Nozares jaunumi

Krievijā ieviesīs ceļu lietošanas nodevu kravas transportam

Ceļš Sibīrijā
Ceļš Sibīrijā

Krievijā no šā gada 1.februāra tiek ieviesta ceļu lietošanas nodeva, šādu informāciju no Krievijas kolēģiem saņēmusi Latvijas Satiksmes ministrija.

Maksa par ceļu lietošanu tiks noteikta atkarībā no valstī pavadāmā laika perioda, pārvietojoties pa Krievijas

ceļiem. Tā būs jāmaksā Latvijā reģistrētajiem kravas autotransporta līdzekļiem kuru celtspēja pārsniedz 3,5 tonnas.

Vienas dienas maksa veido 385 Krievijas rubļus (6,24 lati) vienam ārvalstīs reģistrētam autotransporta līdzeklim. Pārvadātāji var maksāt arī 60 000 Krievijas rubļu (972 latus) kā gada nodevu, 5000 Krievijas rubļu (81 latu) par vienu mēnesi vai 1154 Krievijas rubļus (18,69 lati), ja zināms, ka Krievijas teritorijā jāuzturas nedēļu.

Lai gūtu priekšstatu par potenciālajām Latvijas kravas autopārvadātāju izmaksām saistībā ar ceļu lietošanas nodevas ieviešanu Krievijā, Autotransporta direkcijas Starptautisko autopārvadājumu koordinācijas daļa, izmantojot tās rīcībā esošo datu bāzi par Latvijas pārvadātāju veiktajiem braucieniem uz Krieviju 2008.gadā un pieņemot, ka kravu pārvadājumu apjoms 2009.gadā samazināsies par aptuveni 20%, ir veikusi aprēķinus.

Tādējādi direkcija prognozē, ka kopumā par Krievijas ceļu lietošanu samaksātā summa varētu būt apmēram 1,4 miljoni latu (87 miljoni Krievijas rubļu) gadā jeb vidēji uz vienu transportlīdzekli 340-450 lati.

Ceļu lietošanas nodevas apmaksa jāveic ne vēlāk kā 24 stundu laikā no brīža, kad transporta līdzeklis iebraucis Krievijā. Autotransporta līdzeklis tiks izlaists no Krievijas teritorijas tikai tad, kad autovadītājs kontroles dienesta darbiniekam būs uzrādījis nodevas samaksu apliecinošu dokumentu, brīdina Autotransporta direkcija. Norēķini būs iespējami gan bankās, gan citās kredītiestādēs, savā vēstulē informējusi Krievijas Transporta ministrija.

Avots: www.diena.lv

Raksts pārpublicēts SIA Vervo mājas lapā. SIA Vervo ir transporta uzņēmums, kas piedāvā starptautiskos un vietējos kravu pārvadājumus, transporta pakalpojumus un citus loģistikas risinājumus: autotransporta (sauszemes) kravu pārvadājumi (pilnas kravas, saliktas kravas), aviotransporta (gaisa) kravu pārvadājumi, dzelzceļa kravu pārvadājumi, kuģu (jūras) kravu pārvadājumi, muitas brokeru pakalpojumi, lielgabarīta, negabarīta un smagsvara kravu pārvadājumi, noliktavu pakalpojumi, bīstamo (ADR) kravu pārvadājumi, kravu apdrošināšana.

Kontakti

Pievienojies

Seko SIA Vervo sociālajos tīklos, uzzini jaunākās ziņas un laimē balvas.