Nozares jaunumi

Svarīgākajās transporta nozarēs pārvadāto kravu kopējais apjoms pieaudzis par 1,6%

 Pirmajā ceturksnī ar dzelzceļa transportu pārvadāja 17 miljonu tonnu kravu.Šī gada pirmajā ceturksnī, salīdzinot ar 2013.gada analoģisku periodu, svarīgākajās transporta nozarēs pārvadāto kravu kopējais apjoms ir pieaudzis par 1,6%, liecina Centrālās statistikas pārvaldes apkopotā informācija par kravu pārvadājumiem.

Pirmajā ceturksnī ar dzelzceļa transportu pārvadāja 17 miljonu tonnu kravu, kas ir par 7,6% vairāk nekā pagājušā gada pirmajā ceturksnī. Iekšzemē ar dzelzceļa transportu pārvadāja 0,2 miljonu tonnu kravu – par 9,9% mazāk nekā 2013.gada pirmajos trīs mēnešos. Starptautiskajos dzelzceļa kravu pārvadājumos pārvadāto kravu apjoms pieauga par 1,2 miljoniem tonnu jeb 7,9%. Importa kravu pārvadājumi pieauga par 12,4%, bet eksporta kravu pārvadājumi samazinājās par 9,9%.

Kravu pārvadājumi tranzītā caur Latviju samazinājās par 34,8%. Dzelzceļa transporta kravu pārvadājumi uz un no Latvijas ostām veidoja 83,6% no starptautiskajiem pārvadājumiem un pieauga par 13,9%.

Ar autotransportu pirmajā ceturksnī pārvadāja 11,1 miljonus tonnu kravu, kas ir par 0,6 miljoniem tonnu jeb 5% mazāk nekā pagājušā gada pirmajos trīs mēnešos. Pārvadāto kravu apjoma kritumu galvenokārt noteica tādu kravu kā lauksaimniecības, medniecības un mežsaimniecības produkti un grants, akmens šķembu un smilts pārvadājumu samazināšanās attiecīgi par 7,3% un 9,5%, kā arī nelielais koka un koksnes izstrādājumu pārvadājumu pieaugums – tikai par 1,8%.

Lielāko daļu (76,7%) no kopējā pārvadāto kravu apjoma autotransportā transportēja iekšzemē, kur pārvadājumi samazinājās par 3,9%. Arī starptautiskie kravu pārvadājumi samazinājās par 8,6%.

Vairāk nekā ceturto daļu (28,4%) no ar autotransportu pārvadāto kravu kopapjoma veidoja lauksaimniecības, medniecības un mežsaimniecības produkti, zivis un citi zvejniecības produkti, bet 16,4% – metālu rūdas un citi ieguves rūpniecības un karjeru izstrādes produkti un kūdra.

Pa maģistrālo naftas produktu cauruļvadu šogad pirmajā ceturksnī transportēja 1,8 miljonus tonnu naftas produktu, kas ir par 8,6% mazāk nekā pērnā gada pirmajā ceturksnī.

Avots: www.nozare.lv

Raksts pārpublicēts SIA Vervo mājas lapā. SIA Vervo ir transporta uzņēmums, kas piedāvā starptautiskos un vietējos kravu pārvadājumus, transporta pakalpojumus un citus loģistikas risinājumus: autotransporta (sauszemes) kravu pārvadājumi (pilnas kravas, saliktas kravas), aviotransporta (gaisa) kravu pārvadājumi, dzelzceļa kravu pārvadājumi, kuģu (jūras) kravu pārvadājumi, muitas brokeru pakalpojumi, lielgabarīta, negabarīta un smagsvara kravu pārvadājumi, noliktavu pakalpojumi, bīstamo (ADR) kravu pārvadājumi, kravu apdrošināšana.

Vervo komandā strādā pieredzējuši un profesionāli speciālisti, kuri prasmīgi un operatīvi palīdzēs izvēlēties labāko risinājumu un atrisināt jautājumus, kas saistīti ar kravu pārvadājumiem un citiem loģistikas pakalpojumiem.

Darba laiki

Birojā - Tīraines iela 1, 3. stāvā


P. 9.00 - 17.30
O. 9.00 - 17.30
T. 9.00 - 17.30
C. 9.00 - 17.30
P. 9.00 - 17.00
Se. - Sv.  - -

Kontakti

  • Adrese: Tīraines iela 1, Rīga, LV-1058

  • Telefons: +371 67674570

  • E-pasts: info@vervo.lv