Paredzams, ka tuvākajos mēnešos turpinās augt preču un aviopārvadājumu eksports, kam, iespējams, sekos īslaicīgi straujāks importa kāpums, paredz Latvijas Banka.

Tās ekonomikas eksperts Artūrs Kaņepājs norāda, ka imports pieaugs, palielinoties patēriņam ieturēto pensiju, kā arī pavasara brīvdienu dēļ. "Būtisku augšupvērstu risku attiecībā uz importu rada arī augošās naftas cenas pasaules tirgos. Tomēr ātrākam importa pieaugumam šķēršļus joprojām rada gan zemais ienākumu līmenis, gan nedrošība par nākotnes ienākumiem, par ko liecina, piemēram, augošie mājsaimniecību un uzņēmumu noguldījumi bankās," raksta Kaņepājs.


Kopumā maksājumu bilances pārpalikumu noteiks eksporta kāpums, kas sekmēs jaunu darba vietu rašanos. Kaņepājs atgādina, ka pakalpojumu eksportu joprojām negatīvi ietekmē starpvalstu konkurence par dzelzceļa un jūras kravu pārvadājumiem. Sarucis arī finanšu pakalpojumu eksports un paliekoša ietekme uz eksportu ir pasažieru aviopārvadājumiem un būvniecībai ārvalstīs. Dati liecina, ka februārī tekošā konta pārpalikums janvārī un februārī kopumā sasniedza 119,3 miljonus latu jeb 3,5 reizes vairāk nekā iepriekšējā gada atbilstošajā periodā.

Avots: www.delfi.lv

Raksts pārpublicēts SIA Vervo mājas lapā. SIA Vervo ir transporta uzņēmums, kas piedāvā starptautiskos un vietējos kravu pārvadājumus, transporta pakalpojumus un citus loģistikas risinājumus: autotransporta (sauszemes) kravu pārvadājumi (pilnas kravas, saliktas kravas), aviotransporta (gaisa) kravu pārvadājumi, dzelzceļa kravu pārvadājumi, kuģu (jūras) kravu pārvadājumi, muitas brokeru pakalpojumi, lielgabarīta, negabarīta un smagsvara kravu pārvadājumi, noliktavu pakalpojumi, bīstamo (ADR) kravu pārvadājumi, kravu apdrošināšana.