Nozares jaunumi

Rīgas ostas uzņēmumā SIA “Rīgas universālais termināls” uzsākta apjomīga piestātņu rekonstrukcija

Rīgas ostas uzņēmumā SIA “Rīgas universālais termināls” uzsākta apjomīga piestātņu rekonstrukcijaRīgas brīvostas uzņēmums SIA “Rīgas universālais termināls” (RUT) ir noslēdzis vienošanos ar hidrotehniskās celtniecības kompāniju AS “BMGS” par divu termināļa teritorijā esošo piestātņu rekonstrukciju. Rīgas brīvostas pārvalde piestātnes ZO-1 un ZO-2 ir nodevusi ilgtermiņa nomā RUT un šī gada sākumā Rīgas brīvostas valde atbalstīja uzņēmuma plānu uzsākt rekonstrukcijas projektu. Pašreiz piestātņu rekonstrukcijas projekts ir apstiprināts Rīgas pilsētas būvvaldē, saņēmis visus nepieciešamos saskaņojumus un ir uzsākti celtniecības darbi. Ar AS “BMGS” noslēgtā vienošanās paredz abu piestātņu pagarināšanu, akvatorija padziļināšanu un lietus kanalizācijas izvada izbūvi.

 SIA “Rīgas universālais termināls” ir viens no veiksmīgākajiem un straujāk augošajiem termināļiem Rīgas ostā. Uzņēmums apkalpo vairāk nekā 3 miljonus tonnu kravu gadā un kravu apjoma ziņā ir piecu lielāko ostas termināļu vidū. Uzņēmums piedāvā dažādu beramkravu un ģenerālkravu pārkraušanas pakalpojumus, konteineru kraušanu, uzglabāšanu un apstrādi, kravu uzglabāšanu saldētavās, kā arī dzelzceļa vagonu uzglabāšanu. 2013. gadā uzņēmumu RUT iegādājās Mitsui & Co. meitasuzņēmums Singapūras kompānija Portek International.

Stāsta RUT izpilddirektors Rikijs Jangs (Ricky Yong): “RUT akcionāri - kompānija Portek, veic apjomīgas investīcijas piestātņu rekonstrukcijā, jo plāno uzņēmuma attīstību ilgtermiņā. Mēs sekojam līdzi tirgus attīstībai Baltijas valstu reģionā un saskatām šeit lielu attīstības potenciālu. Tādēļ mums jāattīsta uzņēmums, lai tas saglabātu konkurētspēju un atbilstu klientu prasībām arī nākotnē. Lai optimizētu klientu izmaksas, kravu pārvadāšanā tiek izmantoti arvien lielāki un lielāki kuģi. Šī tendence attiecas uz visiem kravu segmentiem – gan beramkravām, gan konteineru kravām un citām ģenerālkravām. Mums jāaug līdzi klientu prasībām un jāspēj apkalpot arvien lielāki kuģi, pie atbilstošām piestātnēm.”

Piestātņu rekonstrukcijas projekts paredz ZO-1 piestātnes pagarināšanu dienvidu virzienā 50 metru garumā, sasniedzot 207 metru garumu. Papildus tiks izbūvēti divi tauvošanās pāļi un ierīkots apgaismojums. Pie piestātnes iecerēts saglabāt esošo dziļuma atzīmi – 10,25 metri BAS (Baltijas augstuma sistēma). Savukārt piestātnē ZO-2 plānota pagarināšana ziemeļu virzienā par 96,8 metriem, sasniedzot 260 metru garumu. Šajā piestātnē iecerēts veikt arī jaunu zemūdens rievsienu izbūvi. Pēc pārbūves pie piestātnes plānotā dziļuma atzīme ir 12 metri BAS. Piestātnes jaunās platības vajadzībām plānots veikt aizbēršanas darbus 3 710 m2 platībā, kā arī akvatorija padziļināšanas darbus aptuveni 7 746 m2 platībā. Tāpat projektā paredzēta arī lietus kanalizācijas izbūve ar lokālām attīrīšanas iekārtām un izvadu akvatorijā.

Rekonstrukcijas darbu veicējs AS “BMGS” ir viens no pieredzējušākajiem uzņēmumiem Baltijas valstīs hidrotehniskās celtniecības jomā, ar vairākiem veiksmīgi realizētiem projektiem Rīgas ostā. Galvenie uzņēmuma darbības virzieni ir ostu būvju celtniecība, jebkura veida pāļu pamatu, tiltu, dzelzceļa būvju būvniecība, ūdensapgādes un kanalizācijas sistēmu būvniecība, kā arī projektēšanas un ģeotehniskās izpētes darbi.

Abu piestātņu rekonstrukciju plānots pabeigt līdz 2017. gada decembrim.

Avots: http://rop.lv/

Raksts pārpublicēts SIA Vervo mājas lapā. SIA Vervo ir transporta uzņēmums, kura pamatdarbības veidi ir starptautiskie un vietējie kravu pārvadājumi, transporta pakalpojumi un citi loģistikas risinājumi: autotransporta (sauszemes) kravu pārvadājumi (pilnas kravas, saliktas kravas), aviotransporta (gaisa) kravu pārvadājumi, dzelzceļa kravu pārvadājumi, kuģu (jūras) kravu pārvadājumi, muitas brokeru pakalpojumi, lielgabarīta, negabarīta un smagsvara kravu pārvadājumi, noliktavu pakalpojumi, bīstamo (ADR) kravu pārvadājumi, kravu apdrošināšana, personīgo mantu pārvadājumi.

Vervo komandā strādā pieredzējuši un profesionāli speciālisti, kuri prasmīgi un operatīvi palīdzēs izvēlēties labāko risinājumu un atrisināt jautājumus, kas saistīti ar kravu pārvadājumiem un citiem loģistikas pakalpojumiem.

Darba laiki

Birojā - Tīraines iela 1, 3. stāvā


P. 9.00 - 17.30
O. 9.00 - 17.30
T. 9.00 - 17.30
C. 9.00 - 17.30
P. 9.00 - 17.00
Se. - Sv.  - -

Kontakti

  • Adrese: Tīraines iela 1, Rīga, LV-1058

  • Telefons: +371 67674570

  • E-pasts: info@vervo.lv