Ārē'jā tirdzniecība 2009.gadā latvijā sarukusi
Ārējā tirdzniecība
Latvijas kopējais preču ārējās tirdzniecības apjoms faktiskajās cenās 2009.gada janvārī - martā sasniedza 1,9871 miljardus latu, kas ir par 963,9 miljoniem latu jeb 32,7% mazāk nekā pērn janvāra – marta periodā, liecina Centrālās statistikas pārvaldes dati.

Tai skaitā eksporta apjoms saruka par 279,3 miljoniem latu jeb 26%, bet importa - par 684,6 miljoniem latu jeb 36.5%. 2009.gada pirmajā ceturksnī, salīdzinot ar iepriekšējā gada attiecīgu periodu, eksporta apjoms samazinājies par 22,1%, bet importa apjoms – par 37,5%.

Lielāko daļu eksporta šī gada pirmajā ceturksnī veidoja starppatēriņa preces jeb izejvielas un citi materiāli, kas paredzēti tālākai pārstrādei (53,3% no eksporta apjoma), un patēriņa preces - preces, kas domātas iedzīvotāju vajadzībām (24,8%). Arī importa apjomā lielākais īpatsvars bija starppatēriņa precēm (45,4%) un patēriņa precēm (28,3%). Faktiskajās cenās Latvijas ārējās tirdzniecības bilance šī gada pirmajos trīs mēnešos biju negatīva, -396,7 miljoni latu.

Avots: http://www.delfi.lv/

Raksts pārpublicēts SIA Vervo mājas lapā. SIA Vervo ir transporta uzņēmums, kas piedāvā starptautiskos un vietējos kravu pārvadājumus, transporta pakalpojumus un citus loģistikas risinājumus: autotransporta (sauszemes) kravu pārvadājumi (pilnas kravas, saliktas kravas), aviotransporta (gaisa) kravu pārvadājumi, dzelzceļa kravu pārvadājumi, kuģu (jūras) kravu pārvadājumi, muitas brokeru pakalpojumi, lielgabarīta, negabarīta un smagsvara kravu pārvadājumi, noliktavu pakalpojumi, bīstamo (ADR) kravu pārvadājumi, kravu apdrošināšana.