Kravu pārvadājumi pa ūdeni vervo
Ostas
Latvijas lielajās un mazajās ostās šā gada pirmajā ceturksnī pārkrauti 16,5 miljoni tonnu kravu, kas ir par 1,4% mazāk nekā pērn attiecīgajā laika periodā, liecina Satiksmes ministrijas apkopotā informācija.

Visvairāk kravu pārkrauts Ventspils ostā – 7,8 miljoni tonnu, un tas ir par 6,1% mazāk salīdzinājumā ar pagājušā gada attiecīgo laiku. Tālāk seko Rīgas osta ar 7,4 miljoniem tonnu kravu, kas savukārt ir par 6,5% vairāk nekā pērn. Liepājas ostā pārkrautas 976 100 tonnas kravu, kas ir par 15,1% mazāk nekā pērn attiecīgajā laikā. Savukārt Latvijas mazajās ostās gada pirmajos trīs mēnešos pārkrautas 327 100 tonnas kravu, kas ir par 0,4% vairāk nekā pērn.

Lielāko īpatsvaru pārkrauto kravu apjomā veidoja beramkravas – 7,4 miljoni tonnu jeb par 0,7% vairāk nekā pērn attiecīgajā laikā. No beramkravām 5,3 miljoni tonnu bija ogles (+19,6%). Tālāk seko lejamkravas ar 7,3 miljoniem tonnu, kas ir par 2,7% vairāk. No tām 6,6 miljoni tonnu ir naftas produkti. Tāpat Latvijas ostās pārkrauti 1,7 miljoni tonnu ģenerālkravu, kuru apjoms samazinājies par 20,8%.

Avots: www.diena.lv

Raksts pārpublicēts SIA Vervo mājas lapā. SIA Vervo ir transporta uzņēmums, kas piedāvā starptautiskos un vietējos kravu pārvadājumus, transporta pakalpojumus un citus loģistikas risinājumus: autotransporta (sauszemes) kravu pārvadājumi (pilnas kravas, saliktas kravas), aviotransporta (gaisa) kravu pārvadājumi, dzelzceļa kravu pārvadājumi, kuģu (jūras) kravu pārvadājumi, muitas brokeru pakalpojumi, lielgabarīta, negabarīta un smagsvara kravu pārvadājumi, noliktavu pakalpojumi, bīstamo (ADR) kravu pārvadājumi, kravu apdrošināšana.