Kravu pārvadājumi
Kravu pārvadājumi
Šā gada deviņos mēnešos ar autotransportu pārvadāja 34,5 miljonus tonnu kravu, kas ir par 27,4% vairāk nekā pagājušā gada attiecīgajā laika periodā, liecina CSP dati.

Lielāko daļu (84,5 % jeb 29,2 miljonus tonnu) no kopējā pārvadāto kravu apjoma transportēja iekšzemē, kur pārvadājumi pieauga par 6,5 miljoniem tonnu (28,6%). Starptautiskie kravu pārvadājumi palielinājās par 21,3% un pārvadāti 5,3 miljoni tonnu kravu.

No visa ar autotransportu pārvadātā kravu apjoma šā gada pirmajos trijos ceturkšņos 32,9% (11,4 miljoni tonnu) bija metālu rūdas un citi ieguves rūpniecības un karjeru izstrādes produkti un kūdra, 25,7 % (8,9 miljoni tonnu) – lauksaimniecības, medniecības un mežsaimniecības produkti, zivis un citi zvejniecības produkti un 13,5% (4,7 miljoni tonnu) – koks, koksnes un korķa izstrādājumi (izņemot mēbeles), celuloze, papīrs un papīra izstrādājumi.

Komercpārvadājumos šogad transportēts 22,1 miljons tonnu kravu, kas ir par 31,6% vairāk nekā iepriekšējā gada janvārī–septembrī. Savukārt pašpārvadājumos transportēti 12,4 miljoni tonnu kravu un pieaugums ir par 20,5%.

Avots: www.delfi.lv

Raksts pārpublicēts SIA Vervo mājas lapā. SIA Vervo ir transporta uzņēmums, kas piedāvā starptautiskos un vietējos kravu pārvadājumus, transporta pakalpojumus un citus loģistikas risinājumus: autotransporta (sauszemes) kravu pārvadājumi (pilnas kravas, saliktas kravas), aviotransporta (gaisa) kravu pārvadājumi, dzelzceļa kravu pārvadājumi, kuģu (jūras) kravu pārvadājumi, muitas brokeru pakalpojumi, lielgabarīta, negabarīta un smagsvara kravu pārvadājumi, noliktavu pakalpojumi, bīstamo (ADR) kravu pārvadājumi, kravu apdrošināšana.