Nozares jaunumi

Makroekonomisko rādītāju indekss gada laikā pieaudzis par 4,1%

TerminālsMakroekonomisko rādītāju saliktais indekss (MSI) šā gada gada februārī, salīdzinot ar iepriekšējā gada attiecīgo mēnesi, salīdzināmās cenās pieauga par 4,1%, informē Finanšu ministrija.

MSI februārī pozitīvi ietekmēja galvenokārt apjomu pieaugumi mazumtirdzniecības un rūpniecības sektoros, bet negatīvi ietekmēja ostās pārkrauto kravu apgrozījuma samazinājums, liecina Finanšu ministrijas novērtējums.

Jau vēstīts, ka pērn decembrī, salīdzinot ar iepriekšējā gada decembrī, MSI salīdzināmās cenās pieauga par 5,3%. MSI aprēķināšanai izmanto operatīvos datus par tautsaimniecības attīstību, lai gūtu priekšstatu par iespējamām IKP attīstības tendencēm.

Indeksu veido šādi makroekonomiskie rādītāji: rūpniecības produkcijas izlaide, darba algas fonds, mazumtirdzniecības apgrozījums, iekšzemes naudas piedāvājums (M2D), preču eksports, preču imports, nosūtītās un saņemtās kravas ostās, un kravu pārvadājumi dzelzceļa transportā.

Avots: www.delfi.lv

Raksts pārpublicēts SIA Vervo mājas lapā. SIA Vervo ir transporta uzņēmums, kas piedāvā starptautiskos un vietējos kravu pārvadājumus, transporta pakalpojumus un citus loģistikas risinājumus: autotransporta (sauszemes) kravu pārvadājumi (pilnas kravas, saliktas kravas), aviotransporta (gaisa) kravu pārvadājumi, dzelzceļa kravu pārvadājumi, kuģu (jūras) kravu pārvadājumi, muitas brokeru pakalpojumi, lielgabarīta, negabarīta un smagsvara kravu pārvadājumi, noliktavu pakalpojumi, bīstamo (ADR) kravu pārvadājumi, kravu apdrošināšana.

Darba laiki

Birojā - Tīraines iela 1, 3. stāvā


P. 9.00 - 17.30
O. 9.00 - 17.30
T. 9.00 - 17.30
C. 9.00 - 17.30
P. 9.00 - 17.00
Se. - Sv.  - -

Kontakti

  • Adrese: Tīraines iela 1, Rīga, LV-1058

  • Telefons: +371 67674570

  • E-pasts: info@vervo.lv