Nozares jaunumi

Noslēdzas Satiksmes ministrijas ekspertu vizīte Afganistānā

Kravu pārvadājumiNoslēgusies vairāku dienu Satiksmes ministrijas un Ārlietu ministrijas ekspertu vizīte Afganistānā. Vīzītes mērķis bija Afganistānas speciālistu apmācības Latvijā sagatavošana, kā arī kravu pārvadājumu starp Latviju un Afganistānu attīstība.

Vizītes laikā notika tikšanās ar Afganistānas Islāma Republikas prezidenta vecāko padomnieku ekonomiskajos jautājumos Šamu Batižu (Sham L.Bathija), Sabiedrisko darbu ministra vietnieku Nūru Gulu Mangalu (Noor Gul Mangal), kā arī Ārlietu ministrijas, Transporta un civilās aviācijas ministrijas, Raktuvju ministrijas, Kabulas Politehniskās universitātes un citu institūciju pārstāvjiem.

Kopš 2009.gada uz Afganistānu caur Latviju nosūtītas kravas vismaz 50000 TEU apmērā un 2012.gada maijā tika uzsākti pārvadājumi arī pretējā virzienā – no Afganistānas. Vizītes ietvaros tika pārrunāti ar kravu pārvadājumiem saistītie aspekti, kā arī šī maršruta komercializācijas potenciāls. Afganistānas pārstāvji apliecināja, ka tiek pastāvīgi meklēti jauni ceļi šīs valsts kravu eksporta un importa plūsmām, un tā sauktais „ziemeļu ceļš” caur Latviju uzskatāms par perspektīvu, jo jau šobrīd pa to tiek veikti arī komerckravu pārvadājumi.

Paplašinot abu valstu sadarbību, šī gada rudenī plānotas pirmās Afganistānas speciālistu vizītes Latvijā, lai uzsāktu pieredzes apmaiņu un apmācību dzelzceļa un aviācijas jomās. Vizītes laikā Kabulas Politehniskās universitātes pārstāvji izteica vēlmi veidot arī sadarbību starp abu valstu augstākās izglītības iestādēm transporta jomā, īpaši ņemot vērā jau izbūvēto dzelzceļa līniju ekspluatāciju un plānoto dzelzceļu izbūvi Afganistānā. Bez jau minētā vizītes laikā Afganistānas pārstāvji izteica interesi meklēt sadarbības iespējas, lai perspektīvā uzsāktu pasažieru aviosatiksmi starp Rīgu un Kabulu. Vizīte notika ar Latvijas vēstniecības Uzbekistānā atbalstu.

Avots: www.sam.gov.lv

Raksts pārpublicēts SIA Vervo mājas lapā. SIA Vervo ir transporta uzņēmums, kas piedāvā starptautiskos un vietējos kravu pārvadājumus, transporta pakalpojumus un citus loģistikas risinājumus: autotransporta (sauszemes) kravu pārvadājumi (pilnas kravas, saliktas kravas), aviotransporta (gaisa) kravu pārvadājumi, dzelzceļa kravu pārvadājumi, kuģu (jūras) kravu pārvadājumi, muitas brokeru pakalpojumi, lielgabarīta, negabarīta un smagsvara kravu pārvadājumi, noliktavu pakalpojumi, bīstamo (ADR) kravu pārvadājumi, kravu apdrošināšana.

Vervo komandā strādā pieredzējuši un profesionāli speciālisti, kuri prasmīgi un operatīvi palīdzēs izvēlēties labāko risinājumu un atrisināt jautājumus, kas saistīti ar kravu pārvadājumiem un citiem loģistikas pakalpojumiem.

Darba laiki

Birojā - Tīraines iela 1, 3. stāvā


P. 9.00 - 17.30
O. 9.00 - 17.30
T. 9.00 - 17.30
C. 9.00 - 17.30
P. 9.00 - 17.00
Se. - Sv.  - -

Kontakti

  • Adrese: Tīraines iela 1, Rīga, LV-1058

  • Telefons: +371 67674570

  • E-pasts: info@vervo.lv