Nozares jaunumi

Ministriju viedokļu atšķirības aizkavē kravas automašīnu rindu elektroniskās administrēšanas ieviešanu

Transports
Transoprts
Kravas automašīnu rindu elektroniskās administrēšanas ieviešanas sagatavošana ir aizņēmusi vairāk laika, nekā iepriekš prognozēts, jo iesaistītajām ministrijām ir viedokļu atšķirības par to, kāds būtu juridiski precīzākais veids šīs funkcijas deleģēšanai.

Kā biznesa portālam "Nozare.lv" norāda Satiksmes ministrijā, projektu var realizēt Valsts pārvaldes iekārtas likumā un Publisko iepirkumu likumā noteiktajā kārtībā, taču te radušās viedokļu atšķirības. Pašreiz attiecīgie Ministru Kabineta (MK) noteikumu projekti ir iesniegti Valsts kancelejā izskatīšanai kādā no tuvākajām MK vai MK komitejas sēdēm. "Papildus norādām, ka kravas automašīnu reģistrēšanu rindā valsts robežas šķērsošanai arī pašreiz veic Valsts robežsardze, un tā tiks turpināta līdz elektroniskās rindas ieviešanai," uzsver SM.

Iepriekš paziņojumā presei Latvijas Tranzīta biznesa asociācija (LTBA) norādīja, ka konkrēti lēmumi par automašīnu rindu administrēšanas kārtību un elektroniskās rindu kārtošanas sistēmas ieviešanu un atbildīgo operatoru vēl joprojām nav pieņemti. "LTBA uzsver nepieciešamību pēc iespējas īsākā laikā sakārtot un pilnveidot Latvijas (vienlaicīgi ES) sauszemes robežas šķērsošanas procedūras, un aicina valdību spert konkrētus soļus, lai panāktu valstij un tranzīta kravu pārvadātājiem visizdevīgāko risinājumu," teikts paziņojumā.

Kā ziņots, 4.septembrī valdības komiteja vēl neakceptēja kārtību, kādā Satiksmes ministrija (SM) deleģē ārējās sauszemes robežas rindas administrēšanu privātpersonai. Ņemot vērā daudzos iebildumus, ministri nolēma attiecīgos noteikumu projektus novirzīt papildu skaņošanai ar Finanšu, Tieslietu, Iekšlietu, Ekonomikas ministriju, Valsts kanceleju, kā arī iesaistītajām pusēm.

Ja noteikumu projektus izdosies saskaņot, tos virzīs izskatīšanai valdībā, bet, ja neizdosies, tad tos atkārtoti skatīs Ministru kabineta (MK) komitejā. Saskaņā ar noteikumu projektā minētajiem kritērijiem informācijas sistēmas pārziņas uzdevumu paredzēts deleģēt valsts SIA "Autotransporta direkcija", bet informācijas sistēmas turētāja uzdevumu - biedrībai "Autopārvadātāju asociācija "Latvijas auto"".

Avots: www.balticexport.com

Raksts pārpublicēts SIA Vervo mājas lapā. SIA Vervo ir transporta uzņēmums, kas piedāvā starptautiskos un vietējos kravu pārvadājumus, transporta pakalpojumus un citus loģistikas risinājumus: autotransporta (sauszemes) kravu pārvadājumi (pilnas kravas, saliktas kravas), aviotransporta (gaisa) kravu pārvadājumi, dzelzceļa kravu pārvadājumi, kuģu (jūras) kravu pārvadājumi, muitas brokeru pakalpojumi, lielgabarīta, negabarīta un smagsvara kravu pārvadājumi, noliktavu pakalpojumi, bīstamo (ADR) kravu pārvadājumi, kravu apdrošināšana

Kontakti

Pievienojies

Seko SIA Vervo sociālajos tīklos, uzzini jaunākās ziņas un laimē balvas.