Nozares jaunumi

Koka ēku būvnieki eksporta apjomus kāpinājuši par 58%

Latvijas Koka būvniecības klastera biedru eksporta apjoms 2013. gadā sasniedza gandrīz 54 miljonus eiroLatvijas Koka būvniecības klastera biedru eksporta apjoms 2013. gadā sasniedza gandrīz 54 miljonus eiro, kas ir par 58% vairāk nekā 2012. gadā, informē klastera pārstāvji.

Pagājušā gada pieauguma rādītājs ir rekordliels, un vienlaicīgi šogad arī lielākais Baltijas valstu vidū.

2012. gadā pēc Latvijas koka ēku ražoju un būvnieku iniciatīvas tika izveidots Latvijas Koka būvniecības klasteris (LKBK), un tad nozares eksporta apjoms sasniedza 34 miljonus eiro – gandrīz pirmskrīzes līmeni.

Šim gadam ir izvirzītas piesardzīgas, bet optimistiskas prognozes.

Kā norāda LKBK izpilddirektors Gatis Zamurs, lai gan Eiropā būvniecības nozarē kopumā joprojām valda stagnācija, koka ēku būvniecība un koka konstrukciju izmantošana šobrīd kļūst arvien populārāka. Būtisku pienesumu devis arī atbalsts, ko klasteru programmas ietvaros LKBK ieguva no Latvijas Investīciju un attīstības aģentūras un Ekonomikas ministrijas.

Tradicionāli labākie rezultāti ir Norvēģijā, kur nonāk mazliet vairāk par pusi Latvijā ražoto ēku, kā arī Zviedrijā, Francijā, Lielbritānijā un Nīderlandē. Uzņēmēji aktīvi turpina jaunu tirgu apgūšanu, piemēram, šogad Dānijai piederošajā Fēru salu arhipelāgā tika uzstādīta pirmā Latvijā ražotā koka ēka. Prognozējams, ka nākamajā gadā pasūtījumu apjoms vēl palielināsies.

Salīdzinājumā ar Igaunijas un Lietuvas eksporta rezultātiem Latvijas uzņēmumiem joprojām ir, kur tiekties. Tomēr pēdējo divu gadu laikā jau ierasts, ka Latvija ir pieauguma rādītāja līdere – Lietuva gada laikā koka būvkonstrukciju eksporta apjomu kāpināja par 37% līdz 107 miljoniem eiro, Igaunija – vien par 11% līdz 211 miljoniem eiro.

LKBK biedru vidū šobrīd ir koka māju ražotāji, izglītības un pētniecības iestādes un saistītie uzņēmumi, biedru skaits šobrīd sasniedz 30.

Avots: www.db.lv

Raksts pārpublicēts SIA Vervo mājas lapā. SIA Vervo ir transporta uzņēmums, kas piedāvā starptautiskos un vietējos kravu pārvadājumus, transporta pakalpojumus un citus loģistikas risinājumus: autotransporta (sauszemes) kravu pārvadājumi (pilnas kravas, saliktas kravas), aviotransporta (gaisa) kravu pārvadājumi, dzelzceļa kravu pārvadājumi, kuģu (jūras) kravu pārvadājumi, muitas brokeru pakalpojumi, lielgabarīta, negabarīta un smagsvara kravu pārvadājumi, noliktavu pakalpojumi, bīstamo (ADR) kravu pārvadājumi, kravu apdrošināšana.

Vervo komandā strādā pieredzējuši un profesionāli speciālisti, kuri prasmīgi un operatīvi palīdzēs izvēlēties labāko risinājumu un atrisināt jautājumus, kas saistīti ar kravu pārvadājumiem un citiem loģistikas pakalpojumiem.

Darba laiki

Birojā - Tīraines iela 1, 3. stāvā


P. 9.00 - 17.30
O. 9.00 - 17.30
T. 9.00 - 17.30
C. 9.00 - 17.30
P. 9.00 - 17.00
Se. - Sv.  - -

Kontakti

  • Adrese: Tīraines iela 1, Rīga, LV-1058

  • Telefons: +371 67674570

  • E-pasts: info@vervo.lv