Nozares jaunumi

Latvijā viens no straujākajiem dzelzceļa kravu pārvadājumu apjoma pieaugumiem ES

Dzelzsceļa sliedes
Dzelzsceļa sliedes
Eiropā aizvadītajā gadā palielinājies gan pārvadāto kravu, gan nedaudz - pasažieru apjoms, liecina Eiropas dzelzceļu un infrastruktūras uzņēmumu kopienas (CER) apkopotie dalībvalstu statistikas dati. Tas savukārt nozīmē, ka dzelzceļu nozare pakāpeniski sāk atkopties no ekonomiskās krīzes.

Latviju šajā kontekstā var saukt par vienu no pozitīvākajiem tendences līderēm Eiropā, jo Latvijas dzelzceļa (LDz) kravu pārvadājumi pagājušā gada laikā pieauguši par vairāk nekā 10 miljoniem tonnu, sasniedzot 59,4 miljonus. Pārvadāto kravu apjoms Latvijā pērn pieaudzis par 20 procentiem, salīdzinot ar aizpagājušo gadu. Pasažieru pārvadājumu skaits savukārt Latvijā nav pieaudzis – nepilni 20 500 pārvadātu pasažieru 2011.gadā. Pieauguma tendence ir ļoti neliela arī citās CER dalībvalstīs. „Ekonomiskās krīzes, kā arī dažādu citu faktoru ietekmē, vairāki mūsu kaimiņvalstu dzelzceļi piedzīvoja ievērojamus kravu apjoma kritumus. Latvijā kravu samazinājums bija salīdzinoši neliels. Tāpēc tagad esam īpaši gandarīti, ka kravu apjoma pieaugums Latvijā ir viens no lielākajiem Eiropā”, rādītājus komentē LDz prezidents Uģis Magonis.

Dzelzceļa kravu pārvadājumu apjoms kopumā Eiropā pieaudzis par 4%, savukārt tonn-kilometru skaits palielinājies par 4,4%. Pasažieru pārvadājumu apjoma pieaugums Eiropā savukārt ir neliels – vien 0,1%, savukārt pasažieru kilometru apjoms salīdzinot ar 2010. gadu, samazinājies par 0,4%. CER pārstāvji to skaidro ar bezdarba palielināšanos Eiropā ekonomiskās krīzes rezultātā. Kopumā CER pārstāvji saskata pozitīvas tendences nozares dinamikā un statistikas rādītājos, kas liecinot, ka Eiropas dzelzceļa nozare smagāko krīzes laiku ir pārvarējusi.

Koncerns Latvijas dzelzceļš sastāv no valdošā uzņēmuma VAS Latvijas dzelzceļš un piecām meitassabiedrībām – AS LatRailNet, kas veic infrastruktūras maksas noteikšanu un dzelzceļa infrastruktūras jaudas sadali, SIA LDz Cargo, kas nodrošina dzelzceļa kravu pārvadājumus un starptautiskos pasažieru pārvadājumus; infrastruktūras būvniecības un uzturēšanas uzņēmuma SIA LDz Infrastruktūra; ritošā sastāva remonta un uzturēšanas uzņēmuma SIA LDz Ritošā sastāva serviss, kā arī apsardzes uzņēmuma SIA LDz Apsardze.

Avots: www.ldz.lv

Raksts pārpublicēts SIA Vervo mājas lapā. SIA Vervo ir transporta uzņēmums, kas piedāvā starptautiskos un vietējos kravu pārvadājumus, transporta pakalpojumus un citus loģistikas risinājumus: autotransporta (sauszemes) kravu pārvadājumi (pilnas kravas, saliktas kravas), aviotransporta (gaisa) kravu pārvadājumi, dzelzceļa kravu pārvadājumi, kuģu (jūras) kravu pārvadājumi, muitas brokeru pakalpojumi, lielgabarīta, negabarīta un smagsvara kravu pārvadājumi, noliktavu pakalpojumi, bīstamo (ADR) kravu pārvadājumi, kravu apdrošināšana.

Kontakti

Pievienojies

Seko SIA Vervo sociālajos tīklos, uzzini jaunākās ziņas un laimē balvas.