Sanāksme transporta loģistikas jomā par inovācijām
Sanāksme
29. aprīlī Litomericē, Čehijā, notiks Eiropas Savienības neformālā Transporta, telekomunikāciju un enerģētikas ministru padomes sanāksme, kuras galvenā diskusiju tēma ir „Inteliģentā mobilitāte bez robežām".

Sanāksmes dalībnieki ir gan Eiropas Savienības (ES) valstu ierēdņi, gan ministri. Satiksmes ministriju tajā pārstāvēs valsts sekretāra vietniece Aivita Ļubļina-Goldmane un ES lietu koordinācijas nodaļas vadītāja Elīna Šimiņa-Neverovska.

Neformālās padomes darba kārtība noritēs divās sesijās. Sākumā paredzētas diskusijas par iespējamiem šķēršļiem un izaicinājumiem Inteliģentās transporta sistēmas (ITS) ieviešanā autotransporta jomā. Otrajā sesijā ir plānots apspriest konkrētu ITS pielietošanu transporta jomā.

ITS ir informācijas un sakaru tehnoloģiju izmantošana transporta jomā. Šī sistēma ir daļa no transporta infrastruktūras, kas uzlabo satiksmes vadību un infrastruktūras pakalpojumus. Tā veicina kravu un pasažieru pārvadājumu sistēmas optimizāciju, optimālu transporta infrastruktūras izmantošanu, vienmērīgu satiksmes kustību, kā arī drošību (kravu pārvadājumiem un pasažieriem) u.c.

Diskusijā radušos secinājumus ministru padome izmantos, izstrādājot priekšlikumus Eiropas Parlamenta un Padomes Direktīvai, ar ko nosaka pamatu inteliģento transporta sistēmu ieviešanai transporta jomā.

Latvijai ir svarīgi, lai ITS attīstība notiktu, ievērojot dalībvalstu intereses un īpaši dalībvalstu reālās iespējas. Mūsu valstij aktuālie virzieni, kuros jāattīsta ES līmeņa ITS servisi, ir satiksmes informācijas izplatīšana, e-krava, t.i., kravu pārvadājumu informācijas sistēma un e-zvans jeb avarējušu transportlīdzekļu automātiska noteikšana.

Iepriekšējā šāda veida Transporta, telekomunikāciju un enerģētikas ministru padomes sanāksme notika 2008. gada septembrī Francijā. Padome diskutēja par pilsētu transportu, auto un jūras transportu.

Avots: http://www.sam.gov.lv/

Raksts pārpublicēts SIA Vervo mājas lapā. SIA Vervo ir transporta uzņēmums, kas piedāvā starptautiskos un vietējos kravu pārvadājumus, transporta pakalpojumus un citus loģistikas risinājumus: autotransporta (sauszemes) kravu pārvadājumi (pilnas kravas, saliktas kravas), aviotransporta (gaisa) kravu pārvadājumi, dzelzceļa kravu pārvadājumi, kuģu (jūras) kravu pārvadājumi, muitas brokeru pakalpojumi, lielgabarīta, negabarīta un smagsvara kravu pārvadājumi, noliktavu pakalpojumi, bīstamo (ADR) kravu pārvadājumi, kravu apdrošināšana.