Nozares jaunumi

Turpinās Afganistānas transporta speciālistu apmācības

Kravu pārvadājumiTurpinās sadarbība Afganistānas transporta speciālistu apmācību sagatavošanā

Noslēgusies Satiksmes ministrijas (SM) valsts sekretāra vietnieka Dina Meriranda vadītās delegācijas vizīte Afganistānā, kuras mērķis bija Afganistānas transporta speciālistu apmācību sagatavošana, kā arī kravu pārvadājumu starp Latviju un Afganistānu attīstība.

Vizītes laikā notika tikšanās ar Afganistānas prezidenta vecāko padomnieku ekonomiskajos jautājumos Šamu Batidžu (Sham L.Bathija), Kabulas Politehniskās universitātes rektoru prof. Ezatulahu Amedu (Ezatullah Amed), Transporta un civilās aviācijas ministru Dr. Daudu Ali Nadžafi (Daoud Ali Najafi), kā arī ar Ārlietu, Sabiedrisko darbu un Raktuvju ministrijas amatpersonām, augstākās izglītības ministru, Hairatonas pilsētas pašvaldības direktoru, Balhas provinces gubernatora biroja un citu institūciju un uzņēmējdarbības aprindu pārstāvjiem.

Paplašinot Latvijas un Afganistānas sadarbību, ar SM atbalstu šī gada jūnijā tika parakstīti Kabulas Politehniskās universitātes (KPU) līgumi ar Rīgas Tehnisko universitāti un Daugavpils Profesionālo vidusskolu (iepriekš – Daugavpils Valsts tehnikums), lai uzsāktu pieredzes apmaiņu un dzelzceļa jomas speciālistu apmācības programmu izstrādi KPU. Vizītes laikā KPU un Latvijas mācību iestāžu pārstāvji vienojās paplašināt sadarbību starp abu valstu izglītības iestādēm arī citās jomās, piem. ķīmijas tehnoloģijas, arhitektūra, u.c.

Kopš 2009.gada uz Afganistānu caur Latviju nosūtītas kravas vismaz 87000 TEU apmērā un 2012.gada maijā tika uzsākti pārvadājumi arī pretējā virzienā – no Afganistānas. Vizītes ietvaros tika pārrunāti ar kravu pārvadājumiem saistītie aspekti, kā arī šī maršruta komercializācijas potenciāls. Afganistānas pārstāvji apliecināja, ka tiek pastāvīgi meklēti jauni ceļi šīs valsts kravu eksporta un importa plūsmām, un tā saukto „ziemeļu ceļu” caur Latviju uzskata par perspektīvu, jo jau šobrīd pa to tiek veikti arī komerckravu pārvadājumi.

Tikšanās laikā Afganistānas Transporta un civilās aviācijas ministrs Dr. Dauds Ali Nadžafi apliecināja Afganistānas ieinteresētību aviosatiksmes līguma starp Latviju un Afganistānu noslēgšanai.

Vizītē, Latvijas delegācijas sastāvā bez SM pārstāvjiem, piedalījās Latvijas vēstnieks Afganistānā Igors Apokins, kā arī Rīgas Tehniskās universitātes un Daugavpils Profesionālās vidusskolas pārstāvji.

Vizīte notika ar Ārlietu ministrijas, Aizsardzības ministrijas, Latvijas NBS kontingenta Afganistānā un Latvijas vēstniecības Uzbekistānā atbalstu.

Avots: www.sam.gov.lv

Raksts pārpublicēts SIA Vervo mājas lapā. SIA Vervo ir transporta uzņēmums, kas piedāvā starptautiskos un vietējos kravu pārvadājumus, transporta pakalpojumus un citus loģistikas risinājumus: autotransporta (sauszemes) kravu pārvadājumi (pilnas kravas, saliktas kravas), aviotransporta (gaisa) kravu pārvadājumi, dzelzceļa kravu pārvadājumi, kuģu (jūras) kravu pārvadājumi, muitas brokeru pakalpojumi, lielgabarīta, negabarīta un smagsvara kravu pārvadājumi, noliktavu pakalpojumi, bīstamo (ADR) kravu pārvadājumi, kravu apdrošināšana.

Kontakti

Pievienojies

Seko SIA Vervo sociālajos tīklos, uzzini jaunākās ziņas un laimē balvas.