Tuvākajā laikā nav gaidāms degvielas cenu samazinājums

Degviela
Degviela
Tuvākajā laikā Latvijā nav gaidāms degvielas cenu samazinājums, šodien intervijā Latvijas Radio teica Latvijas Degvielas tirgotāju asociācijas prezidents Ojārs Karčevskis.

Viņš norādīja, ka pasaules degvielas tirgus analītiķi brīdina par nelielu cenu kāpumu, jo ekonomika sāk atdzīvoties. Karčevskis uzskata, ka rudens mēnešos degvielas cenas nesamazināsies saistībā ar sezonālo apkures sezonas pieprasījumu pēc dīzeļdegvielas. Karčevskis arī norādīja, ka ieviešot degvielu ar obligātu biodegvielas piejaukumu, patērētājs būtiskas cenu izmaiņas degvielas uzpildes stacijās nepamanīs.

Viņš gan atzina, ka biodegviela ir dārgāka un sajaukšanas izmaksas palielinās degvielas pašizmaksu, taču daļu no cenu pieauguma segs valsts akcīzes nodokļa samazināšanas veidā un subsīdiju veidā biodegvielas ražotājiem. Karčevskis arī piebilda, ka tirgotājiem saistībā ar biodegvielas pievienošanu arī radušās investīcijas, kas arī būs jāiekļauj cenā.

Avots: www.financenet.lv

Raksts pārpublicēts SIA Vervo mājas lapā. SIA Vervo ir transporta uzņēmums, kas piedāvā starptautiskos un vietējos kravu pārvadājumus, transporta pakalpojumus un citus loģistikas risinājumus: autotransporta (sauszemes) kravu pārvadājumi (pilnas kravas, saliktas kravas), aviotransporta (gaisa) kravu pārvadājumi, dzelzceļa kravu pārvadājumi, kuģu (jūras) kravu pārvadājumi, muitas brokeru pakalpojumi, lielgabarīta, negabarīta un smagsvara kravu pārvadājumi, noliktavu pakalpojumi, bīstamo (ADR) kravu pārvadājumi, kravu apdrošināšana.