Dzelzceļš
Dzelzceļš
Pēc Satiksmes ministrijas (SM), Ārlietu ministrijas (ĀM) un Latvijas transporta nozares uzņēmumu nopietna darba un konkurences ar Latvijas kaimiņvalstīm, panākta iespēja ar Latvijas vilcienu sastāviem nogādāt Amerikas Savienoto Valstu kravas tās bruņoto spēku atbalstam Afganistānā.

No šā gada februāra ASV bruņotajiem spēkiem Afganistānā no Rīgas ostas caur Krieviju, Kazahstānu un Uzbekistānu nogādāti jau 35 vilcienu sastāvi ar nemilitārajām kravām. ASV bruņotajiem spēkiem tiek nodrošinātas ātras, drošas un finansiāli izdevīgas piegādes, bet Latvijai – tirgus cenām atbilstoši ienākumi. SM aprēķini liecina, ka no viena konteinera vai citas adekvātas kravas vienības mūsu valsts iegūst līdz pat 500 EUR, savukārt, no viena vilciena sastāva vismaz 30000 EUR.

Pašlaik SM, ĀM un Aizsardzības ministrijas aktīvi mēģina piesaistīt arī citu NATO dalībvalstu un partnervalstu kravas, kuru bruņotie spēki ir izvietoti Afganistānā, šajā procesā saskaroties ar asu kaimiņvalstu konkurenci. Šomēnes Latvijā jau ieradās vairāku valstu bruņoto spēku pārstāvji, lai izpētītu iespējas sekot ASV piemēram. Plānots, ka veiksmīgu Latvijas centienu rezultātā citu valstu bruņotajiem spēkiem paredzētās kravas caur Latviju varētu sākt nosūtīt nākošā gada sākumā.

Veiksmīgi attīstoties notikumu gaitai, uz Afganistānu pārvadātie kravu apjomi var palielināties līdz tādam līmenim, ka varētu tikt izmantota ne vien Rīgas, bet arī citas Latvijas ostas. Perspektīvā ir saskatāmas iespējas maršrutu no Latvijas uz Vidusāzijas valstīm nostiprināt kā divvirzienu tirdzniecības ceļu.

Avots: www.sam.gov.lv

Raksts pārpublicēts SIA Vervo mājas lapā. SIA Vervo ir transporta uzņēmums, kas piedāvā starptautiskos un vietējos kravu pārvadājumus, transporta pakalpojumus un citus loģistikas risinājumus: autotransporta (sauszemes) kravu pārvadājumi (pilnas kravas, saliktas kravas), aviotransporta (gaisa) kravu pārvadājumi, dzelzceļa kravu pārvadājumi, kuģu (jūras) kravu pārvadājumi, muitas brokeru pakalpojumi, lielgabarīta, negabarīta un smagsvara kravu pārvadājumi, noliktavu pakalpojumi, bīstamo (ADR) kravu pārvadājumi, kravu apdrošināšana.