Nozares jaunumi

Kokmateriālu eksports caur Ventspils ostu pieaug

Kokmateriālu eksports caur Ventspils ostu pieaugSIA “Ventplac”, kas Ventspils ostā nodarbojas ar kokmateriālu pārkraušanu un uzglabāšanu, šogad palielinājis kravu apgrozījumu attiecībā pret iepriekšējo gadu. 11 mēnešos pārkrauti 444 tūkstoši tonnu.

 SIA “Ventplac” ir viens no vadošajiem stividoruzņēmumiem kokmateriālu pārkraušanā Baltijas jūras ostās. Bez apaļkoksnes un tās produktu kravām uzņēmums veic arī šķeldas, kūdras, koksnes mizas, akmens šķembu, rapšu granulu u.c. beramkravu pārkraušanu un uzglabāšanu. 2016.gada 11 mēnešos terminālī pārkrauti 444 tūkstoši tonnu kravas: 262 tūkstoši tonnu kokmateriālu, 120 tūkstoši tonnu šķeldas, 41 tūkstotis tonnu rapša granulu, 13 tūkstoši tonnu kūdras, 6 tūkstoši tonnu rapša sēklu un 2 tūkstoši tonnu kaļķakmens miltu.

SIA “Ventplac” ir viens no tiem termināļiem Ventspils ostā, kuriem izdevies palielināt kravu apjomu salīdzinot ar iepriekšējo gadu. Pašlaik terminālis izmanto aptuveni pusi no iespējamās jaudas. Tas ir par 18% vairāk nekā pagājušā gada 11 mēnešos.

Uzņēmumu, kurš dibināts 1995.gadā un uzsācis kokmateriālu pārkraušanas tradīcijas Ventspils ostā, šo jomu stabili attīstot, jau ilgus gadus vada Aivars Baude. Līdz 2013. gadam SIA “Ventplac” veica komercdarbību SIA “Noord Natie Ventspils Terminals” teritorijā, bet jauns posms uzņēmuma darbībā sākās 2014.gadā līdz ar pārcelšanos uz jaunu termināli. Jauno sauskravu termināli Ventspils brīvostas pārvalde uzbūvēja starp Ventas tiltu un Apvedtiltu pēc Ventas tilta rekonstrukcijas par paceļamu tiltu. Sauskravu termināļa nomnieks kopš tā atklāšanas ir SIA “Ventplac”. Sauskravu termināļa platība ir 12,9 hektāri, tā infrastruktūrā ietilpst divas 7,2 metrus dziļas un 130 metru garas piestātnes, un laukums ar autotransporta un dzelzceļa pievedceļiem. SIA “Ventplac” nodrošina visātrāko kokmateriālu kravu apkalpošanu Latvijā, apsteidzot pat Skandināvijas koksnes pārkraušanas ātruma standartus. Ņemot vērā neaizsalstošās Ventspils ostas izdevīgo ģeogrāfisko stāvokli, uzņēmums ir svarīgs posms Skandināvijas celulozes ražotāju loģistikas ķēdē.

Avots: http://www.ventspils.lv/

Raksts pārpublicēts SIA Vervo mājas lapā. SIA Vervo ir transporta uzņēmums, kura pamatdarbības veidi ir starptautiskie un vietējie kravu pārvadājumi, transporta pakalpojumi un citi loģistikas risinājumi: autotransporta (sauszemes) kravu pārvadājumi (pilnas kravas, saliktas kravas), aviotransporta (gaisa) kravu pārvadājumi, dzelzceļa kravu pārvadājumi, kuģu (jūras) kravu pārvadājumi, muitas brokeru pakalpojumi, lielgabarīta, negabarīta un smagsvara kravu pārvadājumi, noliktavu pakalpojumi, bīstamo (ADR) kravu pārvadājumi, kravu apdrošināšana, personīgo mantu pārvadājumi.

Kontakti

Pievienojies

Seko SIA Vervo sociālajos tīklos, uzzini jaunākās ziņas un laimē balvas.