Nozares jaunumi

Ķīna izrāda interesi sūtīt kravas uz Eiropu caur Latviju

Tikšanās laikā Ķīnas delegācija tika iepazīstināta ar Latvijas tranzīta un loģistikas nozares piedāvātajām iespējāmSatiksmes ministrijā notikusi tikšanās ar delegāciju no Ķīnas, lai pārrunātu iespējas pa dzelzceļu sūtīt ķīniešu kravas uz Eiropu caur Latviju.

Tikšanās laikā Ķīnas delegācija tika iepazīstināta ar Latvijas tranzīta un loģistikas nozares piedāvātajām iespējām, savukārt SIA „LDz Cargo Loģistika” un Latvijas loģistikas kompānija „Sungate” dalījās savā pieredzē pārvadājumos uz Kazahstānu un citām Centrālāzijas valstīm.

Uz šo reģionu ar konteinervilciens “Baltika Transit” jau tiek sūtītas kravas, taču līdz šim nav izdevies piesaistīt pietiekamu kravu plūsmu atpakaļ virzienā. Lai paaugstinātu maršruta konkurētspēju, svarīgi nodrošināt kravu plūsmu abos virzienos.

Ķīnas puse apliecināja ieinteresētību kravas sūtīt pa dzelzceļu uz Eiropu caur Latviju un uzsvēra, ka tas ir delegācijas vizītes galvenais mērķis - saprast mūsu iestrādes un piedāvātās iespējas transporta un tranzīta jomā.

Otra svarīgā tēma, kura tika apspriesta, bija Ķīnas preču imports uz Eiropas Savienību (ES) caur Latvijas noliktavām un loģistikas centriem. Tika apspriestas iespējas un nosacījumi investīciju veikšanai, īpaši brīvostās un Speciālajās ekonomiskajās zonās. Ķīnas delegācija izrādīja interesi par iespējām uz vietas veikt komplektēšanas, pārstādes un apstrādes darbības. Tādējādi Ķīnas eksportētāji iegūtu ne tikai finansiālas priekšrocības uz mazāku muitas maksājumu rēķina, bet arī varētu iegūt precēm ES izcelsmes statusu, kas savukārt ļautu vieglāk darboties ES tirgū.

Liels potenciāls arī varētu būt dažādu augļu, dārzeņu u.c. pārtikas produktu eksportam no Ķīnas Ziemeļrietumu daļas. Šādas sadarbības rezultātā varētu veidoties jauni uzņēmumi un darba vietas. Ventspils brīvostas pārvalde iepazīstināja ar savu pieredzi industriālo projektu realizācijā, kā arī informēja par nosacījumiem, kā var palīdzēt ienākt jauniem investoriem.

Avots: www.sam.gov.lv

Raksts pārpublicēts SIA Vervo mājas lapā. SIA Vervo ir transporta uzņēmums, kas piedāvā starptautiskos un vietējos kravu pārvadājumus, transporta pakalpojumus un citus loģistikas risinājumus: autotransporta (sauszemes) kravu pārvadājumi (pilnas kravas, saliktas kravas), aviotransporta (gaisa) kravu pārvadājumi, dzelzceļa kravu pārvadājumi, kuģu (jūras) kravu pārvadājumi, muitas brokeru pakalpojumi, lielgabarīta, negabarīta un smagsvara kravu pārvadājumi, noliktavu pakalpojumi, bīstamo (ADR) kravu pārvadājumi, kravu apdrošināšana.

Vervo komandā strādā pieredzējuši un profesionāli speciālisti, kuri prasmīgi un operatīvi palīdzēs izvēlēties labāko risinājumu un atrisināt jautājumus, kas saistīti ar kravu pārvadājumiem un citiem loģistikas pakalpojumiem.

Darba laiki

Birojā - Tīraines iela 1, 3. stāvā


P. 9.00 - 17.30
O. 9.00 - 17.30
T. 9.00 - 17.30
C. 9.00 - 17.30
P. 9.00 - 17.00
Se. - Sv.  - -

Kontakti

  • Adrese: Tīraines iela 1, Rīga, LV-1058

  • Telefons: +371 67674570

  • E-pasts: info@vervo.lv