dzelzcels palielina apjomu
Dzelzceļš
2009.gada 1.ceturksnī Latvijas dzelzceļa meitasuzņēmus SIA LDz Cargo ir pārvadājis 14,21 miljonu tonnu kravu, saglabājot pārvadājumu apjomu iepriekšējā gada līmenī. 2008.gada pirmajos trīs mēnešos SIA LDz Cargo pārvadāja 14,37 miljonus tonnu kravu.

Salīdzinot ar 2008.gadu, šajā laikā par 3,6 procentiem ir palielinājušies importa pārvadājumi pārvadājot 12,5 miljonus tonnu. Eksporta pārvadājumi palielinājušies par 7,6 procentiem, pārvadājot 580 tūkstošus tonnu. Pieauguši eksporta un importa pārvadājumi caur pieostas stacijām – attiecīgi par 12,9 un 6,7 procentiem, salīdzinot ar 2008.gada atbilstošo laika periodu.

„Globālās ekonomikas lejupslīdes apstākļos LDz Cargo analizē situāciju, meklē risinājumus un tas dod rezultātus. Latvijas ostās pārkrauto kravu apjomi pieaug,” darbības rādītājus komentē LDz Cargo valdes priekšsēdētājs Guntis Mačs.

Martā ir palielinājušies sauszemes tranzīta un iekšzemes pārvadājumi – līdz ar to notikusi šī pārvadājumu veida apjomu stabilizācija. Šī gada pirmajā ceturksnī pārvadāts attiecīgi 803 un 322 tūkstošus tonnu kravu.

2009.gada pirmajos trīs mēnešos visvairāk pārvadāta nafta un naftas produkti – 5,68 miljoni tonnu.

Pieaudzis akmeņogļu pārvadājumu apjoms par 27,3%, un 2009.gada martā tas sasniedza 5,47 miljonu tonnu.

Pārvadāto ķīmisko kravu apjomi 2009.gada martā ir palielinājušies par 17,0%, pārvadājot 714 tūkstošus tonnu.

Pārvadāto kravu samazināšanās ir vērojama graudu un miltu produktu, minerālmēslu un melno metālu pārvadājumos. Minēto kravu nomenklatūras pārvadājumu apjoma lejupslīde galvenokārt ir saistīta ar krasu pieprasījuma samazināšanos pēc šīs produkcijas pasaules tirgos.

Avots: http://www.ldz.lv/

Raksts pārpublicēts SIA Vervo mājas lapā. SIA Vervo ir transporta uzņēmums, kas piedāvā starptautiskos un vietējos kravu pārvadājumus, transporta pakalpojumus un citus loģistikas risinājumus: autotransporta (sauszemes) kravu pārvadājumi (pilnas kravas, saliktas kravas), aviotransporta (gaisa) kravu pārvadājumi, dzelzceļa kravu pārvadājumi, kuģu (jūras) kravu pārvadājumi, muitas brokeru pakalpojumi, lielgabarīta, negabarīta un smagsvara kravu pārvadājumi, noliktavu pakalpojumi, bīstamo (ADR) kravu pārvadājumi, kravu apdrošināšana.