Nozares jaunumi

Ventspils brīvostas kravu apgrozījums turas pozitīvs

KravaTurpinot kravu apgrozījuma pieauguma tendenci Ventspils brīvostā, 2012.gada maijā kravu apgrozījums ostā sasniedza gandrīz trīs miljonus tonnu, kas ir par 14% vairāk nekā pērn.

Šā gada pirmajos piecos mēnešos Ventspils brīvostā pārkrauti 14,8 miljoni tonnu kravu, kas ir par 2,4 miljoniem tonnu jeb 20% vairāk nekā pirms gada un par 3,5 miljoniem tonnu jeb 31% pārsniedz šogad plānoto apjomu.
Piecos mēnešos visvairāk ostā pārkrauti naftas produkti – astoņi miljoni tonnu, kas ir par 26% vairāk nekā iepriekšējā gadā. Otrs lielākais kravu apjoms bija akmeņoglēm – četri miljoni tonnu, kas nozīmē palielinājumu par 68% salīdzinājumā ar pagājušo gadu. Turpina palielināties ro-ro kravu apjoms – piecos mēnešos to bija 774 tūkstoši tonnu, kas ir par 8% vairāk nekā pirms gada.

Lielākais kravu pieaugums no Ventspils brīvostas termināļiem bija SIA Ventspils Nafta termināls – par 24%, a/s Baltic Coal Terminal – par 43%, a/s Ventspils tirdzniecības osta – par 31%, un a/s Ventbunkers – par 32%.Db.lv rakstīja, ka maijā Ventspils brīvostas pārvalde parakstīja līgumu par jaunu sauskravu termināļa būvniecību Ventspils brīvostā, kas dos iespēju paplašināt pieejamās platības un darbību esošajam koksnes pārkraušanas terminālim, kā arī ģenerālo kravu terminālim.

No kopējiem termināļa būvniecības izdevumiem – 9,5 miljoni latu būvniecībai un 0,2 miljoni latu būvuzraudzībai un autoruzraudzībai – 62% segs ES Kohēzijas fonds. Tāpat Ventspils brīvostas pārvalde ar Eiropas Savienības līdzfinansējumu šogad turpina uzlabot ostas un līdz ar to visas pilsētas infrastruktūru, rekonstruējot pievadceļus brīvostas termināļiem un industriālajām zonām.

Avots: www.db.lv

Raksts pārpublicēts SIA Vervo mājas lapā. SIA Vervo ir transporta uzņēmums, kas piedāvā starptautiskos un vietējos kravu pārvadājumus, transporta pakalpojumus un citus loģistikas risinājumus: autotransporta (sauszemes) kravu pārvadājumi (pilnas kravas, saliktas kravas), aviotransporta (gaisa) kravu pārvadājumi, dzelzceļa kravu pārvadājumi, kuģu (jūras) kravu pārvadājumi, muitas brokeru pakalpojumi, lielgabarīta, negabarīta un smagsvara kravu pārvadājumi, noliktavu pakalpojumi, bīstamo (ADR) kravu pārvadājumi, kravu apdrošināšana.

Vervo komandā strādā pieredzējuši un profesionāli speciālisti, kuri prasmīgi un operatīvi palīdzēs izvēlēties labāko risinājumu un atrisināt jautājumus, kas saistīti ar kravu pārvadājumiem un citiem loģistikas pakalpojumiem.

Darba laiki

Birojā - Tīraines iela 1, 3. stāvā


P. 9.00 - 17.30
O. 9.00 - 17.30
T. 9.00 - 17.30
C. 9.00 - 17.30
P. 9.00 - 17.00
Se. - Sv.  - -

Kontakti

  • Adrese: Tīraines iela 1, Rīga, LV-1058

  • Telefons: +371 67674570

  • E-pasts: info@vervo.lv