Nozares jaunumi

2016.gadā ievērojami palielinājies konteineru pārvadājumu apjoms

2016.gadā ievērojami palielinājies konteineru pārvadājumu apjomsPagājušajā gadā ievērojami palielinājies "Latvijas dzelzceļa" meitas uzņēmuma "LDz Loģistika" pārvadāto konteineru apjoms. Procentuāli vislielākais pieaugums ir saņemto konteineru sektorā – ja 2015.gadā uz Latviju nosūtīti 426 konteineri, pagājušajā gadā to skaits pieaudzis par 108% un sasniedzis 885 konteinerus.

Savukārt no Latvijas sūtīto konteineru skaits pieaudzis par 93% - 2016.gadā nosūtīti 5892 konteineri, kamēr 2015.gadā to skaits bija 3049.

Uz Latviju sūtīto konteineru sektorā lielākais pieaugums ir 20 pēdu konteineriem. 2016.gadā saņemti 740 konteineri, kamēr gadu iepriekš – 346 konteineri. Savukārt no Latvijas sūtīto konteineru sektorā pērn 20 pēdu izmēra konteineru skaits sasniedza 1294 (gadu iepriekš – 1003).

Tikmēr 40 pēdu konteineru sektorā 2016.gadā saņemti 84 konteineri (2015.g. – 40), bet no Latvijas nosūtīti 2299 konteineri (iepriekš – 1023).

Pārvadāto kravu apjoma pieaugums ir skaidrojams ar strauju ražošanas attīstību Centrālāzijas reģionā (Uzbekistāna, Kazahstāna un Turkmenistāna), kas ļauj "LDz Loģistika" klientiem piedāvāt izdevīgu maršrutu ražošanas iekārtu piegādei no Eiropas caur Latvijas ostām un pēc tam pa dzelzceļu līdz gala saņēmējam. Pagājušajā gadā pa dzelzceļa infrastruktūru konteineros galvenokārt tika pārvadātas tekstilrūpniecības iekārtas, putnkopības nozares un siltumnīcu aprīkojums.

Palielinājies arī naftas pārstrādes produktu, tostarp smērvielu pārvadājumu apjoms.
Savukārt, sadarbojoties ar partneri Krievijā – uzņēmumu "TransConteiner", “LDz Loģistika” spēj klientiem nodrošināt konteinerus Eiropā, kas līdz ar to samazina izdevumus, slēdzot līgumus par kravu pārkraušanu Rīgas ostā. Tas arī ļauj samazināt kravu piegādes termiņus.

VAS “Latvijas dzelzceļš” ir publiskās lietošanas dzelzceļa infrastruktūras pārvaldītājs un koncerna “Latvijas dzelzceļš” valdošais uzņēmums. Koncernā ietilpst arī sešas meitas sabiedrības – AS “LatRailNet”, kas veic infrastruktūras maksas noteikšanu un dzelzceļa infrastruktūras jaudas sadali, SIA “LDZ CARGO”, kas nodrošina dzelzceļa kravu pārvadājumus un starptautiskos pasažieru pārvadājumus, infrastruktūras būvniecības un uzturēšanas uzņēmums SIA “LDZ infrastruktūra”, ritošā sastāva remonta un uzturēšanas uzņēmums SIA “LDZ ritošā sastāva serviss”, apsardzes uzņēmums SIA “LDZ apsardze”, kā arī loģistikas uzņēmums SIA “LDZ Loģistika”.

Avots: https://www.ldz.lv/

Raksts pārpublicēts SIA Vervo mājas lapā. SIA Vervo ir transporta uzņēmums, kura pamatdarbības veidi ir starptautiskie un vietējie kravu pārvadājumi, transporta pakalpojumi un citi loģistikas risinājumi: autotransporta (sauszemes) kravu pārvadājumi (pilnas kravas, saliktas kravas), aviotransporta (gaisa) kravu pārvadājumi, dzelzceļa kravu pārvadājumi, kuģu (jūras) kravu pārvadājumi, muitas brokeru pakalpojumi, lielgabarīta, negabarīta un smagsvara kravu pārvadājumi, noliktavu pakalpojumi, bīstamo (ADR) kravu pārvadājumi, kravu apdrošināšana, personīgo mantu pārvadājumi.

Kontakti

Pievienojies

Seko SIA Vervo sociālajos tīklos, uzzini jaunākās ziņas un laimē balvas.