Nozares jaunumi

Latvijai trūkst atļauju kravu pārvadājumiem starp Poliju un trešajām valstīm

Autopārvadājumi
Autopārvadājumi
No šim gadam Latvijai piešķirtām 400 atļaujām kravu autopārvadājumiem starp Poliju un ārpus Eiropas Savienībai esošām valstīm, neizsniegtas atlikušas 19, taču Polijas puse papildu atļaujas piešķirt neplāno, informēja Autotransporta direkcijā.

Kā skaidro Autotransporta direkcijas pārstāvji, atļauju trūkums radīs problēmas tiem Latvijas pārvadātājiem, kas vēlēsies kravas no Polijas vest uz trešajām valstīm, piemēram, Krieviju, Baltkrieviju, Vidusāziju vai Afganistānu. Vienlaikus nav gaidāmas problēmas vest kravas no Polijas uz citām Eiropas Savienības valstīm vai vest kravas tranzītā caur Poliju.

Satiksmes ministrija jau 29.februārī nosūtījusi Polijas Infrastruktūras ministrijai priekšlikumu maijā rīkot Rīgā kārtējo Latvijas-Polijas kopējās komisijas sanāksmi par starptautisko autopārvadājumu jautājumiem, kurā viens no galvenajiem jautājumiem būtu papildus atļauju apmaiņa starptautiskajiem kravu autopārvadājumiem uz un no trešajām valstīm.

Tomēr Polijas puse priekšlikumam nepiekrita un ierosināja šo tikšanos atlikt līdz septembrim. Satiksmes ministrija 16.maijā atkārtoti nosūtījusi Polijas Infrastruktūras ministrijai priekšlikumu organizēt sanāksmi Rīgā 12.septembrī un 14.septembrī un uzaicināja Polijas puses pārstāvjus uz sarunām, lai risinātu sarežģīto situāciju. Līdz šim Polijas puse uz šo priekšlikumu nav atbildējusi, norāda Autotransporta direkcijā. Kā ziņots, pērn Latvijas autopārvadātājiem Polija izsniedza 2000 atļaujas, savukārt šogad to skaits samazināts līdz 400.

Avots: www.delfi.lv

Raksts pārpublicēts SIA Vervo mājas lapā. SIA Vervo ir transporta uzņēmums, kas piedāvā starptautiskos un vietējos kravu pārvadājumus, transporta pakalpojumus un citus loģistikas risinājumus: autotransporta (sauszemes) kravu pārvadājumi (pilnas kravas, saliktas kravas), aviotransporta (gaisa) kravu pārvadājumi, dzelzceļa kravu pārvadājumi, kuģu (jūras) kravu pārvadājumi, muitas brokeru pakalpojumi, lielgabarīta, negabarīta un smagsvara kravu pārvadājumi, noliktavu pakalpojumi, bīstamo (ADR) kravu pārvadājumi, kravu apdrošināšana.

Kontakti

Pievienojies

Seko SIA Vervo sociālajos tīklos, uzzini jaunākās ziņas un laimē balvas.