Nozares jaunumi

Martā par 13% palielinājies pa dzelzceļu pārvadāto kravu apjoms

Martā par 13% palielinājies pa dzelzceļu pārvadāto kravu apjomsMartā turpinājis pieaugt pa "Latvijas dzelzceļa" (LDz) infrastruktūru pārvadāto kravu apjoms, sasniedzot 4,8 miljonus tonnu jeb par 12,8% augstāku rādītāju nekā 2016.gada martā. Īpaši augsts pieaugums bijis akmeņogļu pārvadājumu sektorā – pārvadāts par 64% lielāks apjoms nekā pērn jeb 2,2 miljoni tonnu.

 Kopējais kravu apjoms gada pirmajā ceturksnī bijis 14,1 miljons tonnu kravu jeb par 8,1% vairāk nekā 2016.gada sākumā. Tostarp pirmajos trīs mēnešos pārvadāti 6,2 miljoni tonnu akmeņogļu, kas ir par 62% vairāk nekā pērn šajā laika periodā, kad pārvadāti 3,8 miljoni tonnu.

Martā pieaugums vērojams arī minerālmēslu kravu pārvadājumos, kuru apjoms pieaudzis par 23,5% salīdzinājumā ar 2016.gada martu, – pārvadāti 389 tūkstoši tonnu. Savukārt gada pirmajos trīs mēnešos pārvadāto minerālmēslu kravu apjoms bija 1,04 miljoni tonnu, kas ir 96% no pērn pirmajos trīs mēnešos pārvadātā apjoma. Melnie metāli gada pirmajos trīs mēnešos pārvadāti par 25% vairāk nekā 2016.gada pirmajā ceturksnī, taču martā melno metālu kravu apjoms bija 158 tūkstoši tonnu, kas ir 84% no pērn martā pārvadātā apjoma. Pa LDz infrastruktūru vesto naftas un naftas produktu apjoms martā bija 1,3 miljoni tonnu, kas ir 88,2% apmērā no pērn martā vesto kravu apjoma (1,5 miljoni tonnu), savukārt laikā no janvāra līdz martam pārvadāto kravu apjoms bija 83% no pērn šajā periodā pārvadātā (4,3 miljoni tonnu).

Būtisks pieaugums ir importa pārvadājumu sektorā - martā pārvadāti 4,3 miljoni tonnu, kas ir par 12% vairāk nekā pagājušā gada martā, savukārt trīs mēnešos pārvadāti 12,5 miljoni tonnu, kas ir par 7,8% vairāk nekā pērn gada pirmajos trijos mēnešos. Taču eksporta pārvadājumu apjoms šī gada trīs mēnešos ir 384 tūkstoši tonnu, kas ir 64% no pērn pārvadātā.

VAS “Latvijas dzelzceļš” ir publiskās lietošanas dzelzceļa infrastruktūras pārvaldītājs un koncerna “Latvijas dzelzceļš” valdošais uzņēmums. Koncernā ietilpst arī sešas meitas sabiedrības – AS “LatRailNet”, kas veic infrastruktūras maksas noteikšanu un dzelzceļa infrastruktūras jaudas sadali, SIA “LDZ CARGO”, kas nodrošina dzelzceļa kravu pārvadājumus un starptautiskos pasažieru pārvadājumus, infrastruktūras būvniecības un uzturēšanas uzņēmums SIA “LDZ infrastruktūra”, ritošā sastāva remonta un uzturēšanas uzņēmums SIA “LDZ ritošā sastāva serviss”, apsardzes uzņēmums SIA “LDZ apsardze”, kā arī loģistikas uzņēmums SIA “LDZ Loģistika”.

Avots: https://www.ldz.lv/

Raksts pārpublicēts SIA Vervo mājas lapā. SIA Vervo ir transporta uzņēmums, kura pamatdarbības veidi ir starptautiskie un vietējie kravu pārvadājumi, transporta pakalpojumi un citi loģistikas risinājumi: autotransporta (sauszemes) kravu pārvadājumi (pilnas kravas, saliktas kravas), aviotransporta (gaisa) kravu pārvadājumi, dzelzceļa kravu pārvadājumi, kuģu (jūras) kravu pārvadājumi, muitas brokeru pakalpojumi, lielgabarīta, negabarīta un smagsvara kravu pārvadājumi, noliktavu pakalpojumi, bīstamo (ADR) kravu pārvadājumi, kravu apdrošināšana, personīgo mantu pārvadājumi.

Kontakti

Pievienojies

Seko SIA Vervo sociālajos tīklos, uzzini jaunākās ziņas un laimē balvas.