Nozares jaunumi

Starp lielajām Latvijas ostām straujākais kāpums Liepājā

Starp lielajām Latvijas ostām straujākais kāpums LiepājāLatvijas ostās šogad pirmajos piecos mēnešos pārkrāva 29,253 miljonus tonnu kravu, kas ir par 6,7% vairāk nekā līdzīgā laika periodā pērn, vēsta ziņu portāls Ventspilnieks.lv

No lielajām ostām Ventspils un Liepāja turpina kravu apjoma kāpumu, tikmēr Rīgā vērojams samazinājums, liecina Satiksmes ministrijas jaunākie dati.

«Lai gan līderpozīcijā pārkrauto kravu apjoma ziņā joprojām ir Rīgas osta, kurā šā gada piecos mēnešos pārkrāva 14,88 miljonus tonnu, tas ir par 4% mazāk nekā pērn. Ventspils osta ar 10,771 miljonu tonnu ir otrajā vietā, tas ir pieaugums par 20,3%. Liepājas ostā pārkrautas 2,89 miljoni tonnu, kas ir pieaugums par 24,7% vairāk nekā līdzīgā laikā pagājušajā gadā,» teikts portālā.

Mazo ostu vidū lielākais kravu apgrozījums vērojams Skultes ostā, kur pārkrauts 361 900 tonnu (+34%). Seko Mērsraga osta ar 191 600 tonnu (-9,5%) un Salacgrīvas osta ar 130 000 tonnu (+5,2%).

Kopumā mazajās Latvijas ostās šogad pārkrautas 711 300 tonnas kravu, kas ir par 13,2% vairāk nekā pērn.

Latvijas ostās visvairāk pārkrautas beramkravas 15,765 miljonu tonnu apmērā, tostarp pārkrauto ogļu daudzums bija 8,984 miljoni tonnu, ķīmisko beramkravu – 1,275 miljoni tonnu, bet šķelda – 729 500 tonnu. Lejamkravas Latvijas ostās šogad pirmajos piecos mēnešos pārkrautas 8,914 miljonu tonnu apmērā, savukārt ģenerālkravas pārkrautas 4,573 miljonu tonnu apmērā.

Avots: http://bnn.lv/

Raksts pārpublicēts SIA Vervo mājas lapā. SIA Vervo ir transporta uzņēmums, kura pamatdarbības veidi ir starptautiskie un vietējie kravu pārvadājumi, transporta pakalpojumi un citi loģistikas risinājumi: autotransporta (sauszemes) kravu pārvadājumi (pilnas kravas, saliktas kravas), aviotransporta (gaisa) kravu pārvadājumi, dzelzceļa kravu pārvadājumi, kuģu (jūras) kravu pārvadājumi, muitas brokeru pakalpojumi, lielgabarīta, negabarīta un smagsvara kravu pārvadājumi, noliktavu pakalpojumi, bīstamo (ADR) kravu pārvadājumi, kravu apdrošināšana, personīgo mantu pārvadājumi

Kontakti

Pievienojies

Seko SIA Vervo sociālajos tīklos, uzzini jaunākās ziņas un laimē balvas.