Liepājas osta pārvadāto kravu apjoms Vervo
Liepājas osta

„Transporta un loģistikas nozarē īstermiņā valda nenoteiktība, taču ilgtermiņa uzstādījumi paliek nemainīgi”, atzīst Liepājs SEZ Investīciju un mārketinga daļas vadītājs Ivo Koliņš, atgriežoties no lielākās starptautiskās  izstādes Eiropā „ Transports un loģistika 2009”, kas maija vidū notika Minhenē Vācijā.

Izstāde notiek katru otro gadu un pulcēja lielākos Eiropas kravu pārvadātājus, transporta un loģistikas nozares speciālistus.  Arī šajā starptautiskajā transporta forumā Liepājas SEZ pārvalde tika pārstāvēta kopējā Latvijas delegācijas sastāvā ar vienotu zīmolu „Tranzīts Latvija”.

Liepājs SEZ Investīciju un mārketinga daļas vadītājs Ivo Koliņš atzina, ka līdz ar sarežģīto ekonomisko situāciju, bija jūtama uzņēmēju aktivitāte, bet arī piesardzība. Lielie attīstības projekti turpinās, taču daļa pasākumu šobrīd ir „iesaldēti”. Mazinoties ekonomiskais aktivitātei, tieši transports ir pirmā nozare, kas to sajūt vispirms. Ivo Koliņš uzsver, ka pārvadājumi  neapstājas, vienīgi to apjoms nepieaug. Tas jūtams būvniecības sektorā, arī naftas un naftas produktu pārvadājumi ir samazinājušies.Tāpat arī pasažieru plūsmu samazinās.

Interese par Liepājas SEZ un ostu saglabājas, to apliecināja arī Vācijas tirdzniecības kameras organizētā kontaktbirža ar Latvijas ostu pārstāvjiem un uzņēmējiem - Liepāja kā tranzīta koridors starp austrumiem un rietumiem. Liepājs SEZ Investīciju un mārketinga daļas vadītājs norāda arī uz pozitīvām indikācijām un interesi par konkrētiem pārvadājumiem. Piemēram, par kravas pasažieru prāmju līniju starp Liepāju un Travemindi (Lībeku). Tas ir reāls pakalpojums, kuru ir iespējams piedāvāt klientiem kā gatavu produktu. Izstādē piedalījā arī prāmja līnijas operatorts „Ave line”.

Avots: http://www.liepaja.lv/

Raksts pārpublicēts SIA Vervo mājas lapā. SIA Vervo ir transporta uzņēmums, kas piedāvā starptautiskos un vietējos kravu pārvadājumus, transporta pakalpojumus un citus loģistikas risinājumus: autotransporta (sauszemes) kravu pārvadājumi (pilnas kravas, saliktas kravas), aviotransporta (gaisa) kravu pārvadājumi, dzelzceļa kravu pārvadājumi, kuģu (jūras) kravu pārvadājumi, muitas brokeru pakalpojumi, lielgabarīta, negabarīta un smagsvara kravu pārvadājumi, noliktavu pakalpojumi, bīstamo (ADR) kravu pārvadājumi, kravu apdrošināšana.