Rīgas ceļi tomēr tiks atjaunoti Vervo
Rīgas ceļi
„Kaut arī šogad Rīgas domes Satiksmes departamenta pārziņā esošajiem darbu veidiem budžets ir samazināts par 48%, salīdzinot ar 2008. gadu, Rīgā ielu segums tiks atjaunots,” satiksmes konferencē „Jaunas situācijas gads” informēja Rīgas domes Satiksmes departamenta direktors Edgars Strods.

Kopumā šogad Rīgā jaunu asfaltbetona segumu ir paredzēts uzklāt 26 ielām.

„No 2005. līdz 2008. gadam Satiksmes departamentam tika piešķirts pieaugošs finansējums, kas ļāva plānot nepieciešamos remontdarbus trīs gadu periodam uz priekšu un tos realizēt. 2009. gadā Satiksmes departamentam budžets ir par 48% mazāks nekā 2008.gadā un ir gandrīz 2006.gada līmenī,” viņš norādīja.

E. Strods informēja, ka finansējuma samazinājums ir skāris visus Satiksmes departamenta pārziņā esošos darbu veidus. „Tajā pašā laikā samazinājums ir sabalansēts tā, lai visus darbu veidus varētu saglabāt un, kaut arī mazākā apmērā, tomēr varētu turpināt arī iepriekšējos gados uzsākto investīciju projektu realizāciju,” viņš norādīja.

Finansējuma samazinājums pārsvarā šogad skar Satiksmes departamenta darbinieku algas, profesionālās kvalifikācijas celšanas izdevumus un citus ar departamenta darbības nodrošināšanu saistītos izdevumus.
Runājot par satiksmes infrastruktūras uzturēšanas un uzlabošanas finansējuma avotiem, E. Strods informēja, ka šogad Rīgai no valsts mērķdotācijas pašvaldības autoceļiem finansējums ir par 7,6 miljoniem latu mazāks nekā pagājušajā gadā. Ja 2008. gadā valsts mērķdotācija Rīgai bija 15,3 miljoni latu, tad 2009. gadā- 7,7 miljoni latu. Finansējuma samazinājums attiecas arī uz satiksmes infrastruktūras uzturēšanas programmām: ja 2008. gadā tas bija 16,7 miljoni latu, tad 2009. gadā ir 12,8 miljoni latu. Savukārt finansējums investīciju programmā kopā ar Eiropas Savienības fondu līdzfinansējumu Rīgā 2008. gadā bija 32,7 miljoni latu, šogad tas ir 16 miljoni latu.

„Lai satiksmes drošībai saglabātu pilsētas maģistrālo ielu, ceļa zīmju, luksoforu un ceļa horizontālo apzīmējumu uzturēšanu pagājušā gada līmenī un tas nepasliktinātos, finansējuma samazinājums pamatā skar rajona nozīmes ielu uzturēšanu,” informēja E. Strods. Viņš norādīja, ka finansējuma samazinājums skar arī ielu rekonstrukciju un seguma periodiskās atjaunošanas darbus. Taču līdz ar remontdarbu izmaksu samazināšanos, šogad ielu seguma periodiskās atjaunošanas darbus Rīgā plānots veikt gandrīz tādā pašā apmērā, kā pagājušajā gadā,- informēja Strods. 2008. gadā pēc Rīgas domes Satiksmes departamenta pasūtījuma Rīgā jauns asfaltbetona segums tika uzklāts 26 ielām kopumā 204 906 kvadrātmetru platībā. Arī šogad ielu seguma periodiskās atjaunošanas programmas ietvaros jaunu asfaltbetona segumu paredzēts uzklāt 26 Rīgas ielām, kopumā 200 685 kvadrātmetru platībā.

Kopumā Rīgā ir 1 753 ielas ar kopējo platību 8,7 miljoni kvadrātmetru, kā arī 105 tilti, tuneļi un satiksmes pārvadi.

Avots: www.rdsd.lv

Raksts pārpublicēts SIA Vervo mājas lapā. SIA Vervo ir transporta uzņēmums, kas piedāvā starptautiskos un vietējos kravu pārvadājumus, transporta pakalpojumus un citus loģistikas risinājumus: autotransporta (sauszemes) kravu pārvadājumi (pilnas kravas, saliktas kravas), aviotransporta (gaisa) kravu pārvadājumi, dzelzceļa kravu pārvadājumi, kuģu (jūras) kravu pārvadājumi, muitas brokeru pakalpojumi, lielgabarīta, negabarīta un smagsvara kravu pārvadājumi, noliktavu pakalpojumi, bīstamo (ADR) kravu pārvadājumi, kravu apdrošināšana.