Nozares jaunumi

Pārvadājumu cenas uz Krieviju mēneša laikā ir pieaugušas par gandrīz 30%

Krava
Krava
Ņemot vērā, ka Krievijā no 4.maija ir būtiski paaugstinātas soda sankcijas starptautiskajiem autopārvadātājiem un stingrāk tiek prasītas pārvadājumu atļaujas, transportēšanas cenas mēneša laikā ir pieaugušas par gandrīz 30%, intervijā biznesa portālam "Nozare.lv" norāda "Lauto kluba" padomes priekšsēdis Vladimirs Zvonarevs.

Pārvadātāji gan Lietuvā, gan Latvijā un citās valstīs baidās vest kravas, jo var neizdoties ar muitniekiem vienoties, ka pārvadājumiem no Eiropas Savienības valstīm uz Krieviju nav nepieciešamas atļaujas no un uz trešajām valstīm. Viņš skaidro, ka Latvijas pārvadātājiem kravu vešanai no Latvijas uz Krieviju darba pietiktu tikai četriem līdz sešiem mēnešiem. Pārsvarā kravas tiek vestas tranzītā caur Latviju, taču atļauju šādiem pārvadājumiem nepietiekot, savukārt Krievijas struktūras tagad sāk stingrāk prasīt šīs atļaujas.

Gan Latvijas, gan Lietuvas, Igaunijas un Polijas pārvadātāji parasti kravu paņemot Eiropas Savienības (ES) valstīs, piemēram, Vācijā un tad ved uz Krieviju. Tagad Krievijas institūciju pārstāvji sakot, ka tādējādi pārvadātājam vajadzīga atļauja no un uz trešajām valstīm, bet šajā nišā ir ļoti limitēta atļauju izsniegšana. Jau trešo gadu Krievija šādas atļaujas neizdod vispār. Līdz šim bija tā, ka krava tika vesta no Vācijas, un Latvijā muitas noliktavā tā tika noformēta. Kravas iekraušanas vieta tad tiek norādīta kā Latvija. Agrāk šāda kārtība tika akceptēta.

"Tagad Krievijas puse skaidro, ka dokumentācijā pirmajā rindā kā kravas nosūtītājs jābūt minētai Latvijai. Starptautiskais transporta forums arī izplata šādas atļaujas no un uz trešajām valstīm, taču tās katrai valstij piešķir ļoti maz. Ceru, ka tomēr atradīsim kādu variantu, kā situāciju atrisināt," uzsver Zvonarevs. Visu interviju ar Zvonarevu lasiet biznesa portāla "Nozare.lv" sadaļā "Viedokļi, intervijas".

Avots: www.kapitals.lv

Raksts pārpublicēts SIA Vervo mājas lapā. SIA Vervo ir transporta uzņēmums, kas piedāvā starptautiskos un vietējos kravu pārvadājumus, transporta pakalpojumus un citus loģistikas risinājumus: autotransporta (sauszemes) kravu pārvadājumi (pilnas kravas, saliktas kravas), aviotransporta (gaisa) kravu pārvadājumi, dzelzceļa kravu pārvadājumi, kuģu (jūras) kravu pārvadājumi, muitas brokeru pakalpojumi, lielgabarīta, negabarīta un smagsvara kravu pārvadājumi, noliktavu pakalpojumi, bīstamo (ADR) kravu pārvadājumi, kravu apdrošināšana.

Kontakti

Pievienojies

Seko SIA Vervo sociālajos tīklos, uzzini jaunākās ziņas un laimē balvas.