Nozares jaunumi

Papildus piešķirtais finansējums ļāvis sakārtot divreiz vairāk autoceļu

Transports
Transports
Ceturtdien, 25.oktobrī Aivim Ronim aprit gads satiksmes ministra amatā, līdz ar to iezīmējas arī vairāki nozīmīgi veikumi, kas ministrijā īstenoti A.Roņa vadībā.

Lai arī jau tradicionāli viena no Satiksmes ministrijas (SM) „sāpīgākajām” nozarēm ir autoceļu sakārtošana, ar pēdējā gada laikā paveikto varam lepoties – sākotnēji tika plānots šogad sakārtot 350 km valsts autoceļu, taču valdība rada iespēju palielināt valsts autoceļu finansējumu par 13.2 milj. Ls, kas ļāva sakārtoto autoceļu apjomu dubultot līdz 700 km. Sekmīgi apgūstot fondu līdzekļus, šobrīd jau ir apstiprināti projekti par 98% no pieejamā Eiropas Savienības (ES) fondu finansējuma (t.sk. virssaistībām) 2007.-2013. gada plānošanas periodam.

Uzlabojumi veikti arī ostu pārvalžu darba optimizēšanā - valdība atbalstījusi SM priekšlikumus par lielāku ostu pārvalžu darbības caurspīdīguma nodrošināšanu, kas turpmāk paredz trīs dienu laikā pēc valdes sēdes ievietot informāciju par valdes pieņemtajiem lēmumiem attiecīgā interneta vietnē. Noteikta arī gada pārskatu publicēšana divu nedēļu laikā pēc to apstiprināšanas, mārketinga stratēģiju apstiprināšana valdē, kā arī komersantu tiesības prezentēt savu viedokli valdes sēdē. Salīdzinot ar pērnā gada pirmajiem astoņiem mēnešiem, statistiski auguši pārkrauto kravu apjomi Latvijas ostās - par 13.9% un pārvadāto kravu apjomi dzelzceļa nozarē - par 10.6%. Tiek gatavots iepirkums, lai Latvijā veiktu dzelzceļa projekta Rail Baltica2 izpētes otro posmu. Pēc Baltijas valstu transporta ministru iniciatīvas projekta darba grupā iesaistījusies arī Polija un Somija.

Eiropas Komisijai nosūtīta vēstule, kurā norādīts uz nepieciešamību Rīgas nozīmīgākos transporta infrastruktūras objektus – Rīgas lidostu un ostu – ciešāk integrēt projektā Rail Baltica2. Aktīva un koordinēta darba rezultātā Latvijai izdevies panākt vairākus svarīgus nosacījumus par jaunā Eiropas Infrastruktūras savienošanas instrumenta jeb Connecting Europe Facility (CEF) regulējumu, t.i. Baltijas-Adrijas transporta koridorā (Rail Baltica2) iekļaut savienojumus ar Rīgas un Ventspils ostām, kā arī Rīgas lidostu. Veikta AS „Air Baltic Corporation” (airBaltic) stabilizēšana un pārņemšana valsts īpašumā, prezentēts tās restrukturizācijas plāns, kas paredz 2014. gadā kompānijai atgriezties pie peļņas. SM aktualizējusi pārvadātāju jautājumu un maršrutu sakārtošanu.Irveikta sabiedriskā transporta pakalpojumu optimizēšana.

Uzsākta autoostu sistēmas reorganizācija. Tāpat pieņemti Ministru kabineta noteikumi, kas nosaka kārtību, kādā kompensē ar sabiedriskā transporta pakalpojumu sniegšanu saistītos zaudējumus un izdevumus, kā arī nosaka sabiedriskā transporta pakalpojuma tarifus. Noteikti izmaksu „griesti” pārvadātājiem, lai valstij nebūtu pienākums kompensēt nesamērīgi dārgus pasažieru pārvadājumu pakalpojumus. Turpinājies darbs pie sadarbības attīstīšanas ar Afganistānu. Kopš 2009. gada caur Latviju uz Afganistānu nosūtīti vismaz 57 000 TEU[1]. 2012. gada aprīlī tika uzsākti regulāri kravu pārvadājumi no lidostas „Rīga”, bet maijā pretējā virzienā - no Afganistānas.

Uz un no Afganistānas vestās kravas veido vairāk nekā pusi no lidostā „Rīga” apkalpotajām kravām. Ieguldījums veikts arī e-paraksta popularizēšanā. Droša elektroniskā paraksta un virtuālā elektroniskā paraksta kopējais lietotāju skaits uz 2012. gada 9. oktobri sasniedzis 37300 lietotājus, salīdzinot ar 2011. gadu, kad to bija 12000. Raugoties tālāk, SM jāturpina darbs pie multimodālas un integrētas transporta sistēmas izveides, efektīvi izmantojot ES fondu finansējuma sniegtās iespējas transporta infrastruktūras attīstībai. Bez tam jāaizstāv SM intereses jautājumos, kas ir saistīti ar diskusijām par nākamo ES daudzgadu budžetu 2014.-2020. gadam. Īpaši būtiski ir diskusijās panākt, ka projektam Rail Baltica2 tiktu nodrošināta ES līdzfinansējuma likme 85% apmērā, kā arī panākta elastīga pieeja, plānojot maršrutu Rail Baltica2 līnijai.

Avots: www.sam.gov.lv

Raksts pārpublicēts SIA Vervo mājas lapā. SIA Vervo ir transporta uzņēmums, kas piedāvā starptautiskos un vietējos kravu pārvadājumus, transporta pakalpojumus un citus loģistikas risinājumus: autotransporta (sauszemes) kravu pārvadājumi (pilnas kravas, saliktas kravas), aviotransporta (gaisa) kravu pārvadājumi, dzelzceļa kravu pārvadājumi, kuģu (jūras) kravu pārvadājumi, muitas brokeru pakalpojumi, lielgabarīta, negabarīta un smagsvara kravu pārvadājumi, noliktavu pakalpojumi, bīstamo (ADR) kravu pārvadājumi, kravu apdrošināšana

Kontakti

Pievienojies

Seko SIA Vervo sociālajos tīklos, uzzini jaunākās ziņas un laimē balvas.