Nozares jaunumi

Rīgas brīvostā šogad apkalpots par 9,6% vairāk kravu

Osta
Osta
Šā gada astoņos mēnešos Rīgas brīvostā apkalpots par 2,17 miljoniem tonnu jeb 9,6% vairāk kravu nekā pērn atbilstošā laika posmā, biznesa portālu «Nozare.lv» informēja ostas Sabiedrisko attiecību departamenta direktore Anita Leiškalne.

No šo šā gada 1.janvāra līdz 31.augustam kopumā Rīgas ostas termināļos pārkrauts 24,76 miljoni tonnu, pērn šajā laika periodā tika pārkrauti 22,58 miljoni tonnu. Pērn kopumā Rīgas brīvostas apgrozījums sasniedza 34,07 miljonus tonnu, kas bija par 11,8% vairāk nekā 2010.gadā.

Šogad tendences rāda stabilu kravu apgrozījuma pieaugumu, tādējādi šogad kravu pagrozījums var sasniegt ap 36 miljoniem tonnu, sasniedzot kārtējo rekordu Rīgas ostā, informēja Leiškalne. Tradicionāli vislielākais pieaugums vērojams beramkravu segmentā, īpaši ogļu pārvadājumos.

Kopumā beramkravu segmentā pārvadāts par 12,6% vairāk nekā iepriekšējā gada atskaites periodā, sasniedzot 14,52 miljonus tonnu. Rīgas ostas kravu sortimentā arvien lielāka nozīme ir ogļu kravām, ko no Krievijas atradnēm uz Eiropas valstīm, kā arī Ķīnu un Indiju nosūta kravu īpašnieki. Šajā gadā caur Rīgas ostu ir pārvests jau 9,99 miljoni tonnu, kas ir par 12,2% vairāk nekā pērn šajā laikā.

Līdz ar ogļu kravu pieaugumu tās veido nedaudz mazāk nekā trešo daļu no kopējā kravu sortimenta Rīgas ostas termināļos. Lai saglabātu pieaugošo dinamiku, nepieciešami jauni infrastruktūras uzlabojumi, īpaši ieplānotā Krievu salas projekta īstenošana, atzīmē Leiškalne.Līdz ar jaunās ražas novākšanu aktivizējušies labības pārvadājumi, kas šogad ir par 51,8% lielāki nekā pērn atbilstošajā periodā.

Kopumā Rīgā pārkrautas 470 600 tonnas graudu. Vairāk nekā divas reizes pieauguši dažādu metālu pārvadājumi - kopumā pārvadātas 135 500 tonnas metālu. Par 47,3% vairāk ir pārkrautas zāģmateriālu kravas - kopumā pārkrautas 214 400 tonnas. Gandrīz trīskāršojies atsevišķi neizdalīto beramkravu apjoms, sasniedzot 1,48 miljonus tonnu.

Savukārt minerālmēslu pārvadājumi samazinājušies par 4,2%, taču ar 1,02 miljoniem tonnu tie ieņem būtisku vietu kopējā Rīgas ostas kravu apgrozījumā. Ģenerālkravu segmentā līderpozīcijas jau ilgstoši saglabā konteinerkravas. Šā gada astoņos mēnešos pārvadāts 2,47 miljoni tonnu konteinerkravu, kas ir par 23,2% vairāk nekā 2011.gada astoņos mēnešos.

Par 9% palielinājušies arī «roll on/roll of» kravu pārvadājumi, sasniedzot 387 300 tonnas. Pieauguši arī mašīnu un iekārtu, dažādu metālu un zivju produktu pārvadājumi. Samērā nelielu lejupslīdi - par 13,8% - piedzīvojuši kokmateriālu pārvadājumi, taču kopējais kokmateriālu kravu daudzums vēl arvien ir ļoti nozīmīgs kopējā ostas termināļu darbībā - pārvadāts 1,61 miljons tonnu. irāk nekā 5,7 miljoni tonnu apstrādāts lejamkravu segmentā, kas ir par 6% vairāk nekā iepriekšējā gada atbilstošajā atskaites periodā. Lejamkravu segmenta līderis ir naftas produkti, kuru pieaugums salīdzinājumā ar iepriekšējo gadu ir vairāk par 300 000 tonnu.

Avots: www.tvnet.lv

Raksts pārpublicēts SIA Vervo mājas lapā. SIA Vervo ir transporta uzņēmums, kas piedāvā starptautiskos un vietējos kravu pārvadājumus, transporta pakalpojumus un citus loģistikas risinājumus: autotransporta (sauszemes) kravu pārvadājumi (pilnas kravas, saliktas kravas), aviotransporta (gaisa) kravu pārvadājumi, dzelzceļa kravu pārvadājumi, kuģu (jūras) kravu pārvadājumi, muitas brokeru pakalpojumi, lielgabarīta, negabarīta un smagsvara kravu pārvadājumi, noliktavu pakalpojumi, bīstamo (ADR) kravu pārvadājumi, kravu apdrošināšana.

Kontakti

Pievienojies

Seko SIA Vervo sociālajos tīklos, uzzini jaunākās ziņas un laimē balvas.