Nozares jaunumi

Krievija joprojām liek šķēršļus TIR karnešu izmantošanai

Krievijas muitaLai arī pirmdien Krievijā bija plānota tiesas sēde, kurā bija paredzēts, ka, visticamāk, tiks atcelts Krievijas Federālas muitas lēmums, kas liedz pilnvērtīgi izmantot TIR karnešu sistēmu, konkrēts lēmums tomēr nav pieņemts un tiesas sēdē izsludināts pārtraukums, biznesa portālu "Nozare.lv" informēja asociācijas "Latvijas auto" prezidents Valdis Trēziņš, kura rīcībā ir neoficiāli saņemta informācija.

Šāds pavērsiens liekot aizdomāties par to, ka kāds vēlas šo tiesvedību un lietu vilkt garumā un nepieņemt konkrētu lēmumu, kas ļautu pilnvērtīgi izmantot TIR karnešu sistēmu, skaidro pārvadātāju pārstāvis.

Jau iepriekš Trēziņš bija atzinis, ka, pat ja tiks pieņemt pārvadātājiem tiesā labvēlīgs lēmums, Krievijas muita droši vien atkal centīšoties jautājumu risināt citādā veidā. "Process vēl nav skaidrs," secināja autopārvadātāju pārstāvis.

Patlaban autobraucēji izmantojot Krievijas puses sniegtās garantijas, kas sadārdzina transportēšanu, turklāt paildzina procedūras, uzsver Trēziņš. Pārvadātājiem pārsvarā šis sadārdzinājums esot jāuzņemas pašiem, jo klients to nesedz.

Lai gan Krievijas augstas amatpersonas ir paziņojušas, ka TIR karnešu sistēmu jāļauj izmantot līdz 1.jūlijam, joprojām uz robežas tiek prasītas papildu garantijas.

No pagājušā gada 19.novembra pārvadātāji vairs nevar izmantot TIR karneti kā galvojumu dokumentu tranzīta kravu nogādāšanai Krievijā, savukārt no 1.decembra šāds ierobežojums stājās spēkā visā Krievijas teritorijā.

Avots: lat.mixnews.lv

Raksts pārpublicēts SIA Vervo mājas lapā. SIA Vervo ir transporta uzņēmums, kas piedāvā starptautiskos un vietējos kravu pārvadājumus, transporta pakalpojumus un citus loģistikas risinājumus: autotransporta (sauszemes) kravu pārvadājumi (pilnas kravas, saliktas kravas), aviotransporta (gaisa) kravu pārvadājumi, dzelzceļa kravu pārvadājumi, kuģu (jūras) kravu pārvadājumi, muitas brokeru pakalpojumi, lielgabarīta, negabarīta un smagsvara kravu pārvadājumi, noliktavu pakalpojumi, bīstamo (ADR) kravu pārvadājumi, kravu apdrošināšana.

Kontakti

Pievienojies

Seko SIA Vervo sociālajos tīklos, uzzini jaunākās ziņas un laimē balvas.