starptautiska izstade transrussia Vervo
TransRussia logo
Maskavā noslēgusies gadskārtējā konference un izstāde „TransRussia 2009”, kuras laikā satiksmes ministrs Kaspars Gerhards tikās ar Krievijas Federācijas transporta ministru Igoru Levitinu.

Tikšanās laikā ministri apsprieda globālās finanšu krīzes ietekmi uz transporta nozari, kā arī dalījās pieredzē, kas saistīta ar ekonomisko procesu atveseļošanu un aktivizēšanu, uzsverot transporta un tranzīta nozīmīgo ietekmi šajā jautājumā.

Sarunu laikā I.Levitins informēja, ka Krievijas valdības dienaskārtībā ir jautājums par ceļu lietošanas nodevu, ko maksā Latvijas autopārvadātāji, iebraucot Krievijas teritorijā. K.Gerhards akcentēja, ka šīs nodevas atlikšana viennozīmīgi ir Latvijas interesēs. Kā zināms, Krievija sākusi iekasēt nodevu par valsts galveno ceļu lietošanu jau februāra sākumā, kamēr Satiksmes ministrija, izprotot autopārvadātāju pašreizējos grūtos finansiālos apstākļus, nolēma eirovinjetes* ieviešanu atlikt. Šī iemesla dēļ ir radusies nevienlīdzīga situācija starp Krievijas un Latvijas autopārvadātājiem.

K.Gerhards un VAS „Latvijas Dzelzceļš” valdes priekšsēdētājs Uģis Magonis pasākuma ietvaros tikās arī ar AAS „Krievijas Dzelzceļš” prezidentu Vladimiru Jakuņinu. Ministrs atzīmēja, ka Krievija ir Latvijai stratēģiski nozīmīgs partneris dzelzceļa pārvadājumu jomā, jo lielākais kravu apjoms plūst tieši uz šo kaimiņvalsti.

Savukārt V.Jakuņins pauda vēlmi attīstīt kravu pārvadājumus caur Latvijas ostām, īpaši akcentējot interesi par sadarbību ar Rīgas ostu, kā arī Krievijas privāto investoru vēlēšanos piedalīties Latvijas ostu infrastruktūras objektu attīstībā.

Kopā ar citām prominencēm K.Gerhards izstādes ietvaros apmeklēja arī Latvijas stendu, kurš šogad bija īpaši plaši pārstāvēts. Latvijas dalību izstādē godam novērtēja arī tās organizatori – mūsu valsts stends saņēma balvu kā labākais nacionālais stends.

* Nodeva, ko maksā par valsts galveno autoceļu lietošanu ar transportlīdzekļiem vai to sastāviem, kuru pilna masa ir lielāka par 12 000 kg un kuri paredzēti tikai kravu pārvadājumiem. Avots: likumprojekts „Par autoceļu lietošanas nodevu”.

Avots: www.sam.gov.lv

Raksts pārpublicēts SIA Vervo mājas lapā. SIA Vervo ir transporta uzņēmums, kas piedāvā starptautiskos un vietējos kravu pārvadājumus, transporta pakalpojumus un citus loģistikas risinājumus: autotransporta (sauszemes) kravu pārvadājumi (pilnas kravas, saliktas kravas), aviotransporta (gaisa) kravu pārvadājumi, dzelzceļa kravu pārvadājumi, kuģu (jūras) kravu pārvadājumi, muitas brokeru pakalpojumi, lielgabarīta, negabarīta un smagsvara kravu pārvadājumi, noliktavu pakalpojumi, bīstamo (ADR) kravu pārvadājumi, kravu apdrošināšana.