Nozares jaunumi

MK atbalsta nolīguma slēgšanu par starptautiskajiem autopārvadājumiem ar Melnkalni

PārvadājumiOtrdien, 23.oktobrī, valdība atbalstīja nolīguma slēgšanu, kas nostiprinās starptautisko kravu un pasažieru pārvadājumu tiesisko bāzi starp Latviju un Melnkalni.

Valdībā apstiprinātais likumprojekts „Par Latvijas Republikas valdības un Melnkalnes valdības nolīgumu par starptautiskajiem pārvadājumiem ar autotransportu” noteiks Latvijas un Melnkalnes autopārvadātāju tiesības, atrunās veicamo pārvadājumu veidus un darbības noteikumus, kādi jāievēro abu valstu autopārvadātājiem, veicot pasažieru un kravu autopārvadājumus. Nolīgums noteiks pasažieru un kravu pārvadājumu veikšanas vispārējos principus, atļauju režīmu piemērošanu pārvadājumiem, nodevu un nodokļu sistēmas piemērošanu un atbrīvošanu no tiem.

Valdībā apstiprinātais nolīgums ļaus nostiprināt un paplašināt tirdznieciskos sakarus un veikt operatīvu preču apmaiņu starp abām valstīm.Nolīgums ļaus abu valstu pārstāvjiem slēgt pārvadājumu līgumus ar preču piegādātājiem, kas nodrošinās sadarbības iespējas jaunos tirgos Balkānu reģiona valstīs, tādējādi uzlabojot pārvadātāju konkurētspēju. Šobrīd starptautiskie divpusējie kravu autopārvadājumi un kravu pārvadājumi uz/no trešajām valstīm starp Latviju un Melnkalni tiek veikti uz atļauju pamata, par kuru apmaiņu ir vienojušās abu valstu kompetentās institūcijas. Savukārt tranzīta kravu pārvadājumi ir liberalizēti, proti, tie tiek veikti bez atļaujām.

Nolīgums paredz izveidot kopējo komisiju, kas risinās ar tā izpildes nodrošināšanu saistītos starptautisko autopārvadājumu organizēšanas jautājumus starp abām valstīm. Komisija noteiks izsniedzamo starptautisko autopārvadājumu atļauju skaitu un veidu, kuras pārvadātājiem tiek izsniegtas saskaņā ar spēkā esošajiem normatīvajiem aktiem. Kopējās komisijas ietvaros abu valstu kompetento institūciju pārstāvji savstarpēji konsultēsies par nacionālo un starptautisko normatīvo aktu prasību piemērošanu. Lai nolīgums stātos spēkā, tas vēl ir jāparaksta abu valstu pilnvarotiem pārstāvjiem un jāapstiprina Saeimā. Līdzīgus nolīgumus par starptautiskajiem pārvadājumiem ar autotransportu Latvija ir noslēgusi ar 42 valstīm.

Avots: www.sam.gov.lv

Raksts pārpublicēts SIA Vervo mājas lapā. SIA Vervo ir transporta uzņēmums, kas piedāvā starptautiskos un vietējos kravu pārvadājumus, transporta pakalpojumus un citus loģistikas risinājumus: autotransporta (sauszemes) kravu pārvadājumi (pilnas kravas, saliktas kravas), aviotransporta (gaisa) kravu pārvadājumi, dzelzceļa kravu pārvadājumi, kuģu (jūras) kravu pārvadājumi, muitas brokeru pakalpojumi, lielgabarīta, negabarīta un smagsvara kravu pārvadājumi, noliktavu pakalpojumi, bīstamo (ADR) kravu pārvadājumi, kravu apdrošināšana

Vervo komandā strādā pieredzējuši un profesionāli speciālisti, kuri prasmīgi un operatīvi palīdzēs izvēlēties labāko risinājumu un atrisināt jautājumus, kas saistīti ar kravu pārvadājumiem un citiem loģistikas pakalpojumiem.

Darba laiki

Birojā - Tīraines iela 1, 3. stāvā


P. 9.00 - 17.30
O. 9.00 - 17.30
T. 9.00 - 17.30
C. 9.00 - 17.30
P. 9.00 - 17.00
Se. - Sv.  - -

Kontakti

  • Adrese: Tīraines iela 1, Rīga, LV-1058

  • Telefons: +371 67674570

  • E-pasts: info@vervo.lv