Nozares jaunumi

Ventspils brīvostā kravu apgrozījums palielinājies par 19,5%

Osta
Osta
Turpinot kravu apgrozījuma pieauguma tendenci Ventspils brīvostā, 2012.gada jūnijā kravu apgrozījums ostā sasniedza 2,6 miljonus tonnu, kas ir par 19% vairāk nekā pērn. Pusgada kravu apgrozījums Ventspils brīvostā palielinājies par 19,5% salīdzinājumā ar pagājušā gada pirmo pusgadu, pārsniedzot 17,3 miljonus tonnu, informē Ventspils brīvostas valdes priekšsēdētājs Aivars Lembergs.

Jūnijā Ventspils brīvostā  pārkrauti  2,6 miljoni tonnu. Tas ir par 409 tūkstošiem tonnu jeb 19% vairāk nekā pagājušā gada jūnijā. Šī gada pirmajos sešos mēnešos Ventspils brīvostā pārkrauti 17,3 miljoni tonnu kravu, kas ir par 2,8 miljoniem tonnu jeb 19,5% vairāk nekā pirms gada un par 3,8 miljoniem tonnu jeb 28% pārsniedz šogad plānoto apjomu.

„Brīvostas termināļi turpina palielināt kravu apgrozījumu Ventspils ostā, kas ļauj jau šobrīd izteikt cerīgas prognozes par gadu kopumā, un tas reāli nozīmē vairāk ieņēmumu gan termināļu maksāto nodokļu veidā valsts un pašvaldības budžetā, gan brīvostas pārvaldei ostas infrastruktūras attīstībai,” akcentē A.Lembergs, atgādinot, ka ir sākti darbi jaunā sauskravu termināļa būvniecībai Ventspils brīvostā, kas dos iespēju paplašināt pieejamās platības un darbību esošajam koksnes pārkraušanas terminālim, kā arī ģenerālo kravu terminālim. No kopējiem termināļa būvniecības izdevumiem – 9,5 miljoni latu būvniecībai un 0,2 miljoni latu būvuzraudzībai un autoruzraudzībai – 62% segs ES Kohēzijas fonds. Tāpat Ventspils brīvostas pārvalde ar Eiropas Savienības līdzfinansējumu šogad turpina uzlabot ostas un līdz ar to visas pilsētas infrastruktūru, rekonstruējot pievadceļus brīvostas termināļiem un industriālajām zonām.

Sešos mēnešos visvairāk ostā pārkrauti naftas produkti – 9,3 miljoni tonnu, kas ir par 25% vairāk nekā iepriekšējā gadā. Otrs lielākais kravu apjoms bija akmeņoglēm – 4,7 miljoni tonnu, kas nozīmē palielinājumu par 57% salīdzinājumā ar pagājušo gadu. Turpina palielināties Ro-Ro kravu apjoms – sešos mēnešos to bija 936 tūkstoši tonnu, kas ir par 7% vairāk nekā pirms gada. Prāmju līnijās visvairāk palielinājies tieši pasažieru un vieglo auto skaits, attiecīgi par 34% un 41%. Lielākais kravu pieaugums no Ventspils brīvostas termināļiem bija SIA „Ventspils Nafta termināls” – par 21%, AS „Baltic Coal Terminal” – par 36%, AS „Ventspils tirdzniecības osta” – par 27%, un AS „Ventbunkers” – par 43%.

Avots: www.portofventspils.lv

Raksts pārpublicēts SIA Vervo mājas lapā. SIA Vervo ir transporta uzņēmums, kas piedāvā starptautiskos un vietējos kravu pārvadājumus, transporta pakalpojumus un citus loģistikas risinājumus: autotransporta (sauszemes) kravu pārvadājumi (pilnas kravas, saliktas kravas), aviotransporta (gaisa) kravu pārvadājumi, dzelzceļa kravu pārvadājumi, kuģu (jūras) kravu pārvadājumi, muitas brokeru pakalpojumi, lielgabarīta, negabarīta un smagsvara kravu pārvadājumi, noliktavu pakalpojumi, bīstamo (ADR) kravu pārvadājumi, kravu apdrošināšana.

Kontakti

Pievienojies

Seko SIA Vervo sociālajos tīklos, uzzini jaunākās ziņas un laimē balvas.