Nozares jaunumi

Pašvaldības varēs kontrolēt autopārvadājumus un šoferus

BremzesPašvaldību kontroles dienesti kopā ar policiju varēs svērt transporta līdzekļus, kā arī kontrolēt šoferu darba un atpūtas režīmu, kā arī tā reģistrēšanas ierīču lietojumu - to paredz otrdien valdības pieņemtā jaunā autopārvadājumu kontroles kārtība, kurā būtiski paplašinātas pašvaldību kontroles dienestu pilnvaras.

Tomēr pašvaldību kontroles dienesti nevarēs kontrolēt autopārvadājumus, apturot transportlīdzekli uz autoceļiem, bez Valsts policijas klātbūtnes. Valsts policija, kas pārņēmusi likvidētās Autotransporta inspekcijas funkcijas, saskaņā ar noteikumiem varēs kontrolēt, vai tiek ievēroti komercpārvadājumu un pašpārvadājumu noteikumi, pasažieru pārvadājumu (regulārie un neregulārie starptautiskie un tālsatiksmes) noteikumi, bīstamo kravu pārvadājumu noteikumi, kravas izvietošanas un nostiprināšanas noteikumi, kā arī starptautisko autopārvadājumu līgumos noteikto prasību ievērošanu.

Tāpat Valsts policija varēs pārbaudīt transportlīdzekļu faktisko masu, ass slodzi un gabarītus, transportlīdzekļu riepas un sakabes stāvokli, autovadītāju darba un atpūtas režīmu u.tml. Jaunos noteikumus bija nepieciešams izstrādāt, jo Autopārvadājumu likumā tika svītrota norma par Autotransporta inspekcijas kompetenci. Noteikumi nemaina pārējo autopārvadājumu kontroles dienestu kompetenci.

Avots: www.delfi.lv

Raksts pārpublicēts SIA Vervo mājas lapā. SIA Vervo ir transporta uzņēmums, kas piedāvā starptautiskos un vietējos kravu pārvadājumus, transporta pakalpojumus un citus loģistikas risinājumus: autotransporta (sauszemes) kravu pārvadājumi (pilnas kravas, saliktas kravas), aviotransporta (gaisa) kravu pārvadājumi, dzelzceļa kravu pārvadājumi, kuģu (jūras) kravu pārvadājumi, muitas brokeru pakalpojumi, lielgabarīta, negabarīta un smagsvara kravu pārvadājumi, noliktavu pakalpojumi, bīstamo (ADR) kravu pārvadājumi, kravu apdrošināšana.

Darba laiki

Birojā - Tīraines iela 1, 3. stāvā


P. 9.00 - 17.30
O. 9.00 - 17.30
T. 9.00 - 17.30
C. 9.00 - 17.30
P. 9.00 - 17.00
Se. - Sv.  - -

Kontakti

  • Adrese: Tīraines iela 1, Rīga, LV-1058

  • Telefons: +371 67674570

  • E-pasts: info@vervo.lv