Vai ledusskapis paliks Īrijā?

ireland
Ireland

Latvijā atgriežas viesstrādnieki no Īrijas un Lielbritānijas. Arī britu pētnieki izpētījuši - Austrumeiropas darbaspēks pamazām atgriežas mājās. Lielbritānijas Sabiedriskās politikas pētījumu institūts secinājis - puse Austrumeiropas viesstrādnieku jau devušies mājās uz visiem laikiem.


Lielbritānija viesstrādniekiem palikusi nepievilcīga, angļu mārciņas vērtība krītas attiecībā pret nacionālajām valūtām, arī Austrumeiropas valstīs apstākļi uzlabojoties.
Viesstrādnieku fenomena pētniece no Latvijas Zaiga Krišjāne gan uzskata, ka Latvijā atgriezīsies vien trešdaļa darbaspēka. Zaiga Krišjāne: "Parādījās jaunās mobilitātes formas, un cilvēki bieži vien izvēlas iespēju nopelnīt, pēc kāda laika atgriežas atpakaļ, ar kaut ko neapmierināti atkal dodas."

SIA Vervo Britu salās dzīvojošajiem latviešiem, kuri nolēmuši atgriezties Latvijā, piedāvā nepamest gadu gaitā iekrāto iedzīvi aiz sevis, bet paņemt to sev līdz. Vienkārši ņemiet metra mēru, izmēriet ledusskapja, televizora, dīvāna augstumu, garumu un platumu un atsūtiet iegūtos izmērus, kā arī svaru mums uz e-pastu Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt., pievienojiet tam savas atrašanās vietas pasta indeksu un mēs jums aizsūtīsim izmaksas iedzīves atgādāšanai uz Latviju.


Avots: tvnet.lv; lnt.lv