Nozares jaunumi

Veidos konteinervilciena ZUBR koordinējošo vadības centru

KonteinervilciensStarptautiskās augsta līmeņa sarunās par tranzītkoridoru attīstību starp Baltijas un Melno jūru nolemts veidot speciālu konteinervilciena ZUBR koordinējošo vadības centru. To varētu administrēt uzņēmums „Latvijas dzelzceļš” (LDz).

25.septembrī Kijevā, Ukrainā, notika sarunas par tranzīta koridora attīstību, un Latvijas delegāciju vadīja Satiksmes ministrijas (SM) valsts sekretāra vietnieks Uldis Reimanis, piedalījās arī SIA „LDz Cargo Loģistika” valdes priekšsēdētājs Māris Kancāns. Pasākumā tāpat bija pārstāvēta Ukrainas, Baltkrievijas, Gruzijas, Moldāvijas un Polijas transporta ministriju un dzelzceļa jomas uzņēmumu vadība.

Latvijas puses galvenais mērķis šajās sarunās bija veicināt konteinervilciena „ZUBR” attīstību un apliecināt savu interesi jaunu partneru piesaistei. Kā atzinis U.Reimanis, „ZUBR maršrutam ir liela nākotnes perspektīva, tāpēc mums ir pastāvīgi jāstrādā pie jaunu virzienu meklējumiem tā attīstīšanai”.

Tikšanās laikā puses pārrunāja esošo situāciju ar dzelzceļa kravu pārvadājumiem starp Baltijas un Melnās jūras reģionu, vienojoties aktivizēt darbu pie konteinerpārvadājumu attīstīšanas Austrumu – Rietumu, kā arī Ziemeļu – Dienvidu virzienā. Tāpat tika pārspriestas arī autopārvadājumu un kombinēto kravu pārvadājumu attīstības aktualitātes, kā arī pārrunātas iespējas veicināt integrētos multimodālos kravu pārvadājumus. Akcentēta arī nepieciešamība maksimāli harmonizēt kravu pārvadājumu nosacījumus un pilnveidot starptautisko līgumtiesisko bāzi, lai panāktu laika un finansiālo līdzekļu ekonomiju.

Puses vienojās aktīvāk strādāt pie elektroniskas informācijas apmaiņas par vilcienu sastāviem un pārvadātajām kravām, kā arī nākotnē sākt izmantot elektronisko parakstu muitas dokumentiem.

Pārvadājumi ar konteinervilcienu ZUBR tika sākti 2009.gadā un tie notika tikai starp Latviju un Baltkrieviju. Vēlāk projektam pievienojās Igaunijas un Ukrainas dzelzceļu uzņēmumi. Kopš 2012.gada februāra no Tallinas uz Kijevu sāka kursēt pirmais pilna sastāva konteinervilciens ZUBR. Kopš tā laika notiek regulāri kravu pārvadājumi no Tallinas uz Kijevu un Dņepropetrovsku. Apkopotā statistika liecina, ka šā gada 8 mēnešos kopējie ZUBR pārvadāto kravu apjomi ir palielinājušies par 25 %.

Avots: www.sam.gov.lv

Raksts pārpublicēts SIA Vervo mājas lapā. SIA Vervo ir transporta uzņēmums, kas piedāvā starptautiskos un vietējos kravu pārvadājumus, transporta pakalpojumus un citus loģistikas risinājumus: autotransporta (sauszemes) kravu pārvadājumi (pilnas kravas, saliktas kravas), aviotransporta (gaisa) kravu pārvadājumi, dzelzceļa kravu pārvadājumi, kuģu (jūras) kravu pārvadājumi, muitas brokeru pakalpojumi, lielgabarīta, negabarīta un smagsvara kravu pārvadājumi, noliktavu pakalpojumi, bīstamo (ADR) kravu pārvadājumi, kravu apdrošināšana.

Kontakti

Pievienojies

Seko SIA Vervo sociālajos tīklos, uzzini jaunākās ziņas un laimē balvas.