Nozares jaunumi

Liepājas ostā divos mēnešos kravu apgrozījums pieaudzis par 35,4 procentiem

Osta
Osta
Liepājas ostā šogad divos mēnešos pārsniegts viens miljons tonnu kravu apgrozījuma – janvārī un februārī kopumā pārkrauti 1,028 miljoni tonnu, kas ir par 35,4% vairāk nekā 2011.gadā, informē Liepājas speciālās ekonomiskās zonas (SEZ) sabiedrisko attiecību speciāliste Līga Ratniece-Kadeģe.

Viņa uzsvēra, ka pagājušajā gadā miljona tonnu kravu apgrozījumu Liepājas ostai izdevās sasniegt tikai marta vidū. Februārī Liepājas ostā pārkrauti 570, 3 tūkstoši tonnu dažādu kravu, kas ir par 52,7% vairāk, salīdzinot ar attiecīgo laika periodu 2011. gadā. Galvenokārt tas saistīts ar beramkravu apgrozījuma pieaugumu – februārī pavisam pārkrauts 322,1 tūkstotis tonnu beramkravu. Salīdzinot ar pagājuša gada februāri, kad pārkrauti 132,7 tūkstoši tonnu beramkravu, šogad februārī pārkrauto beramkravu apmēri Liepājas ostā pieauguši par 142,73%, bet salīdzinājumā ar šā gada janvāri – par 48,5%. Kravu apgrozījuma pieaugumu veicinājusi arī prāmja satiksme līnijā Liepāja–Traveminde (Vācija), kurā šogad prāmji kursē jau četras reizes nedēļā, informēja Ratniece-Kadeģe.

No kopējā beramkravu apgrozījuma februārī 283,3 tūkstoši tonnu jeb 87,95 % bija labība un labības produkti. Pārējas beramkravas bija celtniecības materiāli, koksa ogles un nedaudz kūdra. Beramkravas šogad februārī veidoja 56,48% no visām pārkrautajām kravām. Februārī palielinājies arī ģenerālkravu apgrozījums – kopumā pārkrauti 227,8 tūkstoši tonnu, kas ir par 17,85% vairāk nekā pagājušā gada februāri (193,34 tūkstoši tonnu), un par 8,94 % vairāk nekā šogad janvārī (209,1 tūkstotis tonnu). Lielākais kravu apgrozījums februārī bija ostas kompānijai "Liepaja Bulk Terminal" – 187 619 tonnu. Termināls pēc rekonstrukcijas darbojas ar pilnu jaudu. Pieaugums, salīdzinot ar 2011. gada februāri, ir 233,19%, norādīja Liepājas SEZ pārstāve.

Lielākā ostas kompānija "Liepājas osta LM" februārī pārkrāvusi 183 575 tonnas, nodrošinot kravu pieaugumu 31,21% apmērā. Savukārt stividorkompānija "Terrabalt" sadarbībā ar prāmja operatoru "Scandlines" palielinājusi ro-ro tipa kravu plūsmu par 94,3%. Šogad februārī kompānija "Terrabalt" pārkrāvusi 276 konteinerus (TEU), kas ir par 100 TEU vairāk nekā 2011. gada februārī. Beramkravu terminālis "Baltic Transhipment Center", kas strādā Liepājas ostas Karostas kanālā, februārī, spītējot salam, palielinājis kravu plūsmu par 60,58%. Stabili ar 19,12% pieaugumu strādājusi arī kompānija "Metsa Forest Latvia" (iepriekšējais uzņēmuma nosaukums bija "Metsaliitto Latvia"). 2012. gada februārī Liepājas ostā apkalpoti 127 kuģi, bet izbraukuši un iebraukuši 2512 pasažieru. Jau ziņots, ka šogad Liepājas ostā plānots sasniegt piecu miljonu tonnu kravu apgrozījumu. Liepājas osta ir trešā lielākā no desmit Latvijas ostām.

Avots: www.rekurzeme.lv

Raksts pārpublicēts SIA Vervo mājas lapā. SIA Vervo ir transporta uzņēmums, kas piedāvā starptautiskos un vietējos kravu pārvadājumus, transporta pakalpojumus un citus loģistikas risinājumus: autotransporta (sauszemes) kravu pārvadājumi (pilnas kravas, saliktas kravas), aviotransporta (gaisa) kravu pārvadājumi, dzelzceļa kravu pārvadājumi, kuģu (jūras) kravu pārvadājumi, muitas brokeru pakalpojumi, lielgabarīta, negabarīta un smagsvara kravu pārvadājumi, noliktavu pakalpojumi, bīstamo (ADR) kravu pārvadājumi, kravu apdrošināšana.

Kontakti

Pievienojies

Seko SIA Vervo sociālajos tīklos, uzzini jaunākās ziņas un laimē balvas.