Konteineru pārvadājumi pa dzelzceļu
Konteinervilciens
Politisku nesaskaņu Uzbekistānā dēļ ir apdraudētas kravu piegādes Afganistānai caur Latviju, šodien raksta laikraksts "Biznes&Baltija".

Pirmā konteineru tranzīta krava caur Rīgas ostu tika nosūtīta šā gada februārī, bet vēl divas kravas nosūtītas pagājušās nedēļas nogalē.

Kā atzinis VAS "Latvijas dzelzceļš" (LDz) valdes loceklis Ēriks Šmuksts, Uzbekistāna, caur kuras teritoriju arī iet kravas, atļāvusi divu sastāvu nosūtīšanu. Par pārējiem notiek sarunas. "Atliek cerēt uz labāko," sacīja LDz pārstāvis.

Pārējās valstīs, kas ietilpst tranzīta koridorā, - Krievijā un Kazahstānā - ar kravu nosūtīšanu nav radušās grūtības, tikai izvirzīts nosacījums, ka nedrīkst vest militāras kravas.

Uzbekistānas vēstnieks Latvijā Kobilžons Nazarovs apgalvojis, ka arī viņa valsts atbalsta nemilitāru kravu tranzītu. Politisku šķēršļu tam it kā neesot, bet ir atsevišķas tehniskas problēmas. Tranzīta koridora noslēguma posmā - uz Uzbekistānas un Afganistānas robežas - veidojas "pudeles kakls", jo kravas no dzelzceļa tiek pārkrautas automašīnās, kas esot darbietilpīgs process un rada kravu sastrēgumu.

Kā ziņots, ASV vēstniecība Latvijā iepriekš paziņoja, ka ASV plāno caur Latviju, Krieviju, Kazahstānu un Uzbekistānu uz Afganistānu nosūtīt 20-30 vilcienu sastāvus nedēļā.

Pirmajā vilciena sastāvā bija 100 konteineri, kas tika nosūtīti caur Rīgas ostu.
Kā iepriekš rakstīja laikraksts "Biznes&Baltija", Krievijas piekrišanu kravas tranzītam ASV saņēmušas tikai pēc tam, kad Džordžu Bušu Baltajā namā nomainīja Baraks Obama. Oficiāla Maskavas atļauja saņemta jau tad, kad pirmā konteineru partija bija ceļā uz Rīgu.

Avots: www.ldz.lv

Raksts pārpublicēts SIA Vervo mājas lapā. SIA Vervo ir transporta uzņēmums, kas piedāvā starptautiskos un vietējos kravu pārvadājumus, transporta pakalpojumus un citus loģistikas risinājumus: autotransporta (sauszemes) kravu pārvadājumi (pilnas kravas, saliktas kravas), aviotransporta (gaisa) kravu pārvadājumi, dzelzceļa kravu pārvadājumi, kuģu (jūras) kravu pārvadājumi, muitas brokeru pakalpojumi, lielgabarīta, negabarīta un smagsvara kravu pārvadājumi, noliktavu pakalpojumi, bīstamo (ADR) kravu pārvadājumi, kravu apdrošināšana.