Scania kravas auto tirdzniecība ir samazinājusies
Scania
Patlaban kravas automašīnu tirdzniecība ir apstājusies, intervijā biznesa informācijas portālam "Nozare.lv" atzīst kravas automašīnu tirgotāja "Scania Latvia" direktors Ervīns Arents.

"Pašlaik, salīdzinot ar iepriekšējo gadu, kravas auto tirdzniecība ir gandrīz apstājusies. Kā zināms, kravas auto tirdzniecība seko vispārējām makroekonomikas tendencēm ar nelielu laika nobīdi. Tātad, ja samazinās ekonomika, kravu pārvadājumi krītas un tas atsaucas uz pieprasījumu pēc jaunajiem transporta līdzekļiem," uzsver uzņēmējs.

Segments, kurā pašlaik ir vērojama aktivitāte, ir specializētais autotransports vietējiem pārvadājumiem un dažādu darbu veikšanai - atkritumvedēji, degvielas vedēji, speciālās nozīmes automašīnas, kuras tiek pielāgotas klienta specifiskajām vēlmēm.

Salīdzinot ar auto tirdzniecību, pieprasījums pēc servisa pakalpojumiem un rezerves daļām ir daudz vienmērīgāks, šajā segmentā ļoti straujas izmaiņas parasti nemēdz notikt. Tomēr arī šajā jomā ir apjomu samazinājums, jo liela daļa no kravas automašīnām pašlaik stāv bez darba, nevis brauc.

Kā stāsta Arents, pašreizējos ekonomiskajos apstākļos daļa firmu nespēj norēķināties par iepriekš iegādātajiem transporta līdzekļiem un tie tiek atgriezti finansētājiem.

"Par masveidību būtu runāt pāragri, tomēr situācija attīstās nelabvēlīgā virzienā. Latvija ir Eiropā, tai ir sava loma preču un pakalpojumu tranzītā starp Eiropu un Krieviju. Transporta biznesa situāciju lielā mērā nosaka tieši pārvadājamo kravu apjoms starp Eiropu un Krieviju. Tiklīdz radīsies pieprasījums, Latvija transporta bizness atkal attīstīsies, pat gadījumā, ja pašas Latvijas ekonomika buksēs ilgāk nekā citur. Tātad preču tranzīts un starptautiskie pārvadājumi ir tas ārējais faktors, kas var palīdzēt atveseļoties tieši Latvijas ekonomikai," norāda uzņēmējs.

Komentējot, ko šādā situācijā varētu darīt valsts, "Scania Latvia" direktors norāda, ka valdības uzdevums ir radīt biznesu veicinošus apstākļus, galvenokārt ar nodokļu politiku un administratīvo procesu vienkāršošanu.

Kā ziņots, "Scania Latvia" apgrozījums pērn bijis 37,1 miljons latu, kas ir par 8% mazāk nekā 2007.gadā. 2007.gadā "Scania Latvia" apgrozījums sasniedza 40,4 miljonus latu.

Uzņēmuma peļņa pirms nodokļu nomaksas pērn bija 1,4 miljoni lati, kas ir par diviem miljoniem mazāk nekā gadu iepriekš.

Pērn tika reģistrētas 370 jaunas "Scania" kravas automašīnas, salīdzinot ar 600 auto gadu iepriekš.

"Scania" ir viens no pasaulē lielākajiem smago automašīnu un autobusu ražotājiem. Aptuveni 100 pasaules valstīs "Scania" nodarbina 30 000 cilvēku. Latvijā "Scania" darbojas kopš 1993.gada.


Avots: http://www.diena.lv/

Raksts pārpublicēts SIA Vervo mājas lapā. SIA Vervo ir transporta uzņēmums, kas piedāvā starptautiskos un vietējos kravu pārvadājumus, transporta pakalpojumus un citus loģistikas risinājumus: autotransporta (sauszemes) kravu pārvadājumi (pilnas kravas, saliktas kravas), aviotransporta (gaisa) kravu pārvadājumi, dzelzceļa kravu pārvadājumi, kuģu (jūras) kravu pārvadājumi, muitas brokeru pakalpojumi, lielgabarīta, negabarīta un smagsvara kravu pārvadājumi, noliktavu pakalpojumi, bīstamo (ADR) kravu pārvadājumi, kravu apdrošināšana.