Nozares jaunumi

2013.gadā ievērojami pieaudzis Lidostas Rīga apkalpoto kravu apjoms

2013.gadā lidosta apkalpojusi 67,4 tūkst. gaisa kuģu, 4,8 milj.pasažieru un 53,3 tūkst.t kravu.VAS Starptautiskā lidosta Rīga 2013.gada saimnieciskās darbības rezultāti liecina, ka, neskatoties uz sniegto pakalpojumu apjomu samazinājumu, izvēlētā darbības stratēģija ir ļāvusi efektīvi izmantot tirgus situāciju un resursus, nodrošinot pozitīvus saimnieciskās darbības rezultātus. 2013.gadā lidosta apkalpojusi 67,4 tūkst. gaisa kuģu, 4,8 milj.pasažieru un 53,3 tūkst.t kravu. Salīdzinot ar 2012.gadu, pērn pasažieru skaits palielinājies par 0,5%, apkalpoto gaisa kuģu skaits samazinājies par 1,7%, savukārt apkalpoto kravu apjoms pieaudzis par 62,5%.

Pagājušajā gadā VAS Starptautiskā lidosta Rīga apgrozījusi 47,316 milj.EUR, kas ir par 10,26% vairāk nekā gadu iepriekš, savukārt peļņa pēc nodokļiem sarukusi vairāk nekā trīs reizes, noslīdot līdz 601,365 tūkst.EUR. Lidostas vadība norāda, ka pārskata gada neto peļņu būtiski ietekmējuši atbilstoši grāmatvedības uzskaites politikai izveidotie uzkrājumi šaubīgiem debitoru parādiem, iespējamām kompensācijām nomniekiem un tiesvedības izmaksām 10,094 milj.EUR apmērā.

VAS Starptautiskā lidosta Rīga joprojām ir lielākais aviācijas pasažieru un kravu apkalpošanas centrs Baltijas valstīs, nodrošinot 47,4% īpatsvaru no Baltijas valstu galvaspilsētu lidostās apkalpotajiem pasažieriem.

Avots: www.klientuportfelis.lv

Raksts pārpublicēts SIA Vervo mājas lapā. SIA Vervo ir transporta uzņēmums, kas piedāvā starptautiskos un vietējos kravu pārvadājumus, transporta pakalpojumus un citus loģistikas risinājumus: autotransporta (sauszemes) kravu pārvadājumi (pilnas kravas, saliktas kravas), aviotransporta (gaisa) kravu pārvadājumi, dzelzceļa kravu pārvadājumi, kuģu (jūras) kravu pārvadājumi, muitas brokeru pakalpojumi, lielgabarīta, negabarīta un smagsvara kravu pārvadājumi, noliktavu pakalpojumi, bīstamo (ADR) kravu pārvadājumi, kravu apdrošināšana.

Kontakti

Pievienojies

Seko SIA Vervo sociālajos tīklos, uzzini jaunākās ziņas un laimē balvas.