Nozares jaunumi

Sagaidāmi lielāki starptautisko bruņoto spēku kravu pārvadājumi caur Rīgu

Kravu pārvadājumiLīdz ar Afganistānas misijas pakāpenisku noslēgšanos sagaidāmi lielāki starptautisko bruņoto spēku kravu pārvadājumi caur Rīgu. Tuvāko mēnešu laikā pienāks pirmās kravas pa dzelzceļu un atbruņotas militārās kravas. Vienlaikus Latvijai jārēķinās ar sīvu konkurenci, jo pastāv dažādi ceļi sabiedroto spēku tehniskā nodrošinājuma izvešanai.

Rēķinot pēc Rīgas ostas un lidostas kopējā kravu apgrozījuma, Afganistānas kravām vairāk ir simboliska nozīme, tomēr nenoliedzami tās dod arī ekonomisku labumu. Pēc ļoti aptuvenām Satiksmes ministrijas aplēsēm uz Afganistānu nosūtītie konteineri radījuši 30 miljonu eiro ieņēmumus gan budžetam, gan pārvadātājiem. Līdz ar plānoto misijas pabeigšanu 2014.gadā kravu intensitātei jāpalielinās.

Šonedēļ uz semināru Rīgā ieradušies NATO eksperti, kuriem būs jāsniedz padomi militārajiem plānotājiem par bruņoto spēku kravu izvešanas ceļiem. Satiksmes ministrijas pārstāvis Māris Andžāns stāsta - konkurence starp valstīm par Afganistānas kravu izvešanu ir ļoti sīva. Funkcionējoši ir ne tikai Baltijas reģiona maršruti. Ir arī tā sauktais centrālais maršruts pāri Kaukāzam, austrumu maršruts - caur Vladivostokas ostu Krievijā.

Kravas ved arī pa gaisu caur Rumāniju, Turciju, Arābu līci. Pastāv arī tiešie lidojumi. Lai arī par precīziem kravu apjomiem pašlaik grūti ko pateikt, visticamāk, vairāk kravas plūdīs arī caur Rīgu un ne tikai pa gaisa ceļiem, kā līdz šim. Latvijas Loģistikas asociācijas vadītājs Aivars Tauriņš min, ka uz Afganistānu nogādātie 60 tūkstoši konteineru veido aptuveni 5% Rīgas brīvostas kravu apgrozījuma, kas ir pienācīgs apjoms.

Tomēr valstiskā mērogā viņš to vairāk sauc kā apliecinājumu Latvijas varēšanai NATO ietvaros. Šī gada sākumā pēc ASV valsts sekretāres vietnieces delegācijas izskanēja idejas tā saukto Ziemeļu distribūcijas tīklu, pēc Afganistānas misijas pabeigšanas, pārveidot par komerciālu tirdzniecības ceļu.

Avots: www.latvijasradio.lv

Raksts pārpublicēts SIA Vervo mājas lapā. SIA Vervo ir transporta uzņēmums, kas piedāvā starptautiskos un vietējos kravu pārvadājumus, transporta pakalpojumus un citus loģistikas risinājumus: autotransporta (sauszemes) kravu pārvadājumi (pilnas kravas, saliktas kravas), aviotransporta (gaisa) kravu pārvadājumi, dzelzceļa kravu pārvadājumi, kuģu (jūras) kravu pārvadājumi, muitas brokeru pakalpojumi, lielgabarīta, negabarīta un smagsvara kravu pārvadājumi, noliktavu pakalpojumi, bīstamo (ADR) kravu pārvadājumi, kravu apdrošināšana

Vervo komandā strādā pieredzējuši un profesionāli speciālisti, kuri prasmīgi un operatīvi palīdzēs izvēlēties labāko risinājumu un atrisināt jautājumus, kas saistīti ar kravu pārvadājumiem un citiem loģistikas pakalpojumiem.

Darba laiki

Birojā - Tīraines iela 1, 3. stāvā


P. 9.00 - 17.30
O. 9.00 - 17.30
T. 9.00 - 17.30
C. 9.00 - 17.30
P. 9.00 - 17.00
Se. - Sv.  - -

Kontakti

  • Adrese: Tīraines iela 1, Rīga, LV-1058

  • Telefons: +371 67674570

  • E-pasts: info@vervo.lv