Nozares jaunumi

Augsto degvielas cenu iespaidā pieprasītāki kļuvuši kravas auto ar maksimālo atļauto degvielas bākas tilpumu

DegvielaAugsto degvielas cenu iespaidā pēdējā gada laikā pieprasītāki kļuvuši kravas auto ar maksimālo atļauto degvielas bākas tilpumu - 1500 litri, liecina kravas automašīnu tirgotāja "Scania Latvia" statistika.

Kā biznesa portālu "Nozare.lv" informēja uzņēmumā, ņemot vērā degvielas cenu kāpumu un faktu, ka degviela veido vidēji 50% no kopējām ekspluatācijas izmaksām, to samazināšanai tiek izvērtēti dažādi risinājumi. "Scania Latvia" izvērtējums liecina, ka kravas auto segmentā degvielas izmaksas veido pusi no kopējām transportlīdzekļa ekspluatācijas izmaksām, kas vidēji ir no 35 000 līdz 40 000 eiro (24 500-28 000 latu) gadā, atkarībā no degvielas iegādes valsts. "Scania Latvia" vadītājs Aigars Pušinskis skaidro, ka degvielas cenu dēļ par "standartu" kļuvusi maksimālā degvielas tvertnes izmēra iekļaušana pamata komplektācijā, kas pārvadājumu maršrutā, piemēram, Krievijā, ļauj uzpildīt degvielu par zemāko iespējamo cenu.

Pušinskis gan norāda, ka degvielas cenas pieaugums ir faktors, kuru ietekmēt praktiski nav iespējams, taču būtisku degvielas patēriņa samazinājumu var sasniegt, piemēram, izvēloties auto ar atbilstošu specifikāciju, apmācot vadītājus ekonomiski vadīt transportlīdzekli un analizējot ikdienas braukšanas stilu un progresu. Ikdienas novērojumi liecinot, ka arvien lielākā uzmanība tiek pievērsta autovadītāju ekonomiskas braukšanas apmācībām un autovadīšanas datu analīzei, jo tieši autovadītāji esot viens no būtiskākajiem rentabilitātes faktoriem. "Scania Latvia" ir izstrādājusi ekonomiskās braukšanas programmu, reaģējot uz šī brīža situāciju un uzņēmumu interesi pēc iespējas samazināt transporta ekspluatācijas izmaksas. Apmācību mērķis ir analizēt un novērst pieļautās kļūdas, kā arī noteikt un izkopt vadītāju braukšanas stilu.

"Scania" ir viens no pasaulē vadošajiem uzņēmumiem, kas ražo kravas automašīnas un autobusus smago kravu pārvadājumiem, kā arī dzinējus rūpniecības un kuģniecības vajadzībām. Papildus transporta risinājumiem "Scania" piedāvā arī finanšu un servisa pakalpojumus. "Scania Latvia" ir 100% "Scania" rūpnīcai piederošs uzņēmums, kas ir oficiālais "Scania" pārstāvis Latvijā. Kopumā "Scania Latvia" četros servisa centros Rīgā, Valmierā, Daugavpilī un Liepājā nodarbināti 116 darbinieki. "Scania Latvia" ir tirgus līderis kravas transporta segmentā ar motora jaudu virs 500 zirgspēkiem. Kā ziņots, "Scania Latvia" pagājušajā gadā strādāja ar 651 672 latu peļņu, liecina Uzņēmumu reģistru apkalpojošās firmas SIA "Lursoft" informācija. 2010.gadā uzņēmuma zaudējumi sasniedza 147 709 latus. Par 89% audzis "Scania Latvia" apgrozījums - no 11,4 miljoniem latu 2010.gadā līdz 21,6 miljoniem latu pērn.

Avots: www.ltvzinas.lv

Raksts pārpublicēts SIA Vervo mājas lapā. SIA Vervo ir transporta uzņēmums, kas piedāvā starptautiskos un vietējos kravu pārvadājumus, transporta pakalpojumus un citus loģistikas risinājumus: autotransporta (sauszemes) kravu pārvadājumi (pilnas kravas, saliktas kravas), aviotransporta (gaisa) kravu pārvadājumi, dzelzceļa kravu pārvadājumi, kuģu (jūras) kravu pārvadājumi, muitas brokeru pakalpojumi, lielgabarīta, negabarīta un smagsvara kravu pārvadājumi, noliktavu pakalpojumi, bīstamo (ADR) kravu pārvadājumi, kravu apdrošināšana.

Vervo komandā strādā pieredzējuši un profesionāli speciālisti, kuri prasmīgi un operatīvi palīdzēs izvēlēties labāko risinājumu un atrisināt jautājumus, kas saistīti ar kravu pārvadājumiem un citiem loģistikas pakalpojumiem.

Darba laiki

Birojā - Tīraines iela 1, 3. stāvā


P. 9.00 - 17.30
O. 9.00 - 17.30
T. 9.00 - 17.30
C. 9.00 - 17.30
P. 9.00 - 17.00
Se. - Sv.  - -

Kontakti

  • Adrese: Tīraines iela 1, Rīga, LV-1058

  • Telefons: +371 67674570

  • E-pasts: info@vervo.lv