Nozares jaunumi

Lidostas

Latvijā ir vairākas lidostas, no kurām lielākā ir VAS Starptautiskā lidosta „Rīga". Tā atrodas atrodas 7 minūšu braucienā no Latvijas galvaspilsētas – Rīgas. Mazākas lidostas ir Liepājā, Ventspilī un Daugavpilī.

Pēdējo gadu laikā VAS Starptautiskā lidosta „Rīga" ir kļuvusi par vienu no visstraujāk augošajām lidostām Eiropā. Kopš 2004. gada tās apkalpoto pasažieru skaits ir četrkāršojies. Tiešo lidojumu skaits no starptautiskās lidostas „Rīga” ir palielinājies no 15 maršrutiem 2002. gadā līdz 60 maršrutiem 2008/2009. gada ziemas sezonā. Starptautiskā lidosta „Rīga” 2008. gadā apkalpojusi 3.69 miljonus pasažieru, tādējādi sasniedzot 16.8 procentu pieaugumu, salīdzinot ar 2007. gadu.

Starptautiskā lidosta „Rīga” kopumā 2008. gadā ir apkalpojusi 49 procentus no Baltijas valstu starptautiskajās lidostās apkalpotajiem pasažieriem. Kaimiņvalstu starptautiskās lidostas 2008.gadā kopā apkalpojušas 3.86 miljonus pasažieru, kamēr starptautiskā lidosta „Rīga” – 3.69 miljonus. Baltijas valstu lidostu vidū Rīga ietur līderpozīciju ar vislielāko pasažieru plūsmu.

Ir tiešie lidojumi uz  32 valstīm: Kazahstānu, Grieķiju, Zviedriju, Azerbaidžānu, Spāniju, Vāciju, Dāniju, Beļģiju, Šveici, Apvienotajiem Arābu Emirātiem, Īriju, Armēniju, Norvēģiju, Somiju, Ēģipti, Krieviju, Ukrainu, Moldovu, Apvienoto Karalisti, Itāliju, Baltkrieviju, Franciju, Lietuvu, Turciju, Igauniju, Uzbekistānu, Gruziju, Austriju, Čehiju, Nīderlandi, Poliju, Amerikas Savienotajām Valstīm.

2009. gadā tiks sākta lidostas modernizācija un rekonstrukcija, pēc kuras starptautiskā lidosta „Rīga” kļūs par otru lielāko lidostu reģionā aiz Kopenhāgenas, apsteidzot Helsinku un Gardemoenas (Oslo) lidostu un tā spēs apkalpot līdz 12 miljoniem pasažieru gadā.

Gaisa telpas izmantošanas un gaisa satiksmes kartības kontroles uzņēmums - valsts akciju sabiedrība “Latvijas Gaisa Satiksme” nodrošina lidojumu vadības pakalpojumus Latvijas gaisa telpā. Pēdējo gadu laikā gaisa satiksmes vadības sistēma ir radikāli uzlabojusies. Ir sasniegts pilns radara pārklājums lidojumiem virs 1500 m, jaunās vadības procedūras atbilst ICAO un Eurocontrol prasībām, ir izveidotas jaunas darba stacijas. Firmas sniegto gaisa navigācijas pakalpojumu kvalitāte atbilst Eurocontrol standartiem. Šobrīd šos pakalpojumus izmanto vairāk nekā 500 aviolīnijas.

Latvijas Civilās aviācijas administrācija kļuvusi par Apvienoto aviācijas institūciju (Joint Aviation Authorities) pilntiesīgu biedru. Pilntiesīgas dalībvalsts statuss veicinās un nodrošinās aviācijas attīstību un uzplaukumu Latvijā, kā arī pavērs neierobežotas darba iespējas mūsu aviācijas uzņēmumiem un speciālistiem visā Eiropā.

 Informācija sagatavota pēc Satiksmes ministrijas materiāliem

Kontakti

Pievienojies

Seko SIA Vervo sociālajos tīklos, uzzini jaunākās ziņas un laimē balvas.