Nozares jaunumi

Martā ostā kravu apgrozījums pārsniedzis trīs miljonus tonnu

Osta
Osta
Ventspils ostā martā pārkrauti vairāk ne kā trīs miljoni tonnu kravas. Salīdzinot ar pagājušā gada martu, kopējais kravu apgrozījums ostā palielinājies par 20,45%.

Kopējie dati par šī gada pirmo ceturksni rāda, ka apgrozījums ostā ir līdzīgs kā 2010.gada pirmajos trīs mēnešos. Jau februāra dati norādīja uz tendenci atkal palielināties kravu apjomam Ventspils ostā. Šī gada martā kopējais kravu apgrozījums Ventspils ostā bija 3,074 miljoni tonnu, kas ir par 866 tūkstošiem tonnu vairāk nekā februārī un par 522 tūkstošiem tonnu jeb 20,45% vairāk nekā pirms gada. Pēdējo reizi vairāk kā 3 miljoni tonnu mēnesī pārkrauts 2007.gada .martā (3,123) un pirms tam tikai 2002 .gada aprīlī (3,203).

Lielākais kravu apjoms Ventspils ostā martā tradicionāli bijis naftas produktiem (1,465 miljoni tonnu), kas ir par 15,9% vairāk nekā februārī. Salīdzinot ar iepriekšējo mēnesi, krietni palielinājies pārkrauto akmeņogļu apjoms – par 169,57%, sasniedzot 688 tūkstošus tonnu. Trešais lielākais kravu apjoms bija minerālmēsliem (413 tūkstoši tonnu), kas ir par 59,46% vairāk nekā februārī. Martā Ventspils ostā ienākuši 180 kuģi, kas ir par 18 kuģiem vairāk nekā pagājušā gada martā. Kopā šī gada pirmajā ceturksnī Ventspils ostā ienākuši 463 kuģi, kas ir par 17 kuģiem vairāk nekā pērn.

Kopā šī gada pirmajos trīs mēnešos Ventspils ostā pārkrauti 3,938 miljoni tonnu lejamkravu, 2,588 miljoni tonnu beramkravu un 634 tūkstoši tonnu ģenerālkravu. Lai gan kopā ceturksnī beramkravu apjoms salīdzinot ar pagājušā gada pirmo ceturksni, nedaudz samazinājies (par 2,27%), tieši martā Ventspils ostā sasniegts jauns beramkravu rekordapjoms – 1,306 miljoni tonnu. Līdz šim labākais beramkravu rādītājs bija 2005.gada februārī (1,004 miljoni tonnu). Kopējais kravu apgrozījums pirmajā ceturksnī Ventspils ostā bijis līdzīgs kā šajā laika posmā pirms gada, samazinoties vien par 0,67%.

Avots: www.ventasbalss.lv

Raksts pārpublicēts SIA Vervo mājas lapā. SIA Vervo ir transporta uzņēmums, kas piedāvā starptautiskos un vietējos kravu pārvadājumus, transporta pakalpojumus un citus loģistikas risinājumus: autotransporta (sauszemes) kravu pārvadājumi (pilnas kravas, saliktas kravas), aviotransporta (gaisa) kravu pārvadājumi, dzelzceļa kravu pārvadājumi, kuģu (jūras) kravu pārvadājumi, muitas brokeru pakalpojumi, lielgabarīta, negabarīta un smagsvara kravu pārvadājumi, noliktavu pakalpojumi, bīstamo (ADR) kravu pārvadājumi, kravu apdrošināšana.

Kontakti

Pievienojies

Seko SIA Vervo sociālajos tīklos, uzzini jaunākās ziņas un laimē balvas.