Nozares jaunumi

Krievija uz mēnesi atcēlusi TIR sistēmas ierobežojumus autopārvadātājiem

Krievijas muitaKrievijas Federālā muitas pārvalde uz vienu mēnesi atcēlusi autopārvadātājiem TIR sistēmas ierobežojumus Krievijas teritorijā, kurus bija paredzēts ieviest no 14.augusta, liecina informācija Krievijas muitas mājaslapā.

Šāds lēmums pieņemts, ņemot vērā Eiropas biznesa ārvalstu investīciju konsultatīvās padomes lūgumu.

Tagad paredzēts, ka jaunā kārtībā tiks ieviesta no 14.septembra.

Krievijas Federālās muitas paziņojumā apgalvots, ka ārvalstu biznesa pārstāvji ar sapratni esot uzņēmuši Krievijas iniciatīvu mainīt kravu transportēšanas kārtību, taču vienlaikus pauduši bažas par dalībnieku tehnisko sagatavotību, tostarp transporta uzņēmumu gatavību.

Krievijas muita uzskata, ka dotais papildu laiks ļaus dalībniekiem un pārvadātājiem sagatavoties jaunievedumiem.

Vienlaikus tiek norādīts, ka Krievijas pārvadātāju organizācijai ASMAP ir iespēja šī mēneša laikā noregulēt savas nesaskaņas ar Krievijas muitu.

Kā ziņots, bija paredzēts, ka no 2013.gada 14.augusta pārvadājumos Krievijā TIR karneti nebūs iespējams izmantot kā galvojumu dokumentu, informē Valsts ieņēmumu dienesta (VID) Sabiedrisko attiecību daļa. Jaunās prasības var izraisīt rindu veidošanos uz kaimiņvalsts robežas.

Iebraucot Krievijā, pārvadātājam būs jāiesniedz papildu galvojums vai jānoformē tranzīta procedūra vispārējā kārtībā, vai prece būs jāatmuito robežšķērsošanas vietā, vai jāizvēlas preču konvojēšana uz tuvāko pierobežā esošo muitošanas centru.

Pārvadātāju asociācijas "Latvijas auto" prezidents Valdis Trēziņš norādīja, ka problēmas būs, jo neviena puse neesot gatava jaunajai situācijai - ne pārvadātāji, ne Krievijas un Latvijas muita, ne arī kravu saņēmējs Krievijā.

Maskava šādu lēmumu pieņēma, jo Krievijas Starptautisko autopārvadātāju asociācija (ASMAP), kas izsniedz TIR karnetes, nav maksājusi muitas nodokļus saskaņā ar TIR konvenciju. 2013.gada 1.jūnijā kopējā summa, kas saistīta ar TIR procedūras pārkāpumiem, sasniegusi 20 miljardus rubļu (329,54 miljonus latu), teikts muitas dienesta paziņojumā.

Kā ziņots, ja Krievija no 14.augusta mainīs starptautiskās muitas tranzīta sistēmas TIR režīma piemērošanas noteikumus, transportēšanas izdevumi pieaugs no 150 līdz 400 eiro (līdz 283 latiem) uz vienu mašīnu, biznesa portālam "Nozare.lv" norādīja eksperti.

Trēziņš norādīja, ka izmaksas būs jāuzņemas kravu saņēmējiem, jo pārvadātājiem ir zema peļņas marža un tie šo sadārdzinājumu neuzņemsies. Tas nozīmējot, ka transportēšanas process sadārdzināsies un tas lielā mērā atsauksies uz patērētājiem Krievijā.

Avots: www.nozare.lv

Raksts pārpublicēts SIA Vervo mājas lapā. SIA Vervo ir transporta uzņēmums, kas piedāvā starptautiskos un vietējos kravu pārvadājumus, transporta pakalpojumus un citus loģistikas risinājumus: autotransporta (sauszemes) kravu pārvadājumi (pilnas kravas, saliktas kravas), aviotransporta (gaisa) kravu pārvadājumi, dzelzceļa kravu pārvadājumi, kuģu (jūras) kravu pārvadājumi, muitas brokeru pakalpojumi, lielgabarīta, negabarīta un smagsvara kravu pārvadājumi, noliktavu pakalpojumi, bīstamo (ADR) kravu pārvadājumi, kravu apdrošināšana.

Kontakti

Pievienojies

Seko SIA Vervo sociālajos tīklos, uzzini jaunākās ziņas un laimē balvas.