Kravas vilcēji
Kravas vilcēji
Šā gada pirmajos divos mēnešos Latvijā pārdotas 178 jaunas kravas automašīnas, kas ir vairāk nekā piecas reizes mazāk nekā attiecīgajā periodā 2008.gadā, kad pārdotas 914 kravas automašīnas, liecina Latvijas Pilnvaroto autotirgotāju asociācijas apkopotā statistika.

Visvairāk jaunu kravas automašīnu šogad izdevies pārdot "Ford" - 61 vienība, turklāt tas ir par 30% vairāk nekā pagājušā gada divos mēnešos, savukārt "Renault" šogad pārdevis 35 automašīnas. "Scania" divos mēnešos pārdevis 17 vienības un ierindojas trešajā vietā.

Ceturto un piekto vietu dala "Mercedes Benz" un "Volvo" ar 14 pārdotām kravas automašīnām.

"Renault" šogad pārdevis 22 automašīnas ar pilnu masu virs 16 tonnām, bet līderis komerctransporta klasē ar pilnu masu līdz 3,5 tonnām ir "Ford".

Kā ziņots, pērn Latvijā pārdotas 3774 jaunas kravas automašīnas, kas ir par 41,7% mazāk nekā 2007.gadā.

Par pusi šogad samazinājies pārdoto autobusu skaits - kopumā pārdoti 23 jauni autobusi, no kuriem visvairāk izdevies pārdot "Volvo" - deviņas vienības, bet ar piecām pārdotām vienībām seko "Irisbus" un "Renault".

Avots: www.financenet.lv/

Raksts pārpublicēts SIA Vervo mājas lapā. SIA Vervo ir transporta uzņēmums, kas piedāvā starptautiskos un vietējos kravu pārvadājumus, transporta pakalpojumus un citus loģistikas risinājumus: autotransporta (sauszemes) kravu pārvadājumi (pilnas kravas, saliktas kravas), aviotransporta (gaisa) kravu pārvadājumi, dzelzceļa kravu pārvadājumi, kuģu (jūras) kravu pārvadājumi, muitas brokeru pakalpojumi, lielgabarīta, negabarīta un smagsvara kravu pārvadājumi, noliktavu pakalpojumi, bīstamo (ADR) kravu pārvadājumi, kravu apdrošināšana.