmojuma laikā.

Uzņēmumu autoparki Covid-19 krīzē: lielākie izaicinājumi nozarē un cīņa pret tiem

Uzņēmumu autoparki Covid-19 krīzē: lielākie izaicinājumi nozarē un cīņa pret tiem

Kristaps Liecinieks AAS BALTA (PZU grupa) Transporta produktu un risku parakstīšanas pārvaldes vadītājs, konkursa “Drošākais uzņēmuma autoparks” priekšsēdētājs, 22.10.2020

Šis gads ir bijis liels izaicinājums daudzām nozarēm. Arī transporta un loģistikas nozare nav bijusi pasargāta no nepatīkamām pārmaiņām. 

Aptauja: Covid 19 ietekme uz uzņēmējdarbību

Aptauja: Covid 19 ietekme uz uzņēmējdarbību

SIA Vervo analizējot savus kravu pārvadājumu datus Covid 19 pandēmijas laikā secinājām, ka pārvadājumu apjoms ir saglabājies iepriekšējā 2019. gada līmenī. Kā viens no izskaidrojumiem, mūsuprāt, bija spēja ātri reaģēt uz milzīgo informācijas apjomu un ar “vēsu” galvu novērtēt notiekošo, nekrītot kopējā panikas gūzmā un nezaudējot klientu apkalpošanas servisa līmeni, ko ir novērtējuši gan esošie, gan arī šajā laikā jaunie sadarbības partneri.

Starptautisko kravu pārvadājumu šoferiem

Starptautisko kravu pārvadājumu šoferiem

Autovadītāji, kuri veic starptautiskos kravu vai pasažieru pārvadājumus, elektronisko apliecinājuma anketu var aizpildīt reizi 30 dienās (gadījumos, kad tiek šķērsota Eiropas Savienības iekšējā robeža un personai ir nodarbinātības faktu apliecinošs dokuments). Gadījumos, kad autovadītājs iebrauc no Krievijas vai Baltkrievijas, anketa jāpilda katru reizi.

Turpinot lietot lapu, Jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanas noteikumiem. Iepazīties ar noteikumiem. Lietošanas noteikumi.